Jelenleg

84
látogatónk van

Magyar harckocsik !

6 éve 2 hónapja #264478 Írta: Jocek89
Megválaszolva: Jocek89

Erről van valakinek bármiféle infója:

Az európai fejlesztési ágat mostantól "worldwide"-nak hívják majd és számos különböző ország tankjai kapnak helyet benne, mint például Ausztria, Argentína, Ausztrália, Belgium, Bulgária, Kanada, Kuba, Dánia, Egyiptom, Spanyolország, Finnország, Magyarország, India, Pakisztán, Hollandia, Peru és Románia.
Megjelent ebben a cikkben: Cikk


Hát én ezt fenntartásokkal kezelem. Mi abban a logika, hogy van a játékban csehszlovák nemzet 10 sima és egy prémium tankkal, teljesen önálló fában. Magyar tankból meg kapásból mondnunk 8-10-et, jó igaz minden tierbe nem jut és van köztük td, de minket meg beraknának 15 másik ország mellé?
Meg amúgy ilyen, hogy Peru meg Kuba minek? Mások fegyvereit vásárolták, kapták. Milyen perui tank létezett a 40-60as években? Láma hátára drótozott rpg?
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: krisztianbibor

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 2 hónapja - 6 éve 2 hónapja #264493 Írta: Fücsök
Megválaszolva: Fücsök
Így van. És vegyük azt is figyelembe, hogy minálunk voltak teljesen egyedi tankelhárító lövegek + tarackok is, amik bevetésre is kerültek a háborúban, tehát nem kizárólag külföldi ágyúkat használtunk. Mert amikor egy fában kizárólag külföldi lövegekkel szerelt ad hoc jellegű gépek vannak (amin a fejlettebb nehéziparral rendelkező országok már túlléptek), akkor az mégsem annyira vonzó egy semleges játékosnak, a kínai "MEH" játékstílusról már nem is beszélve. És emiatt mondjuk egy jugoszláv fának se tudnának sokan örülni, mert annyi egyediség sincs bennük mint egy magyar vagy lengyel ágban. Miniágként vagy prémium harckocsiként/tankvadászként viszont jöhetnének a jobban sikerült járgányok. :thx:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: DaisetsuHUN

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 2 hónapja #264516 Írta: DonIgor86
Megválaszolva: DonIgor86
Én pl minden tanknak tudok örülni. Esetleg a csak a "Black" prémtankokat tartom soknak. Ami meg nem kell nem fejlesztem/veszem meg. Viszont egy kubai vagy perui tankra kiváncsi vagyok. Ahogy mi nem tudjuk, hogy nekik mi volt, úgy ök sem tudják hogy nekünk mi volt. A belovadás más nemzethez is jó ötlet. Viszont sok nemzet nem biztos, hogy betudna olvadni máshová. A prémium gépek is jók, de kellene olyan is, amit ki lehet fejleszteni. A "több nemzet egy ágban" ötletet azért tartom jónak, mert több ágat lehetne kihozni belölle, több nemzet játékosai is érdeklődve várnák és ez piacot is jelent. A sok nemzet miatt biztos lenne egyedi vagy újdonságnak számító típus is köztük. És ez sokkal jobb mintha folytatnák a klóntankok behozatalát. A kinai td ág pl nekem tetszik, tudom,hogy nem léteztek sőt még terv sem igazán volt rólunk. Esetleg néhány politikus által megfogalmazott kiirás, ami napirendre sem került soha. Apropó! Erről jut eszembe, ilyen nekünk nem lehet? Azaz a későbbi kormány vajon nem tárgyalhatott ilyenről? Meg ha igen akkor hol lehetne megtalálni vagy merre érdemes kutatni ez után? Azt tudjuk, hogy nem létezett terv, de vajon egy politikai igény nem merült fel?

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 2 hónapja #264564 Írta: Karika
Megválaszolva: Karika

Meg amúgy ilyen, hogy Peru meg Kuba minek? Mások fegyvereit vásárolták, kapták. Milyen perui tank létezett a 40-60as években? Láma hátára drótozott rpg?

A peruiaknak volt egy Lt. vz 38 alapú könnyűtankjuk, a Kubaiaknak meg pár egyedi T-34 alapú 100 és 122 mm-es önjáró lövege
ftr-wot.blogspo...d.html
spioenkop.blogs...s.html

De amúgy nem kell nagy feneket keríteni egy ilyen PR szövegnek. A magyar tankok 2012 óta folyamatosan "jönnek"...
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Leopardusz

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 2 hónapja - 6 éve 2 hónapja #264569 Írta: Leopardusz
Megválaszolva: Leopardusz
Huu basszus, a cukornádból hoztak össze ekkora hadsereget a kubaiak, v a szivarból? :silly:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 2 hónapja - 6 éve 2 hónapja #264586 Írta: Herr_Ober
Megválaszolva: Herr_Ober
A Hibajavítást köszönöm.
Álmodozni már pedig jól esik, s az álmok ha nagyon akarjuk egyszer valóra válnak, még egy olyan kis piaci szegmensnek is mind, mi jó magunk..
Fórumokon szörfölve:

A magyar 2. hadsereg a Kárpátok hágóinak lezárása céljából (Nagysármás - Mezőzáh - Mezőtóhát út)

Én meg nem mondom, hogy ez már nem az volt :) (oldallemezben tér el)
Mellékletek:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 2 hónapja #264593 Írta: Jocek89
Megválaszolva: Jocek89

Meg amúgy ilyen, hogy Peru meg Kuba minek? Mások fegyvereit vásárolták, kapták. Milyen perui tank létezett a 40-60as években? Láma hátára drótozott rpg?

A peruiaknak volt egy Lt. vz 38 alapú könnyűtankjuk, a Kubaiaknak meg pár egyedi T-34 alapú 100 és 122 mm-es önjáró lövege
ftr-wot.blogspo...d.html
spioenkop.blogs...s.html

De amúgy nem kell nagy feneket keríteni egy ilyen PR szövegnek. A magyar tankok 2012 óta folyamatosan "jönnek"...


Köszönöm, de ezeket ismertem, érdekel a téma régóta. Anno még én jeleztem egy úriembernek a csehek és svédek lefitymálása kapcsán, hogy Európán kívülre is eljutottak a termékeik, talán írtam is Perut Irán mellett, mint a prágaiak vásárlója.
Én arra gondoltam, hogy saját hazai gyártás nem volt, csak import. Most azért betenni egy harmadik lt vz 38-at mert az direkt perui igényeknek készült, felesleges. Kuba is átépítgetett maximum, és főleg pszh-kat. Ráadásul azokat sem abban a korszakban, ami a játék "érája" , hanem a hidegháború végén bütyköltek az elöregedő technikákból újat, mert nem volt pénz cserélni.
Szvsz ilyen alapon a világ szinte minden országát be lehetne tenni, aki rendelt tankot valaha. Erre gondoltam, hogy akkó' miért pont Peru pl.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 2 hónapja - 6 éve 2 hónapja #265142 Írta: Angelus1991ster
Megválaszolva: Angelus1991ster
Itt a finom friss ebay-es Straussler V-4 Export változat fotója: Még friss!

www.ebay.ie/itm...haX05J

Hasonló kép van az interneten de a felfüggesztés közepén lévő tengelyizétartó nem olyan sáros.

Kíváncsi vagyok, hogy hamár ennyi kép készült a V-4 olaszországi útján, akkor egy videofelvétel is készülhetett. Az vajon mikor kerül elő ha van egyáltalán mozgóképes felvétel.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: MegaJani, 19287d58816f35754c4393db64367f89

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 2 hónapja #265180 Írta: Fücsök
Megválaszolva: Fücsök
Jó kép. :thx2:
Olaszoknál lehetne tier 2-ben prémium tank. Vállalkozna egyébként valaki levéltári kutatásra magyar harckocsi témában, megfelelő fizetés esetén? Karika sajnos nem igazán ér rá. :cry2:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 2 hónapja #265237 Írta: Karika
Megválaszolva: Karika

Jó kép. :thx2:
Olaszoknál lehetne tier 2-ben prémium tank. Vállalkozna egyébként valaki levéltári kutatásra magyar harckocsi témában, megfelelő fizetés esetén? Karika sajnos nem igazán ér rá. :cry2:

Azért van az a pénz... :P
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: MegaJani

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 2 hónapja #265253 Írta: Fücsök
Megválaszolva: Fücsök
Már hívom is Soros bácsit. :trollol:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 2 hónapja #265271 Írta: Angelus1991ster
Megválaszolva: Angelus1991ster

Jó kép. :thx2:
Olaszoknál lehetne tier 2-ben prémium tank. Vállalkozna egyébként valaki levéltári kutatásra magyar harckocsi témában, megfelelő fizetés esetén? Karika sajnos nem igazán ér rá. :cry2:

Ha valamelyik Straussler V-4 fajta be is kerül az legyen csak t3-as. A 36 km/h-s sebességet egy gyors tűzerő tudná kompenzálni, pl. egy Strv M40L-éhez hasonló célzás és töltésidő minimum kellene.

Viszont ezek nem azok a wg-s fasza csávók akik ezt így korrekt módon megoldanák. A tapasztalat sajnos nem ez.
Konteo, kontgenyo ide vagy oda:
Bár az a tény , hogy a V-4 bármennyire is pöpecül néz ki és az egyik kedvencem, ne feledjük ez a tank az ellenséges hortysta hitlerista fasiszta szíriuszi német-bérenc blabla.... magyar alomból való, ahogy az eddig két bekerült tesztelések idején nagy ívben leszart magyar típus is. Így a statja csak olyan lehet, hogy azért okozzon lidércnyomást is a tankkal való játék. Nehogy már élvezzem a játékot, úgy igazán.

-Röviden a wg-s kettős mérce miatt nem lehetne jó statja.
Kettős mércére bizonyítéka a T29 és Toldi III összehasonlítása.
(Előbbit nem értem miért adták ingyen, az ilyen Grosstraktor-féle tankokat nem szokás így ingyen adni.)

Mindegy. A Soros áldja meg őket...
Ahogy Zsákfos mondaná: "az egy áldott lélek, az egy szent ember!"

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 2 hónapja - 6 éve 2 hónapja #265363 Írta: Fücsök
Megválaszolva: Fücsök
A jelenlegi felállástól én sem várok sokat. :cry2:
Egyébként akár lehetne tier 4-ben is V4-es tank, mivel az orosz exportra szánt D verzió csak félig lett megtervezve, így lehetne csalni kicsit a fegyverrel meg a sebeséggel. Igaz a valóságban sérülékeny lett volna a futómű, de gyorsabb is lett volna mint a megépített verzió, sőt jól is gyorsult volna, mivel nagyon jó lóerő/tonna arányú gép lehetett volna. Én fegyvernek a Turán I-es 40mm-es lövegét, fejlesztésnek a Nimródon is használt 40mm-es Bofors automata töltős ágyúját tenném rá, a maradék statokkal pedig megoldható lehetne kiegyensúlyozni a tankot. Egyfajta Panzer 2 Luchs Ungarische edition lehetne. :trollol:
Szóval szerintem ideális esetben lehetne a fejlesztési ág első fele:
V3-->V4-->Turán I prototípus-->Turán I/II-->Turán III illetve a másik ágon:
V3-->Toldi I-->Toldi III-->Straussler V4 version D-->Turán III. :thx:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: DaisetsuHUN

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 2 hónapja - 6 éve 2 hónapja #265372 Írta: Karika
Megválaszolva: Karika

A jelenlegi felállástól én sem várok sokat. :cry2:
Egyébként akár lehetne tier 4-ben is V4-es tank, mivel az orosz exportra szánt D verzió csak félig lett megtervezve, így lehetne csalni kicsit a fegyverrel meg a sebeséggel. Igaz a valóságban sérülékeny lett volna a futómű, de gyorsabb is lett volna mint a megépített verzió, sőt jól is gyorsult volna, mivel nagyon jó lóerő/tonna arányú gép lehetett volna. Én fegyvernek a Turán I-es 40mm-es lövegét, fejlesztésnek a Nimródon is használt 40mm-es Bofors automata töltős ágyúját tenném rá, a maradék statokkal pedig megoldható lehetne kiegyensúlyozni a tankot. Egyfajta Panzer 2 Luchs Ungarische edition lehetne. :trollol:
Szóval szerintem ideális esetben lehetne a fejlesztési ág első fele:
V3-->V4-->Turán I prototípus-->Turán I/II-->Turán III illetve a másik ágon:
V3-->Toldi I-->Toldi III-->Straussler V4 version D-->Turán III. :thx:

Pfú, hol kezdjem? Pedig mintha priviben írtam volna már ezeket neked. Talán csak nem ilyen részletesen.

A Straussler D modell semmiben nem volt "jobb", mint bármelyik másik általa tervezett tank, csak kisebb lett volna. Kb annyi, mint ezen a képen a jobb oldali, csak toronnyal.

És eleve a kisebb méret miatt kisebb lett volna a toronygyűrű átmérője, ami egyenesen vezet ahhoz, hogy jóval kevesebb hely lett volna a fő fegyvernek. Ha tippelnem kellene, szerintem egy sima géppuskánál nagyobbat nem is lehetett volna beszuszakolni ekkora helyre. Hát még a V-4 40mm-esénél nagyobb löveget.
A V-4 tornya is túl volt zsúfolva a 40mm-es löveggel, abba se fért volna nagyon semmi más nagyobb.

A másik dolog meg, hogy a D modellnek abszolúte semmi köze nincs a magyar V-4-hez, azon kívül, hogy az alapötlet ugyanattól a manustól van. Nincs egyenes ági kapcsolat a kettő között.
A V-4-et a Weiss Manfréd mérnökei fejlesztették (Straussler akkorra már igen esetleges és ritka útmutatásai mellett). A D modellt viszont Straussler és az Alvis fejlesztette közösen Angliában, minden magyar kapcsolat nélkül nemzetközi piacra. Csak a szovjetek mutattak iránta valamilyen érdeklődést, de az se volt igazán komoly. Okkal nem vették meg a licencet, főleg mivel semelyik Straussler tank sem érdekelte őket "annyira", csak a brit gyártási technikák és pár másképp elérhetetlen technikai megoldás (Cotal sebváltó meg hasonlók) után kémkedtek ezen az üzleten keresztül.

A Straussler futómű merev volt, de nem sérülékeny.

Összefoglalva:
- A D modellnek nincs magyar vonatkozása
- Pláne nem a V-4 egyik változata/típusa
- Túl kicsi a tornya harckocsik ellen hatásos fegyverzethez (gondolom én)
- Az hogy keveset tudni róla (elsősorban azért, mert komoly érdeklődés hiányában nem lett véglegesre megtervezve se) nem jogosít fel arra, hogy bármit rádobáljunk, csak azért mert csak.

De neked már írtam, elvileg lesz majd erről a témáról egy cikkem a Hadmérnökben valamikor a közeljövőben.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Leopardusz, Fücsök

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 2 hónapja #265405 Írta: Fücsök
Megválaszolva: Fücsök
Ok, így már érthető miért nem érdeklődtek iránta. :thx2:
Akkor szerinted a hazai V4/40-es változat kaphatna-e az el nem készült változatokból valamilyen fejleszthető modult tier 3-ban? Azért kérdezem, mert az olaszokat leszámítva, nem hiszem, hogy máshova lenne esélye a járműnek bekerülni, ott pedig csak tier 2 prémium harckocsi lehetne, fejleszthető modulok nélkül. :thx3:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

© 2024 WOTINFO. Minden jog fenntartva.