Jelenleg

10
látogatónk van

Arty használók topic-ja

8 éve 3 hónapja #164899 Írta: treffhetes10
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Mivel az Arty topicban többen, többször is kifejtették, hogy az az artykról szóló véleményeknek készült, ezért úgy vélem, hogy ebben a topicban az artyt használók illetve azt használni tervezők tehetnék fel a kérdéseiket.
Kérem, hogy aki csak az artykkal kapcsolatos ellenérzéseinek szeretne hangot adni, azt az Arty vagy Dühöngő topicban tegye meg. Köszönöm!
Remélhetőleg így nem fognak elveszni az érdemi információk a sok hozzászólás között, mint máshol.

Kezdésnek nem szeretnék túl hosszú leírásokat, mert azt már meglehetősen részletesen megtették már mások.

(Kötelező) olvasmányok a témában:
Nagy arty tutorial (VTEPS/VT3PS arty oktatás)
Artillery Guide by Tyraforce v2.0
The Comprehensive Guide to Playing Artillery

Aki most kezdené, mindenképp olvassa végig legalább az első leírást. Abból megtudhatja, hogy melyik nemzetnek milyen előnyei/hátrányai vannak és az alapján kiválaszthatja a számára megfelelőt. Jelenleg random csatákra a két leginkább ajánlott a brit és a orosz Tier 10-es tank.

Mielőtt azonban bárki is belevágna ajánlom, hogy egy alkalommal mikor fut a teszt szerver, akkor próbálja ki mire is számíthat az adott ágon. Pénz, tapasztalati pont és arany van bőven arra, hogy egy vagy több nemzetet is kipróbáljon. Ha van az adott nemzetben már más tanktípusban több skilles legénysége, akkor képezze át, mivel kezdő legénységgel eléggé csalóka lehet az élmény. Hozzá kell tenni, hogy a teszt szerveren jóval lazábban mind a csapattársak, mind az ellenfél így főleg a tank tulajdonságaira koncentráljunk.

Aki teheti az első három, esetleg négy tier-t egyszerűen ugorja át. 75%-os legénységgel, borzalmas pontatlansággal, minimális splash-sel és többször rövid hatótávval kellene eltalálni az ellenfelet.

Pár ötlet a kezdő artyzóknak:
- Ha még nem ismered eléggé a pályákat, akkor a vbaddict heatmap-je segíthet, hogy hová kell már kezdéskor célozni. Ez mutatja, hogy adott pályán hol, mennyit vannak a tankok:
Heatmaps

- A Wot wiki oldalán meg tudod nézni, hogy milyen artykkal tudsz majd játszani illetve pontosan milyen technikai paraméterek vannak:
Self-Propelled Guns

- Modok:
Battle Assistant Artillery Mod
Ennek segítségével más nézetből is meg tudod nézni, hogy hová célzol. Ne feledd, bár részletesebben látod mi is van a célnál, a löveged pontossága még nem változik. ;) Abban segíthet még, hogy megsejtheted a célpontod várható irányát. A legtöbben toronnyal irányba fordulnak és arra fognak elindulni. Itt ez jobban látható.
Több célkereszt is létezik, melyben a cél távolságát illetve a lövedék repülési idejét is láthatod. Ez mozgó célpontnál érdekes, nem mindegy mennyivel kell elé célozni, hiszen a pár másodperc alatt elég nagy távolságot tud megtenni az ellenfél.
XVM: a minimap-en az ellenfelek utolsó helyét ha látod, az nagy segítség (mint minden más tanktípusnál is)

Nagyon sok mindent lehetne még írni, de a végére álljon itt pár aranyszabály:
1. Hacsak nem vagy kényszerített helyzetben (pl. rád rontott egy light), akkor várd meg míg a célzókör teljesen beszűkül. Nagyon tierben már nem vicces 35-45mp-et várni, csak mert elhamarkodottan lőttél.
2. Nem lövünk olyan célpontra, ahol saját csapattársat is sebzünk! Már azzal is a vesztét okozhatjuk, ha csak láncoljuk.
3. Lövés után mindig elmozgunk! Mindig arra készüljünk, hogy az ellen arty counter-ezni akar minket. Pont ezért nem állunk például teljesen a sarokba, nincs elég mozgástér és mivel a lövedéked útja látható az ellen arty számára, nagyon pontosan be tud határolni.
4. Nincs öngyilkosság! Nem úszunk, nem lövünk falba, nem ugrunk le szikláról. Akár utolsó maradtál, akár az ellenfél scoutja rontott rád a második percben, így vagy úgy de megérdemelte, hogy odaért hozzád. Gerinctelen dolog megfosztani a killtől és a sebzéstől. Tudom, hogy ez sok esetben nehezen megy, de legalább emelt fővel mentél el. :cheer: Azt se feledd, hogy sok light járt már pórul, mikor artyra ment. Ha be vagy töltve, akkor szerencsével kilőheted, de próbált már light lerammolni mikor G.W Tiger P-be ültem. Sikerült neki, de én túléltem. ;)
5. Minimap! Nem dísz! Sokan esnek abba a hibába, hogy nézegetik az ellenfelet -felülnézetből- a pálya másik végében, csak azt nem veszik észre, hogy a másik oldal már elesett és ott van a fenekedben egy scout vagy a fél vörös hadsereg.
6. Nézz be az alváz alá! Neked is van láncod és működik is. Lövés után ha jobb pozícióba tudsz kerülni, akkor nosza, akármilyen lassú is vagy, indulás. Mielőtt betöltenél megállsz, célzol, így már beszűkülve fejeződik be a töltés. Lősz és -ha kell/lehet- mehetsz tovább.
7. Légy türelmes! Ha nem elég jók a spotterek, akkor sem kell ide-oda kapkodni a célkeresztet a pálya egyik végéből a másikba. Akkor állandóan csak célozgatni fogsz, lőni meg ritkán.
8. Légy hasznos! Adott szituáció dönti el, hogy a nagy hp-s tankot lődd vagy az egy lövésest. Általánosságban minél kevesebb az össz hp-ja az ellenfélnek annál jobb. Azonban pl. ha ketten támadnak egy csapattagra, akkor a kis hp-s kilövése akár a csapattársad életét mentheti meg, hiszen csak egy tankra kell figyelnie.
9. Mindig a gyengébb oldalt támogasd! Ha megindul a lemming train akkor pár tanknak kell megfogni az oldalt. Ott nagy segítséget tudsz nyújtani, sokszor már az is visszatartó erő lehet, hogy látják van arty támogatás.
10. Légy nyugodt! Az igazán jól sikerült lövések után általában mindenféle csúnya betegséget kíván neked a lövés elszenvedője. Ezzel jár, nem tud vele mit csinálni. Lehet ésszel szó párbajozni, de ne süllyedj te is erre a szintre. Kiegészítés: lövés után a közös csatiba beírt: "hahaha" és társait inkább felejtsd el.

Mint írtam, rengeteg dolgot lehetne még írni, kezdésnek elég lesz. :)
Megpróbálok segíteni mindenkinek, akinek kérdése van.
Jelenleg német, francia ágon megvan a Tier 10-es arty, a brit, orosz, amerikai ágon pedig Tier 9-nél tartok. Megvan még a két létező prémium arty közül az egyik, a leFH18B2, arról is tudok pár szót mondani, ha kell.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Jacktor, pitzen, Toydolls2, Nortonor, WT14, Seewan, tiger, borbolya, Szete58, Rallyefan81, bodzy, holczermate, rezsi70, MPeter71, Mikszi67, JackassJana, HUN_Sector, Sveryxx, Sics, Xizor111, skami62, Olajozott_menku, charliefirpo_2018

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 3 hónapja #164902 Írta: bodzy
Megválaszolva: bodzy
Bravo Treffi! ;)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: treffhetes10

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 3 hónapja #164910 Írta: seelowe1
Megválaszolva: seelowe1
üdv!

hasonlatos a helyzetem, pici tapasztalatom szívesen átadom én is.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: treffhetes10, Szete58

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 3 hónapja #164912 Írta: phurges00
Megválaszolva: phurges00
click_click_click_click_click_click_click_click_click_click_!!!!!!!

Én az m40/43at ajánlom. A leggazdaságosabb/élvezetesebb magas tierű arty

-nagy nyílásszög/
-t10 gun/
-kicsi/
-mozgékony/
-fordulékony
-u. azt tudja mint a nagyobb társai, csak a fenntartása emberi
-küldikhez 80%ban megfelel
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: rezsi70, Xizor111

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 3 hónapja #164914 Írta: Xizor111
Megválaszolva: Xizor111

click_click_click_click_click_click_click_click_click_click_!!!!!!!

Én az m40/43at ajánlom. A leggazdaságosabb/élvezetesebb magas tierű arty

-nagy nyílásszög/
-t10 gun/
-kicsi/
-mozgékony/
-fordulékony
-u. azt tudja mint a nagyobb társai, csak a fenntartása emberi
-küldikhez 80%ban megfelel


Köszi, megelőztél, ép kérdezni akartam, hogy milyen lesz. :)
M12 előtte negatív csúcs nekem (csak amcsy ágat huzom), ma egyik meccsen egy M44es-el tett be egy csapatba, kérdezgette milyen, hááát ehhez képest isten császár az övé. :)
Goldot (is) használva M44 nagyon szuper volt, piszok nagy látószög, az OI top tierként vagánykodik te meg kettő goldal kikapod... anyám mai napig emlegeti azokat a napokat. :D
De az M12..... alig várom már, hogy vége legyen. :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Axekiller01

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 3 hónapja #164921 Írta: Filler1
Megválaszolva: Filler1
" Mit kiván a magyar nemzet.
Legyen béke, szabadság és egyetértés. " :idea:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 3 hónapja - 8 éve 3 hónapja #164929 Írta: Sveryxx
Megválaszolva: Sveryxx

click_click_click_click_click_click_click_click_click_click_!!!!!!!

Én az m40/43at ajánlom. A leggazdaságosabb/élvezetesebb magas tierű arty

-nagy nyílásszög/
-t10 gun/
-kicsi/
-mozgékony/
-fordulékony
-u. azt tudja mint a nagyobb társai, csak a fenntartása emberi
-küldikhez 80%ban megfelel


Köszi, megelőztél, ép kérdezni akartam, hogy milyen lesz. :)
M12 előtte negatív csúcs nekem (csak amcsy ágat huzom), ma egyik meccsen egy M44es-el tett be egy csapatba, kérdezgette milyen, hááát ehhez képest isten császár az övé. :)
Goldot (is) használva M44 nagyon szuper volt, piszok nagy látószög, az OI top tierként vagánykodik te meg kettő goldal kikapod... anyám mai napig emlegeti azokat a napokat. :D
De az M12..... alig várom már, hogy vége legyen. :)



Én még akkor toltam az M12-t amikor csak 8 tierig voltak az artyk akkor egy állat volt voszont most az m40/m43 egy állat és az M53/M55 egy isten :) csak ajánlani lehet őket :)

Szerk.: Treff ez nagyon jól sikerült írás lett grat érte és a topicért is :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: treffhetes10, bodzy

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 3 hónapja - 8 éve 3 hónapja #164932 Írta: HUN_Sector
Megválaszolva: HUN_Sector
Végre van egy topic az igazi játékosoknak is
(just trolling :) )
trolololo

Örülök, hogy megnyitottad, de valószínűleg a flame-war ettől még nem lesz kevesebb máshol.

Mivel jómagam is a német és francia arty vonalon ténykedtem, ezért ezt a kettőt senkinek sem ajánlom. Francia 6-os és 8-as jó, német 7-es jó, minden más tüzérség gyatra.
A német 10-es konkrétan agyrohasztó a 0 fokos csőkitéríthetőségével, nagy, lomha testével, a szűkülési idejével és a tohonya ágyújával.
A francia meg csak a festéket a kaparja le a 10-es csatában az ellenfélről. ha esetleg leláncolt papír tankra lőnél vele, akkor meg nyugodt lehetsz, hogy egy lövés sem fogja eltalálni.

(de nem adom fel, nincs már messze a bc 155 tier X)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 3 hónapja #164933 Írta: WT14
Megválaszolva: WT14
Nekem megvan a francia 10-es, orosz ágon pedig a 9-esnél tartok. Mindkettő csalódás, sajnos. A 8-as tier jó mindkét ágon, azokkal hoztam olyan sebzésátlagokat, mint amúgy a szint tankjaival. A 212A-nál ordas nagy kibaszás a plusz rádiós, 50 csata alatt még a 100% alapképzettséget se érte el, szóval mire a BiA aktív lesz, kb. már mehetek a 261-re. Így meg a többi legénynek is felesleges skilleket kell aktiválni. Plusz, eleve nem túl nagy előrelépés a Su-14-2-höz képest, sőt. Kapsz kb. 2 mp töltésidő mínuszt, és 0,2 pontosságot, ami a BiA kiesésével el is vész. Cserébe nagyobb tier, így kevesebb sebzés megy átlagosan a tankokba.
A francia táras se egy nagy szám sajnos. Papíron pontos, a valóságban viszont nem ritka, amikor az egy helyben álló böhöm nagy tankoknak még csak a közelébe se megy a lövedék, és szar tud lenni amikor a tárból sebzel 500-600 körül, aztán 76mp újratöltés. Brutálisan alacsony, 1800 az átlagsebzésem vele, ez szerintem elmond mindent. Néha bead egy-egy jobb kört, de az ritka. Szóval a francia és orosz ágat tier 8-ig merem ajánlani, ha élvezni is akarjátok a játékot és nem csak idegeskedni.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 3 hónapja #164941 Írta: kharon00
Megválaszolva: kharon00
Kösz Trefi!

Olvasom, majd kérdezek.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 3 hónapja #164981 Írta: rejkov
Megválaszolva: rejkov
Ha már itt ez az értelmesnek induló arty topic, akkor lenne egy kérdésem:

Valaki esetleg meg tudná mondani, hogy néz ki artyval a kézifékes fordulás néven emlegetett manőver? És mi ennek az értelme? Most nemrég volt valamelyik kv-ban, hogy valamelyik verziótól már nem lehet megcsinálni, és érdekelne, hogy mi is ez, vagy mi volt ez.

Mi ennek a kivitelezési módja? Mit kellett mi után nyomni, hogy megcsinálja a technika?

Jó szájbarágós magyarázat lenne a legjobb :)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 3 hónapja #164985 Írta: Sveryxx
Megválaszolva: Sveryxx

Ha már itt ez az értelmesnek induló arty topic, akkor lenne egy kérdésem:

Valaki esetleg meg tudná mondani, hogy néz ki artyval a kézifékes fordulás néven emlegetett manőver? És mi ennek az értelme? Most nemrég volt valamelyik kv-ban, hogy valamelyik verziótól már nem lehet megcsinálni, és érdekelne, hogy mi is ez, vagy mi volt ez.

Mi ennek a kivitelezési módja? Mit kellett mi után nyomni, hogy megcsinálja a technika?

Jó szájbarágós magyarázat lenne a legjobb :)



Én amikor erről olvastam pont az volt a lényege hogy minden tankosztály megfogja tudni csinálni kivéve az artyk. De ha jól tudom még nem vezették be a kézifékes kanyarodást/fordulást.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 3 hónapja #164986 Írta: pkrusi
Megválaszolva: pkrusi
sziasztok,

pkrusi vagyok
32 éves
szeretem a csokit

és imádok artyval is játszani :izmena: :izmena:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: rezsi70, Mikszi67, Sveryxx

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 3 hónapja #164989 Írta: Nortonor
Megválaszolva: Nortonor
Klassz kis írás, az 5-ös minimap ponthoz mindenképp felvenném még ezeket, hiszen egy kezdőnek nagyon hasznosak lehetnek:
- Ctrl + Jobb klikk a minimapon arty nézetre kapcsol és az adott pontra kezd el célozni, sokkal gyorsabb mint a shift lenyomását követően lavírozni.
- Minimap nagyítás, alapértelmezetten a rövid Ö gomb, sokat segíthet az előző pontban leírtak precízebb végrehajtásához.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 3 hónapja #164993 Írta: treffhetes10
Megválaszolva: treffhetes10

Mivel jómagam is a német és francia arty vonalon ténykedtem, ezért ezt a kettőt senkinek sem ajánlom. Francia 6-os és 8-as jó, német 7-es jó, minden más tüzérség gyatra.
A német 10-es konkrétan agyrohasztó a 0 fokos csőkitéríthetőségével, nagy, lomha testével, a szűkülési idejével és a tohonya ágyújával.
A francia meg csak a festéket a kaparja le a 10-es csatában az ellenfélről. ha esetleg leláncolt papír tankra lőnél vele, akkor meg nyugodt lehetsz, hogy egy lövés sem fogja eltalálni.

(de nem adom fel, nincs már messze a bc 155 tier X)

Igen, a német vonalon tier 8-tól stílus váltás van és oda a mozgékonyság és a szélesebb kitéríthetőség, cserébe kapod a páncélt.
Elég nagyot oda tud azért ütni, fenntartása nem éppen olcsó, mostanában nem nagyon megyek vele.
A BC 155 58 is kicsit csalódás volt. Egyszerűen nem adja annyira, mint gondolna az ember a papíron lévő pontossága alapján. Ráadásul ha már háromszor betöltök, akkor az egy szokatlanul hosszú csata. :P
Előnye, hogy mire a két csapat találkozik, addigra te sokszor betöltötted a teljes tárat, odaát a másik nembc arty meg egy lőszert. Így nem megy teljesen kárba a csata eleji várakozás. Toronyforgás iszonyú lassú, import benzint meg nem lehet beletenni. :lol:

Az orosznak még 2 fokkal kisebb a kitéríthetősége. ;)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

© 2024 WOTINFO. Minden jog fenntartva.