Jelenleg

22
látogatónk van

Szavazás: Belépés kizárólag WOT-os felhasználónévvel?

5 éve 8 hónapja #280177 Írta: eagleeyes73
Megválaszolva: eagleeyes73
Én is most akartam írni pont, hogy ez gondolom olyan lesz, mint az XVM-nél a belépés, ahol valójában a Wargaming oldalán kell belépni és ők hitelesítenek téged, hogy tényleg Te vagy.. :)

Mi van a biztonsággal?
Ha mondjuk itt feltörik az oldalt - ami egy keretprogi esetében eléggé "gyakran"előferdül ugyebár - és lenyúlják az Accomat és a pár évi belefeccölt időmet, tankomat, akkor kiakadok asszem.

Erre gondoltatok, Jacktor?!
Mert illenék ilyen jellegű információt is kitenni, nem csak a kényelmi oldalát a dolognak.
(Nem kritizálni akartalak benneteket, támogatom a munkátokat, de ne legyen kötelező, mert azt senki sem szereti.)
A lehetőség elegendő.
A magyar leleményes, már egyből ki is találták a kijátszás lehetőségét, és dolgozni fognak az egyéb megoldásokon is, ne aggódjatok.


Az API alapú hitelesített információ-val nem tudják megszerezni az accountodat. Hivatalos adatokat lehet lekérdezni egy hivatalos webes adatbázisból. Te a WG-s belépéseddel csak jóváhagyod, hogy az accountodhoz kapcsolják az itteni logint.
developers.warg...alm=eu

Ugyanígy működik a steam api vagy más játékok hozzáférése. (pl. eve-online)

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: PannonSys
Téma zárolva.
5 éve 8 hónapja #280178 Írta: Chaos_42
Megválaszolva: Chaos_42
2012 novembere óta vagyok a fórum látogatója, és a kezdetektől a játékbeli nevemet felvállalva.
Semmi hátrány nem ért.
Ha attól eltekintünk, hogy a sok neve sincs troll miatt egyre kevésbé szeretem látogatni az oldalt.
Számomra nem kérdés melyik oldalon állok.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: tiger, Lord_Loga, 19287d58816f35754c4393db64367f89, Ba_nshee
Téma zárolva.
5 éve 8 hónapja - 5 éve 8 hónapja #280179 Írta: Ergil
Megválaszolva: Ergil

...

Szerintem felesleges rosszindulatot belelátni abba, amihez nem ért.
Az API felület egy nemzetközileg is elismert standard, amivel te mint külsős adatokat kérhetsz le egy olyan zárt rendszerről, mint a WG rendszere.
Hogy mire használják?

TeamSpeak-re és klán oldalakra de akár ide a WOTINFO-ra fejleszthetsz olyan rendszert, ami ellenőrzi az azonosítódat és megakadályozza, hogy valaki a nevedben regisztráljon ugyanoda.
Ezt akár összekötheted jogosultságokkal, vagyis mondjuk klán alfórumot csak az láthatja, aki bent van a klánban (hivatalosan WG szerverről kérdezi le), Teamspeak szobába csak olyan léphet be, akinek vagy egy bizonyos rangja, stb.
Lekérdezhetsz statisztikákat, de pl. statisztikai adatokat is. (EVE-onlineban napi piaci adatokat) annélkül, hogy a játékba belépnél.
Az összes olyan aplikáció, ami pl. mobilra létezik és adatokat kérdez le, az ezt az API felületet használja.
Ja és te ezt nyomon követheted a WG oldalán, hogy mihez adtál jogot és le is tilthatod.
Kaphatsz értesítéseket klán csatákról.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: PannonSys
Téma zárolva.
5 éve 8 hónapja #280180 Írta: AntTheZ
Megválaszolva: AntTheZ

Én troll vagyok és igennel szavaztam! Micsoda anomália. :troll:


A Te trollkodasod szorakoztat es szinesiti a forumot.
Téma zárolva.
5 éve 8 hónapja #280181 Írta: Snoke
Megválaszolva: Snoke

Én troll vagyok és igennel szavaztam! Micsoda anomália. :troll:


A Te trollkodasod szorakoztat es szinesiti a forumot.


Köszönöm, ez igazán kedves. :thx:
Téma zárolva.
5 éve 8 hónapja #280182 Írta: 19287d58816f35754c4393db64367f89
Megválaszolva: 19287d58816f35754c4393db64367f89
Az első két oldalt elolvastam. Utána ugyanazt éreztem, mint mostanában a legtöbb fórum hozzászólásoknál. Egyszerűen dög unalom az a picsogás, amit itt férfiak leművelnek totális inkognitóba burkolózva. A kérdésre a válaszom az oldallal foglakozóknak, hogy ez nem is kérdés. Meg kell lépni, amit már régen meg kellett volna. Totálisan támogatom az új rendet, illetve rendszert.

Hajrá-hajrá
Téma zárolva.
5 éve 8 hónapja #280183 Írta: Ben92
Megválaszolva: Ben92
Sziasztok!

Én is csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz.
Szerintem ez remek ötlet és támogatom az elképzeléseteket. shaking
Én is a játékbeli nevemmel regisztráltam anno,de eddig nem ért semmi negatív dolog ebből kifolyólag.
Téma zárolva.
5 éve 8 hónapja #280184 Írta: Snoke
Megválaszolva: Snoke

Sziasztok!

Én is csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz.
Szerintem ez remek ötlet és támogatom az elképzeléseteket. shaking
Én is a játékbeli nevemmel regisztráltam anno,de eddig nem ért semmi negatív dolog ebből kifolyólag.


Persze hogy nem. Te még nem is konfrontálódtál senkivel, mi negatív érhetett volna? Mondjuk engem sem ért semmi, pedig itt aztán van pár ember, aki szívesen lőne nekem egy ammo rack-et, ha összefutnánk egy csatában. :troll:

Ja de! Egyszer százados meg akart hívni szakaszba, na az para volt. Gyorsan nyomtam egy alt+f4-et és még a villanyórát is lekapcsoltam. Napokig gyertyával világítottunk. :d3:
Téma zárolva.
5 éve 8 hónapja #280185 Írta: Rylian_Shina
Megválaszolva: Rylian_Shina
Jó ötlet, láttam már pár herlyen hasonló megoldást, ott bevált, csökkentek a trollok is és tényleg lett súlya a büntinek is. :D

Viszont lehet elsiklottam felette, de pl nálam is eltűnnének a hsz és közönet számok? Csak mert irr Rylian néven vagyok, játékban meg Rylian_Shina néven. Habár igazából lényegtelen, az a 167 hsz meg 70 egynéhány köszönet nem olyan sok, hogy zavarjon, ha eltűnik :D
Téma zárolva.
5 éve 8 hónapja #280188 Írta: GoldMalac
Megválaszolva: GoldMalac

Mi van a biztonsággal?
Ha mondjuk itt feltörik az oldalt - ami egy keretprogi esetében eléggé "gyakran"előferdül ugyebár - és lenyúlják az Accomat és a pár évi belefeccölt időmet, tankomat, akkor kiakadok asszem.

Erre gondoltatok, Jacktor?!
Mert illenék ilyen jellegű információt is kitenni, nem csak a kényelmi oldalát a dolognak.
(Nem kritizálni akartalak benneteket, támogatom a munkátokat, de ne legyen kötelező, mert azt senki sem szereti.)
A lehetőség elegendő.
A magyar leleményes, már egyből ki is találták a kijátszás lehetőségét, és dolgozni fognak az egyéb megoldásokon is, ne aggódjatok.


Ahhoz képest, hogy nem kritizálni akarsz, pontosan az egész megmozdulást akarod elaprózni, próbálod hangulatkeltéssel megfúrni :) Na de akkor had meséljek neked egy kicsit arról, hogyan is működik a te laikus szavaiddal elbagatelizált "kis rendszer", amit maga a Wargaming fejlesztett ki:

- A wotinfós regisztrációd megkezdése közben lesz egy rész, ahol átirányít a felület téged a wargaming hivatalos oldalára, ahol be kell lépned az email címeddel, és jelszavaddal, majd engedélyezned kell, hogy az accountodhoz kapcsolsz egy alkalmazást, amihez te (és most figyelj) 1 DARAB, azaz 1 db tokent (számodra random krikszkraksz szöveget) fogsz kapni, ami nem tartalmazza se a jelszavadat, se az email címedet, se semmidet se, és ezt tárolják le.

...ééés ennyi. Ennyivel meg is van fúrva a "ellopják az accountjaitokat" pánikkeltésed. Akkor, haladjunk tovább.

Mivel maga a szerver olyan gépen van, amihez sima, "leleményes magyar" nem fog csak úgy magától megtalálni... de ha mégis, belépni? Tűzfalon, vírusírtón, lezárt portokon, védett adatbázisokba? Szerinted úgy adnak ki a kezükből nagyobb CRM vagy fórum engineket, hogy azokba ilyen pofonegyszerű kiskapukat tesznek, hogy "jól beírom hogy admin meg 123" és bent is vagy? :D Túl sok sci-fit néztél, ez így ebből lerí :)

Keretrendszer? Kérlek, sorold akkor fel nekem a "keretrendszer" gyenge pontjait, listázva, patch noteról patch notera, milyen "Kiskapuk" vannak. Szeretem, amikor valaki bedöcörög "én mindent tudok" stílussal, elkezd hantázni mindenféle bizonyíték nélkül, indok, vagy egyszerűen értelmes logikai menet nélkül, rémhíreket, konteókat, kamu híreket terjeszteni, aztán amikor visszakérdeznek, csak a sejtelmes kis megjegyzések maradnak hátra :D

Kényelmes dolog része? Ezen csapkodtam a térdemet egy ideig a nevetéstől, hogy így... mit hiszel? Kényelmes dolog? Kényelmes dolog szerinted fejleszteni egy ilyet ingyen, bérmentve a közösségért? Áruld már el nekem, te támogattál bármilyen közösséget? Ja... ja hogy NEM. Kényelmes dolog ám közvéleményt kutatni, kikérni mindenki szavát, frissítéseket, fejlesztéseket karbantartani, saját zsebből fizetni a szervert, futtatni az oldalt, ja igen, Jacktor ezt így "kényelmesen" a fotelból futtatja. Ja, ja hogy NEM így van! Kényelmes mi? Rohadtul kényelmes...

Nem aggódunk, de te se félj, mert az ilyen trollok, mint te, kedves Rommel, pont az ilyenek lesznek kiszorítva ezáltal utána, előbb-utóbb, de el fognak tűnni :) és akkor majd lesz arcvakarás, amikor már nem tudsz embereket piszkálni, nem tudsz közhangulatot gerjeszteni, nem tudsz trollkodni, szórakozni, kiereszteni azt a sok feszültséget, amit te magad kapsz az életedben/generálsz magadnak. Ne aggódj, el fog jönni az a rendszer. El fog ;)


3hsz-es acc... es itt van vélemény
Téma zárolva.
5 éve 8 hónapja - 5 éve 8 hónapja #280190 Írta: 19287d58816f35754c4393db64367f89
Megválaszolva: 19287d58816f35754c4393db64367f89
@Snoke

Pedig Százados volt az aki nem szerette a dumát játék közben. A felesleges dumát pontosabban. Amikor csata volt, akkor csata volt. ;) Szerintem még meg is kedvelted volna, ha kicsit szakaszolsz vele. Jó humorú rendes srác, csak itt a fórumon nem mindig látszott na. :evil: Remélem olvassa!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: _Szazados_, AntTheZ
Téma zárolva.
5 éve 8 hónapja #280192 Írta: Snoke
Megválaszolva: Snoke

@Snoke

Pedig Százados volt az aki nem szerette a dumát játék közben. A felesleges dumát pontosabban. Amikor csata volt, akkor csata volt. ;) Szerintem még meg is kedvelted volna, ha kicsit szakaszolsz vele. Jó humorú rendes srác, csak itt a fórumon nem mindig látszott na. :evil: Remélem olvassa!


Nem elég jófejnek és rendes srácnak lenni, annak is kell látszani. Ha megengeded ezt a kicsit átszerkesztett mondást válaszként. :d3:
Téma zárolva.
5 éve 8 hónapja - 5 éve 8 hónapja #280193 Írta: Jacktor
Megválaszolva: Jacktor
Tehát akkor laikusoknak pár szóban az "összekapcsolás" menetéről:
1. Itt ráklikklesz hogy be szeretnél lépni
2. Átkerülsz a hivatalos WOT oldal egy speciális aloldalára
3. Ott a szerver eldönti hogy megfelelő user/pass párost adtál-e meg és kizárólag egy olyan választ küld ide vissza, hogy OK vagy NEM OK
4. Ha OK, akkor nyilván be leszel jelentkeztetve itt, de semmilyen más kommunikáció nem történik azonosítás terén (itt csak a userid-d tárolódik majd, amivel semmit nem lehet kezdeni, illetve amit eleve bárki láthat).

A saját statjaitok kijelzése már egy plusz funkció lesz, azt pedig a WG hivatalos API-ján keresztül kérdezzük majd le, de annak már semmi köze a jelszavakhoz és egyéb biztonsági dolgokhoz.

Aki ráér, keressen rá az OpenID protokoll működésére és egyből megérti, ha az én leírásomat nem is :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: tiger, Ergil, Sics, 19287d58816f35754c4393db64367f89, Ba_nshee, Rylian_Shina
Téma zárolva.
5 éve 8 hónapja #280197 Írta: tiger
Megválaszolva: tiger
Mondjuk gyanítom egynéhányan még örülhetnének is ha ellopnák az accukat,hátha felhúzná valaki nekik. :trollol: Aztán visszaadná,hogy na látod így is lehet. :cheer: :beer: :beer2:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Filler1, AntTheZ
Téma zárolva.
5 éve 8 hónapja - 5 éve 8 hónapja #280199 Írta: Rohamnyuszi
Megválaszolva: Rohamnyuszi
Jó ideje nem voltam aktív de ez mindenképp megéri a hozzászólást :troll:

Azt gondolom, és talán nem vagyok vele egyedül, hogy sokakkal egyetemben sosem volt opció, hogy álnéven sunnyogjunk az oldalon, ergo "háhogyaretekbene'".

Plusz mint egy vitaindítóként csak azt mondanám, akinek van töke, vállalja fel a véleményét, de tompítandó a hirtelen felgyülemlett emocionális ősrobbanást, egy arctalan világban, nicknevek mögül, vajh kevéssé változna így is a virtuális világ.

Viszont személy szerint már csak azért is preferálnám, mert egyszerűbbé tenné a közvetlen kommunikációt, "emberi" kapcsolatok kialakítását, plusz a moderátoroknak is sok időt spórolnánk a "mi a neved, megnézem a véenynyócat" e-farok méregető posztok felkutatásának és törlésének elmaradásával. :-*

szerk: Sztaha narancs, routerBazsi meg vörös? :blink: Hú bakker, gyakrabban kellene beloggolni. :d2:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: AntTheZ
Téma zárolva.
© 2024 WOTINFO. Minden jog fenntartva.