Jelenleg 1536 vendég és 8 tag online

Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz

TÉMA: Gépigény

Gepigeny 1 hónapja 1 hete #276049

• Jocek89
  • Jocek89 profilkép
  • Távol
  • Hadnagy
  • Köszönetek: 104
kmk beküldte:
Van olyan oldal ,ahol a wargaming esetleg ajánlást tesz a játékhoz lehetöség szerint legjobban passzoló pc configokat illetöen ?
Nem hinném. Mit takar amúgy, hogy "passzol"? Többféle grafikai beállítás van. Milyen minőségben, hány fps-sel kívánod tolni? Az 1.0 már kapott multicore támogatást, így nem feltétlenül áll meg a játékra intelt jelmondat. A videókártya pedig szimpátia kérdése. Multis tömegjátékokat mindig úgy csinálnak, hogy minél többféle rendszeren jól elfusson, így nem igazán van olyan, hogy mi passzol.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: kmk

Gepigeny 1 hónapja 1 hete #276050

• kmk
  • kmk profilkép
  • Távol
  • Zászlós
  • Köszönetek: 6
Jocek89 beküldte:
kmk beküldte:
Van olyan oldal ,ahol a wargaming esetleg ajánlást tesz a játékhoz lehetöség szerint legjobban passzoló pc configokat illetöen ?
Nem hinném. Mit takar amúgy, hogy "passzol"? Többféle grafikai beállítás van. Milyen minőségben, hány fps-sel kívánod tolni? Az 1.0 már kapott multicore támogatást, így nem feltétlenül áll meg a játékra intelt jelmondat. A videókártya pedig szimpátia kérdése. Multis tömegjátékokat mindig úgy csinálnak, hogy minél többféle rendszeren jól elfusson, így nem igazán van olyan, hogy mi passzol.

Maxon akarom tolni a grafikát-Ami a jelenlegi gépen is menne,de nincs maxra állitva.
Egyetlen játék sem termel ennyi höt és terheli le az i5 procit annyira mint ez.
Mindez minimum grafikán is megtörténik.16 ram van benne és eltudom képzelni ,hogy ennél lenne zökkenö mentesebb konfig is létezne.
pl. engem érdekelne,hogy milyennel játszik egy pro gamer. ennyi.

Gepigeny 1 hónapja 6 napja #276052

• Jocek89
  • Jocek89 profilkép
  • Távol
  • Hadnagy
Értelek. Jelenlegi konfigod? Melyik i5 az az i5? Egyébként szerintem magad is sejted a megoldást. Ha zavar a terhelődés, akkor i7 kell. Ha sok a hő, hangos a gép szerintrd akkor pedig valami prémium cpu hűtő, noctua, be quiet dark rock, esetleg vízhűtés. Vagy c verzió, delideltesd a processzort. A kártya akkor ezek szerint okés.
A próság meg nem gép kérdése, nem kell 230 fps mint a cs-ben.
Utolsó szerkesztés: 1 hónapja 6 napja Írta: Jocek89.

Gepigeny 1 hónapja 6 napja #276053

• kmk
  • kmk profilkép
  • Távol
  • Zászlós
Mindenképp új gép kell igy nem annyira lényeges a jelenlegi config.
Mini gép volt ,ami idövel pont ilyen gondok miatt idövel nagyobb házba került ,erösebb hütéssel,stb.
De nem lett igy sem tökéletes talán a mini alaplap miatt melegszik a proci és a vinyo is jobban a kelleténél. Valami gtx 1060-tól kártyával rendelkezö gép lenne elörelépés.
Ahogy látom 300 - 400 e körül vannak azok amikre érdemes lenne váltani és laptopban is erösen gondolkodom ,mert munkára is kellene tartalék gépnek.
Azt is jó lenne tudni az ilyen laptopokkal mik a tapasztalatok és asztali gépnél mi lenne ennyiböl a legideálisabb config.

Gepigeny 1 hónapja 6 napja #276054

• Jocek89
  • Jocek89 profilkép
  • Távol
  • Hadnagy
kmk beküldte:
Mini gép volt ,ami idövel pont ilyen gondok miatt idövel nagyobb házba került ,erösebb hütéssel,stb.
De nem lett igy sem tökéletes talán a mini alaplap miatt melegszik a proci és a vinyo is jobban a kelleténél. Valami gtx 1060-tól kártyával rendelkezö gép lenne elörelépés.
Ahogy látom 300 - 400 e körül vannak azok amikre érdemes lenne váltani és laptopban is erösen gondolkodom ,mert munkára is kellene tartalék gépnek.
Azt is jó lenne tudni az ilyen laptopokkal mik a tapasztalatok és asztali gépnél mi lenne ennyiböl a legideálisabb config.
A mini itx valóban lehet gond.
Laptopoknál viszont ugyanez a gond, tökéletes gamer laptop nem létezik, illetve de, 800ezerért. A 300-400 körüliek melegszenek vagy ha jó a hűtés hallhatóan hangosak. Amennyire én tudom, az acer nitro széria melegszik piszkosul, a lenovo legionok képernyője ótvar sőt a 400 alattiaké pwm flickeres szemrontó mocsok, az asus rogok meg túl vannak árazva, hhd-t adnak olyan ársávban, ahol a konkurencia 256-512gb ssd-t kínál és hűvösebbek ugyan de hangosak, nehezek. Konnektor nélkül hamar lemerül mind max performance módban, szóval el lehet felejteni, hogy végigjátszol egy repülőutat pl. A melegedést érzed is, az asusok kivételével szinte mindnek felforrósodik a billentyűzete. Amiről jót hallottam az a dell inspiron drágább modelljei, de azok meg pl gtx 1060-ból a max q tehát butított változatot használják. De őszintén szólva eléggé fából vaskarika a gamer laptop, kis méret nagy erő ezek nem igazán passzoló dolgok, hőség , alacsony üzemidő aksiról és zúgó ventik.

Gepigeny 1 hónapja 6 napja #276057

• kmk
  • kmk profilkép
  • Távol
  • Zászlós
A predatorokat nézegettem még karácsonykor ,de el lett napolva a vásárlás .
Van egy i7-es asus x550J laptopom van az munkára nagyon bevált,de játékhoz gyenge benne a videokártya. A gyengébb grafika meg idegesit miután a szebbhez hozzászoktam :)
Asztali gépnek 400 e-ig te milyen konfigot ajánlanál ?

Gepigeny 1 hónapja 6 napja #276058

• Jocek89
  • Jocek89 profilkép
  • Távol
  • Hadnagy
kmk beküldte:
A predatorokat nézegettem még karácsonykor ,de el lett napolva a vásárlás .
Van egy i7-es asus x550J laptopom van az munkára nagyon bevált,de játékhoz gyenge benne a videokártya. A gyengébb grafika meg idegesit miután a szebbhez hozzászoktam :)
Asztali gépnek 400 e-ig te milyen konfigot ajánlanál ?

Nem tudom mit tudsz hozni a mostani gépből. 16 gb ram az ddr4? Házad, tápod, vinyód? Csak mert ha mindez adott akkor elég jó gép kijön 400-ból. I7-8700 90-ből megáll. Valami szuper kis hűtő a gyári helyett, 20 ezerig pl noctua márkából. 50k-ig z370 alaplap tetszésed szerinti márkából, maradék pénz meg kártyára, gtx 1080( nem ti)-t is tudnál venni 8 gigásban.

Gepigeny 1 hónapja 6 napja #276063

Jocek89 beküldte:
kmk beküldte:
Laptopoknál viszont ugyanez a gond, tökéletes gamer laptop nem létezik, illetve de, 800ezerért. A 300-400 körüliek melegszenek vagy ha jó a hűtés hallhatóan hangosak. Amennyire én tudom, az acer nitro széria melegszik piszkosul, a lenovo legionok képernyője ótvar sőt a 400 alattiaké pwm flickeres szemrontó mocsok, az asus rogok meg túl vannak árazva, hhd-t adnak olyan ársávban, ahol a konkurencia 256-512gb ssd-t kínál és hűvösebbek ugyan de hangosak, nehezek. Konnektor nélkül hamar lemerül mind max performance módban, szóval el lehet felejteni, hogy végigjátszol egy repülőutat pl. A melegedést érzed is, az asusok kivételével szinte mindnek felforrósodik a billentyűzete. Amiről jót hallottam az a dell inspiron drágább modelljei, de azok meg pl gtx 1060-ból a max q tehát butított változatot használják. De őszintén szólva eléggé fából vaskarika a gamer laptop, kis méret nagy erő ezek nem igazán passzoló dolgok, hőség , alacsony üzemidő aksiról és zúgó ventik.

Dell 7559-ről tudok véleményt alkotni (i7, 8GB, GTX960M) mivel már kettő éve nyúzom ezt a masinát.

Kisebb kompromisszumokkal szinte megfelelő választás volt mind játék, mind egyéb felhasználás terén. Nem hangos, nem melegszik. Támogatása tökéletes a Dell részéről.

Amire cserélném max az új széria, G3 17" de vélelmezem a külföldi 800-1000 dolláros ár az idehaza bővel 1000-1500 euróban áll majd meg.

Eme játék HD kliensen közepes beállítással v-sync-el stabil 60 fps. Néha leugrik egy pillanatra 50-ig de csak a nagyobb pályákon és a visszaszámlálás végeztével, amikor mindenki elindul.

Gepigeny 1 hónapja 5 napja #276106

• Gero987
  • Gero987 profilkép
  • Távol
  • Százados
  • Köszönetek: 120
Jocek89 beküldte:
kmk beküldte:
A mini itx valóban lehet gond.

A Acer Predator Triton 700-ról is csak jót halottam, és nem is kerül 800ezerbe :P

Gepigeny 1 hónapja 5 napja #276118

• uuee
  • uuee profilkép
  • Távol
  • Százados
  • Köszönetek: 145
matyiabagoly beküldte:
Lord_Loga beküldte:
Nem WoT-ra, hanem csak sima film+net+netbank kombóra új notebook/laptop-ot milyet ajánlanátok?

Előre is köszi!
Egész olcsón (90k környékén) lehet Lenovo vagy Asus gépeket kapni. Ezeknél olcsóbbat nem vennék.

Mint szervízes, szerintem ezeket semmiképpen sem. Konzumer ASUS mindennek a legalja (X5xx széria), amit a lenovo követ.

Igazából olcsó konzumer gépből nincs mit ajánlani, mindegyik ipari hulladék.

Gepigeny 1 hónapja 4 napja #276201

• gigazo
  • gigazo profilkép
  • Távol
  • Őrvezető
Tapasztalt valaki olyat, hogy a mostani win10 frissítés után lényegesen kevesebb az fps ugyanazzal a beállítással minta a frissítés előtt :(

Video kártya driver frissítve lett.

:thx3:

Gepigeny 1 hónapja 3 napja #276207

• F3rmi
  • F3rmi profilkép
  • Távol
  • Moderátor
  • Köszönetek: 818
Nem derült ki milyen VGA-t használsz.
Nálam tegnap frissült az nVidia driver - semmi FPS drop vagy ilyesmi nem tapasztalható.
gigazo beküldte:
Tapasztalt valaki olyat, hogy a mostani win10 frissítés után lényegesen kevesebb az fps ugyanazzal a beállítással minta a frissítés előtt :(

Video kártya driver frissítve lett.

:thx3:

3GM: T-34; KV-1; Type T-34; Chi-Nu; Pz. III/IV; Pz. IV H; AMX ELC; Chaffee; VK 30.01(H); T-34-85; T-150; AMX 12t; T37; Cromwell B; E25; Leo; T29; AMX 13 75; T20; Panther M10; T26E5 Patriot; T26E4 SuperPershing; Löwe; Skorpion G; M4A1 Revo; WZ-111; AMX M4 Liberté; T34; IS-6; STA-2; FCM 50t; FV4202; Defender; IS3; Lorraine 40t;T25 Pilot Nr 1; T-34-3; IS-7; BC 25t;T57 Heavy; Grille 15; Maus; TVP T50/51; AMX 50 Foch B;

Gepigeny 1 hónapja 3 napja #276218

• gigazo
  • gigazo profilkép
  • Távol
  • Őrvezető
Gigabayte GTX 1050 TI 4GB Driver: 397.64

Gepigeny 1 hónapja 3 napja #276248

• F3rmi
  • F3rmi profilkép
  • Távol
  • Moderátor
  • Köszönetek: 818
Ugyanez a driver van a laptopomon és az asztalai gépen is, és hiba nélkül fut, mint írtam.
Valami más lesz a gond.
Esetleg egy game integrity check, DirectX check, mod mappákat kiüríteni, stb...?
gigazo beküldte:
Gigabayte GTX 1050 TI 4GB Driver: 397.64

3GM: T-34; KV-1; Type T-34; Chi-Nu; Pz. III/IV; Pz. IV H; AMX ELC; Chaffee; VK 30.01(H); T-34-85; T-150; AMX 12t; T37; Cromwell B; E25; Leo; T29; AMX 13 75; T20; Panther M10; T26E5 Patriot; T26E4 SuperPershing; Löwe; Skorpion G; M4A1 Revo; WZ-111; AMX M4 Liberté; T34; IS-6; STA-2; FCM 50t; FV4202; Defender; IS3; Lorraine 40t;T25 Pilot Nr 1; T-34-3; IS-7; BC 25t;T57 Heavy; Grille 15; Maus; TVP T50/51; AMX 50 Foch B;
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: gigazo

Gepigeny 1 hónapja 2 napja #276281

• miafenelegyen
  • miafenelegyen profilkép
  • Távol
  • Főhadnagy
  • Köszönetek: 74
Nem feltétlen a VGA, vagy a driver hibája.
Hogy úgy mondjam, nem igazán "sikerült" a redmondiaknak ez (sem).
Mind magyar, mind nemzetközi fórumokon megtalálható a frissítés utáni teljesítmény esés, leállás, újraindulás, sikertelen frissítés, stb., stb. panasz áradat.
Pl. az Intel 6xxxx sorozatú ssd-knél nem is ajánlott a fentebb említett okok miatt, sőt le is állították (vagy ilyesmi), mert már "készül a javítás".
Tisztára, mint a WoT... ;) (tudunk róla, később javítjuk... :thx: )
"...Ha alszom megéhezek, ha eszek elálmosodok..."
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Sics, gigazo
Az oldal motorja a Kunena fórum

Wotinfo Collection a Media Markt-ban

WOTINFO TV KÖVETKEZŐ ADÁSIG MÉG:

Fórum hozzászólások (WoT)

Hasznos oldalak

WOTINFO CHAT/VOICE CSATORNA

Aktuális akciók, események

TRICKY THREE VERSENY

Cikk hozzászólások