Ranked

6 éve 1 hónapja - 6 éve 1 hónapja #269296 Írta: norbi215
Megválaszolva: norbi215
Én 2 délutánt szántam rá, az első nap 4srafnal hagytam abba, másnap belépek... Látom a 4srafot, megyek egy kört nem kaptam de nem is vesztettem srafot.... Erre lemement egyesre mintha elölről kellene kezdeni.... A fasz kivan meg ez is bugos....
Na nem baj kezdem újra... Megint elerek 4-ig és folyamatos bukó csaták... Td, médium, heavyvel top 3 sebzés és kapok 200 xpket.... Kérdezem a klanban ez még mi... Erre legyen szpotoltak is.... Mivel tdvel, heavyvel, 5perces csatakban ahol mindenki campelt...
Ennyi feladtam....
Mind a két nap 30%-os winratem.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 1 hónapja #269298 Írta: freezer
Megválaszolva: freezer

Én 2 délutánt szántam rá, az első nap 4srafnal hagytam abba, másnap belépek... Látom a 4srafot, megyek egy kört nem kaptam de nem is vesztettem srafot.... Erre lemement egyesre mintha elölről kellene kezdeni.... A fasz kivan meg ez is bugos....
Na nem baj kezdem újra... Megint elerek 4-ig és folyamatos bukó csaták... Td, médium, heavyvel top 3 sebzés és kapok 200 xpket.... Kérdezem a klanban ez még mi... Erre legyen szpotoltak is.... Mivel tdvel, heavyvel, 5perces csatakban ahol mindenki campelt...
Ennyi feladtam....
Mind a két nap 30%-os winratem.


Rank 8on is előfordulnak camp huszárok, még unikum szinten is. Volt olyan unikumunk, aki elbújt, aztán körberöhögtuk, mert megtalálták, és kinyírták, utolsóként, persze nem jutott be a top5be mondanom se kell.
Én mindig megírom a redline campes embereknek, h arra nem fognak xpt kapni, tehát ne csinálják, de előfordul még rank 8on is, remélem azért rájönnek előbb utóbb, h az nem kifizetődő.
Meg azt veszem észre, h az emberek annyira félnek, h bekapnak egy lövést. Hiába vagyunk 4en 1 tankra, mondom nekik, h push, erre én megyek 1v1ben leharcolnom, mert ők maradnak a szikla mögött, ott remegnek :)
Az, h agresszív játék az ismeretlen fogalom, inkább a félelem uralja a légkört. Nyilvánvaló helyzetben is. Na nem mondom, általában véve én kicsit agresszívabb vagyok mint kéne, ezért is alacsony a túlélési rátám :)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 1 hónapja #269299 Írta: 9fd8649b86bcbbb9d9c4e2af3c401999
Megválaszolva: 9fd8649b86bcbbb9d9c4e2af3c401999
Tegnap találkoztam egy camp huszár BC25t - vel... Annyi haszon volt belőle, hogy amelyik oldalt volt az fix bukó volt :xmas3:

Amúgy meg a ranked azért ranked, mert rangsorolva vannak a játékosok. Akik egy szintnél nem tudnak feljebb jutni, ott már nem a játék a hibás.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 1 hónapja #269300 Írta: freezer
Megválaszolva: freezer

Tegnap találkoztam egy camp huszár BC25t - vel... Annyi haszon volt belőle, hogy amelyik oldalt volt az fix bukó volt :xmas3:

Amúgy meg a ranked azért ranked, mert rangsorolva vannak a játékosok. Akik egy szintnél nem tudnak feljebb jutni, ott már nem a játék a hibás.


Én is ezt várnám el. De ha lent is találkozok sok zölddel, fent is találkozok narancssárgákkal, akkor vmi nem stimmel ezzel az elmélettel. Mondjuk a randomhoz képest azért jobb a helyzet, viszont nagyon a félelem és a reszketés uralja a csatákat úgy vettem észre, persze még így is jobb, mint a yolohuszározás.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 1 hónapja - 6 éve 1 hónapja #269301 Írta: Ba_nshee
Megválaszolva: Ba_nshee

Nyilván a mozgékonyság alatt nem azt értettem, h egyedül ez fontos, mert akkor rhm panzerwagennel rohangásznék


Én meg nem arra gondoltam, hogy a mozgékonyság nem egy jó tulajdonság, csak azt üzentem neked, hogy szerintem a 907 sem a legjobb választás, ne sajnáld annyira, hogy nincs meg - vagyis csak a vitáért vitatkozunk?

Én azt gondolom, h az 5A-t is ezért szeretik vagy nem?

Vagy az 5A-t akkor milyen tulajdonsága alapján választod be a rankedre ajánlott tankok közé?


Az 5A mindenképpen az egyik legjobb, legmegbízhatóbb és"legkerekebb" tízes.
Amit én a ranked kapcsán mindenképpen kiemelnék a mozgékonyság előtt az a hét fok gundep és a hét fok gundep használata közbeni releváns orr- és toronypáncél. Az alfa. Az elég magas HE alfa is. A 340 HEAT. A close range megbízható, jól kezelhető ágyú. A DPM.

Az SC valószínűleg még jobb, pedig standard mércével se nem gyors, se nem agilis. Nagyon nem. Viszont dombharcban egyszerűen nincs nála jobb. Meg ott a nehezek között lézerágyú, ami az elhúzódó pixelvadászat harcokban megint a legjobban működik. Vagyis amikor csak egy-egy apró átüthető felületet rövid ideig mutatnak meg az erős ellenfeleid. (Nem gyújtja az arti sem, mivel alig van arti fentebb.)

A 705A HE pedig inkább csak egy mókás felütés lett volna, de megint: prémium lőszerhez képest is bőven releváns, szituációsan nagyon erős páncél és erős HE lövedék. Tulajdonképpen, amiben műküdik a Type. Amihez képest kevesebbet sebzel, de jobban használható a páncélod (életerőd). Ahol ugyanúgy elviszed az XP-t a kritikus sérülésekért és 200 méteren belüli találatokért. Ahol nálad lesz a legjobb kis HP tankokat kivégző ágyú, hiszen eleve a HE van betöltve és nem kell céloznod. Ja és nem 6400 credit egy lövés. De nagyon kevés van belőlük. Ha nekem meglenne, én tuti kipróbálnám!

A nerf előtti Maus valószínűleg teljesen jól működne, ha nem is dominálhatna annyira, mint az első két ranked szezonban a tízes meta változásai miatt. Tippre legalábbis.

szerk.:

Én is ezt várnám el. De ha lent is találkozok sok zölddel, fent is találkozok narancssárgákkal, akkor vmi nem stimmel ezzel az elmélettel.


Akkor jót dumáltunk! :lol:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 1 hónapja - 6 éve 1 hónapja #269303 Írta: freezer
Megválaszolva: freezer

Nyilván a mozgékonyság alatt nem azt értettem, h egyedül ez fontos, mert akkor rhm panzerwagennel rohangásznék

Én meg nem arra gondoltam, hogy a mozgékonyság nem egy jó tulajdonság, csak azt üzentem neked, hogy szerintem a 907 sem a legjobb választás, ne sajnáld annyira, hogy nincs meg - vagyis csak a vitáért vitatkozunk?


Én nem vitatkozok, lehet, h ez nem jön át a sorok között, de én nem élem ezt meg vitának. Inkább eszmecserének mondanám.

Én azt gondolom, h az 5A-t is ezért szeretik vagy nem?

Vagy az 5A-t akkor milyen tulajdonsága alapján választod be a rankedre ajánlott tankok közé?

Az 5A mindenképpen az egyik legjobb, legmegbízhatóbb és"legkerekebb" tízes.
Amit én a ranked kapcsán mindenképpen kiemelnék a mozgékonyság előtt az a hét fok gundep és a hét fok gundep mellett releváns orr- és toronypáncél. Az alfa. Az elég magas HE alfa is. A 340 HEAT. A close range megbízható, jól kezelhető ágyú. A DPM.


A Jagdpanzernek is jó a tornya, az alfája 1100, a penje 420, csak, h trollkodjak :D
De értem amit mondasz, köszi :)

A 705A HE pedig inkább csak egy mókás felütés lett volna, de megint: prémium lőszerhez képest is bőven releváns, szituációsan nagyon erős páncél és erős HE lövedék. Tulajdonképpen, amiben műküdik a Type, ahol kevesebbet sebzel, de jobban használható a páncélod (életerőd). Ahol ugyanúgy elviszed az XP-t a kritikus sérülésekért és 200 méteren belüli találatokért. Ahol nálad lesz a legjobb kis HP tankokat kivégző ágyú, hiszen eleve a HE van betöltve és nem kell céloznod. Ja és nem 6400 credit egy lövés. De nagyon kevés van belőlük. Ha nekem meglenne, én tuti kipróbálnám!


A type5 undorító OP, kb biztos nyerő. Kicsit elforgatja nem tudom a Maussal belőni. Tudom elforgatva is a gyenge pontokat, mégis.

A nerf előtti Maus valószínűleg teljesen jól működne, ha nem is dominálhatna annyira, mint az első két ranked szezonban a tízes meta változásai miatt. Tippre legalábbis.


Tehát a plusz 300 életerőt hiányolod csak belőle? És a rövidebb töltési időt?

szerk.:

Én is ezt várnám el. De ha lent is találkozok sok zölddel, fent is találkozok narancssárgákkal, akkor vmi nem stimmel ezzel az elmélettel.

Akkor jót dumáltunk! :lol:


Nem, rosszul gondolod, én értettem, amiket írtál, csak ahogy fogalmaztam is, ezeknek szerintem kicsi a valószínűsége, és túl sok az előfodulás ahhoz, h ezek számítsanak, szóval továbbra sem értem, miért van ennyi zöld lent.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 1 hónapja - 6 éve 1 hónapja #269306 Írta: kicsicsuvi
Megválaszolva: kicsicsuvi

A Jagdpanzernek is jó a tornya, az alfája 1100, a penje 420, csak, h trollkodjak :D


Oké hogy trollkodsz, de a jpz-nek nem jó a tornya. 5a-nak, superconq-nak semmi nem üti át megbízhatóan a tornyát szemből (kupola vagy toronygyűrű néha előfordul, de ritkán), jpz-nek meg minden simán beüti a felépítményét heat-tel.

A type5 undorító OP, kb biztos nyerő. Kicsit elforgatja nem tudom a Maussal belőni. Tudom elforgatva is a gyenge pontokat, mégis.


Abszolút nem OP, én superconq-vel kifejezetten szeretek ellene harcolni, mert 3-szor lövök bele 400-at, mire ő visszalő ugyanannyit. Mausom nincs, azzal gondolom a szarabb az ágyúkezelés meg pontosság miatt szenvedsz, de superconq úgy viszi a type5-öt minden irányból, mint kés a vajat. 5a-val már kicsit macerásabb, célozni is kell, de azzal sem komoly kihívás.


Egyébként én rank 10-ig nagyrészt a wz-vel mentem, ott próbálgattam mellette az is7-et és superconq-t is, de egyértelműen a sc-vel ment a legjobban. Azzal szombaton 9 meccset mentem, abból 8-at veszítettem, de így sem léptem vissza 1 chevront sem :) Vannak pályák, ahol a wz erősebb, meg jobb ha az ellenfél nagyon szar (sokkal könnyebb üldözni őket), de összességében így is már átálltam az sc-re. Az az ágyú egyszerűen annyira király, hogy a wz semmivel nem tudja ellensúlyozni :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Ba_nshee

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 1 hónapja #269307 Írta: freezer
Megválaszolva: freezer

A type5 undorító OP, kb biztos nyerő. Kicsit elforgatja nem tudom a Maussal belőni. Tudom elforgatva is a gyenge pontokat, mégis.

Abszolút nem OP, én superconq-vel kifejezetten szeretek ellene harcolni, mert 3-szor lövök bele 400-at, mire ő visszalő ugyanannyit. Mausom nincs, azzal gondolom a szarabb az ágyúkezelés meg pontosság miatt szenvedsz, de superconq úgy viszi a type5-öt minden irányból, mint kés a vajat. 5a-val már kicsit macerásabb, célozni is kell, de azzal sem komoly kihívás.


Hát én a Mausról tudok nyilatkozni, h rengetegszer pattanok róla, ezért gondolom OPnak, most újra megnéztem a tanks.gg-n. Ha teljesen szembenáll velem, akkor annak az esélye, h belövöm APCR-rel:
Beszáló: nyilván belövöm (85%), de ezt nehéz eltalálni
Torony: 66-70%
Géppuskasáv: 71-78%
Has: 71%

Megnéztem ugyanezt S.Conq-ra:
Torony: 75-78%
Géppuskasáv: 80-86%
Has: 80%

Szóval ezért nem érzed te OPnak, én meg igen :)

Ha enyhén beforgatom a type-ot, akkor a Maussal az esélyek (még mindig golddal):
Torony: 54-58%
Géppuskasáv: 50-56%
Has: 48%

1 szó mint száz, utálom, h lövök: semmi, kapok, lövök: semmi, kapok.
Egy normál tank esetében, ha beforgatom, akkor én is pattintok, de ez a type mindig leszed rólam jó adagokat. Nem szeretek vele 1v1be kerülni.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 1 hónapja - 6 éve 1 hónapja #269309 Írta: Ba_nshee
Megválaszolva: Ba_nshee

Én nem vitatkozok, lehet, h ez nem jön át a sorok között, de én nem élem ezt meg vitának

.

Én sem értettem annyira pejoratívan, mint amennyire a wotinfó általában érti :D. Csak az esetleg túlvitatását a dolognak.

h trollkodjak :D


Gyenge volt. ;)

A type5 undorító OP, kb biztos nyerő. Kicsit elforgatja nem tudom a Maussal belőni


Hát, 340 heat sincs a Mausnál. De amúgy 5A is előfordul, hogy már ideggörcsöt kapnék, hogy nem lehet beütni kisebb-nagyobb távolságban. Rászórja láncra, ágyúcsőre, toronyoldalra, a döntött elejére, mindenhová! Ja meg szemből tökéletes szögben is csak ilyen 75-80 százalék, ha nem a "gyengepontokat" (az sem 100%) találod el, amiből meg ugye kijöhet egy csomó deakkorsem egymás után, amikor nagyon igazságtalannak érezzük az életet! :)

De olyan igazán dönteni nem is tudod veke a páncélod. Ezekben a nagyon koncentrált harcokban (10+vs10+) nehéz vele jól trédelni. Nem működik az sem annyira jól. Bár láttunk ellenpéldát itt is, hogy Ütőnek teljesen bevált az első héten.

Tehát a plusz 300 életerőt hiányolod csak belőle? És a rövidebb töltési időt?


Mondtam, hogy csak egy dolgot hiányolok? Tízes meta, 5A és SC elterjedése, jelenlegi ranked meta, plusz a teljes nerf.

Nem, rosszul gondolod, én értettem, amiket írtál, csak ahogy fogalmaztam is, ezeknek szerintem kicsi a valószínűsége, és túl sok az előfodulás ahhoz, h ezek számítsanak, szóval továbbra sem értem, miért van ennyi zöld lent


Pedig egyszerűen nem játszottak még eleget. De tényleg el is kezdhetsz rájuk szűrni, ott van a ranglista. Ha egyáltalán egy hét után annyira lentinek számít a rank6-8 a "zöldek" egy részének. Ha ez eleve nem egy fals elvárás.

Az elmélet meg nem elmélet. Ez így működik. Persze itt is előfordulhat nagyon nagy szerencse vagy balszerencse sok ezer játékos közül valakivel akár száz és száz meccsen keresztül, de azért nagyon szépen a teljesítmény felé van tolva a chevron eloszlásával. Egy az adott szintél-mezőnynél jelentősen jobb játékosnak hosszú negatív futás esetén is nagyon sokat segítenek a top1 vigaszdíjak, a nem bukások vesztésnél és a top3 duplák.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 1 hónapja #269311 Írta: norbi215
Megválaszolva: norbi215
Én meg a 4 sráfos-oknál is találkoztam egy csatában 200-400wn8-as játékosokkal... Ez hogyan lehetséges? Magamból kiindulva, aki rendelkezik megfelelő tankkal, aki nekem van némi tapasztalata stb 1-2 órámba telt, hogy feljussak erre a szintre... Aztan találkozom a saját csapatomban a noob ödönkével... Mégis, hogy a francba jutott fel ide, ha abból indulunk ki, hogy minél magasabb szintre kerülsz, annál jobb játékosok küzdenek meg egymással...

Az ilyen kategóriájú játékosok elméletileg nem juthatnanak feljebb 2 sràfnál ...
Most vagy az van, hogy őt olyan csatába dobálta be, ahol azonos szintűekkel találkozott vagy nem tudom....

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 1 hónapja #269313 Írta: 9fd8649b86bcbbb9d9c4e2af3c401999
Megválaszolva: 9fd8649b86bcbbb9d9c4e2af3c401999

Tegnap találkoztam egy camp huszár BC25t - vel... Annyi haszon volt belőle, hogy amelyik oldalt volt az fix bukó volt :xmas3:

Amúgy meg a ranked azért ranked, mert rangsorolva vannak a játékosok. Akik egy szintnél nem tudnak feljebb jutni, ott már nem a játék a hibás.


Én is ezt várnám el. De ha lent is találkozok sok zölddel, fent is találkozok narancssárgákkal, akkor vmi nem stimmel ezzel az elmélettel. Mondjuk a randomhoz képest azért jobb a helyzet, viszont nagyon a félelem és a reszketés uralja a csatákat úgy vettem észre, persze még így is jobb, mint a yolohuszározás.


Mivel ide is hat a randomban tapasztalt nagy számok törvénye, ezért érthető, hogy minden szinten találkozol jó és rossz játékosokkal. Viszont az arányt már elfelejtetted leírni.
Szerintem nem ugyan az, hogy 3 csatából látsz a 2 oldalon 3-3 sárgát (ha már xvm) vagy 3 csatából látsz 12-12 kék-lila játékost.

A passzívabb játékstílus leginkább a játékosok elosztását mutatja meg. Ha passzív a csapat akkor feltehetően sokkal több jó játékos van benne, hisz tartalékolják a HP-kat az esetleges végjátékra, ha ennek ellenkezője, akkor vagy sok a med vagy a gyorsabb HT és előre megbeszélt Wolfpack-ban játszanak vagy szimplán csak megindulnak egy irányba, majd megálnak 3 tankkal szemben, mint a sok random észlény.

Kiegészítésképp pedig: akik rank 10 felett vannak és sárga-alap zöld játékosok, azoknak nem csak idő van a feljutásukhoz, hanem pénzük is. Ugyan azt csinálják, mint egyes játékosok a nagy kampány ideje alatt, hogy nekik is legyen jutalomtankjuk.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Ba_nshee

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 1 hónapja #269318 Írta: plutoka
Megválaszolva: plutoka
azért tényleg érdekelne xp-t mi alapján számolja

is7 168 sebzés. 554 spot, 0 kill

Figyelem: Spoiler!


én S.Conq, 1848 sebzés, 100 spot, 1 kill

Figyelem: Spoiler!


is7 több xp-t kapot a semmire, amit ha valaki meg tudna magyrázni, talán tudnám mit is vár el tőlem a játék...

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 1 hónapja #269319 Írta: Serious_Threat
Megválaszolva: Serious_Threat
A sebzésedből 702 long range, vagyis más spotját lőtted.
Ő túlélte, te nem.

Ez okozta a differenciát szvsz

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 1 hónapja - 6 éve 1 hónapja #269322 Írta: freezer
Megválaszolva: freezer
Rank 9: megvan :)
Maussal :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Ba_nshee

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 1 hónapja #269328 Írta: plutoka
Megválaszolva: plutoka
akkor ezek szerint a 168 közelharci sebzés és túlélés "jobb" teljesítmény wg szerint mint a .... bármi ami több.. értem, csak épp zavaró :P

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

© 2024 WOTINFO. Minden jog fenntartva.