Ez az oldal (és egyes külső összetevői) cookie-kat (sütiket) használ a felhasználók hitelesítéshez és a látogató statisztikához. Elolvastam és az Ok gomb megnyomásával elfogadom ennek tényét és az ÁSZF-ben foglaltakat is.

Jelenleg 762 vendég és 25 tag online

Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz

TÉMA: Egy lelkes új játékos naplója (?)

Egy lelkes új játékos naplója (?) 3 hete 4 napja #256966

• F3rmi
  • F3rmi profilkép
  • Távol
  • Moderátor
  • Köszönetek: 679
Kíváncsi vagyok, meddig pörgeted még ezt a reroll témát.
Amin nincs mit azt nem kell magyarázni.
straubbazsi beküldte:
@Robb

Aktualitása mellett úgy kapcsolódott, hogy feltételeztem, sokkal nagyobb gaming tapasztalat van mögöttem, mint például mögötted. Tehát, másként, máshonnan tekintünk a fenti kérdésre. Ha úgy tetszik, nem első játom a WOT, ahol sokkal kevésbé határol, hogy én sem vagyok már 18 éves vagy mögöttem sincs végtelen óra fps játék.

Feleslegesen bonyolítod, a rerollnak wot kontextusban pontos jelentése van.
Amikor rerolloznak játékban, az ugyanúgy egy bók, mint amikor csata után jön, hogy cheater, aimbot satöbbi.
Ha azt mondják a naplómmal kapcsolatban, hogy végighazudtam minden oldalt, meg lemodelleztem egy kamu fejlődési ívet 10-15 ezer csatán és sok-sok tucat bejegyzésen keresztül valami egészen elképesztő motivációtól vezérelve valami AAA konteó keretrendszerben, akkor az egy alapvetően másik dolog. Akkor tíz különféle módon el vagyok képedve.

Szerintem nem érthetetlen az álláspontom. Ha ezt tovább akarod görgetni, akkor kérlek PMben.

@Gest

OK.

Túl nagy ellentétet gondolunk, így ezt nem is kísérelném közelíteni az eddigieken túl.

3GM: T-34; KV-1; Type T-34; Chi-Nu; Pz. III/IV; Pz. IV H; VK 30.01 (H); T-34-85; T-150; E25; Leo; T26E5 Patriot; T26E4 SuperPershing; Löwe; Rhm. Skorpion G; M4A1 Revalorisé; WZ-111; AMX M4 mle. 49 Liberté; T34; IS-6; STA-2; FCM 50t; FV4202; Object 252U Defender;
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Egy lelkes új játékos naplója (?) 3 hete 4 napja #256993

• tankosmedve
  • tankosmedve profilkép
  • Távol
  • Főtörzszászlós
  • Köszönetek: 76
,
Utolsó szerkesztés: 3 hete 4 napja Írta: tankosmedve.

Egy lelkes új játékos naplója (?) 3 hete 4 napja #256994

• tankosmedve
  • tankosmedve profilkép
  • Távol
  • Főtörzszászlós
  • Köszönetek: 76
Sics beküldte:
Dobilaci: bemegyek játszani. 60 fps megvan, van mondjuk egy 40-60 msec közti lag.( Vannak nagynéha lagtüskék, megugrások ... ez az internetszolgáltatók sara, meg a WG vonalainak a sara, meg az internet "sajátossága" ... ezzel nehéz mit kezdeni.)

Na most: az ember reakcióideje tipikusan 0.3...0.7 sec közt szokott lenni,ami 30-70 millisec.

A képernyő késése 2...6 msec, tehát viszonylag elhanyagolható .. nagyon hardcore gamer vehet gyorsabb "reakcióidejű" monitort sok pénzért.

Ha valaki normális internettel és géppel játszik, akkor a nete, videokártyája, monitora kb partiban van a többi játékoséval. ( Nagyon szar gép jelent némi hátrányt, szar net ugyancsak. )

Nagy kérdés viszont az emberi reakcióidő. Csúcsprofi e-sportolók reakcióideje 20 millisec körül-alatt van.

Remek játékosoké 20-30 millisec körül.

Ahogy az ember idősödik: a reakcióidő romlik. 16-26 körül van az idegrendszer a csúcson...

Na most én egy 50 év körüli valaki vagyok, nem a legpengébb egészséggel ... mondjuk 50-70 millisec reakcióidővel.

Hidd el: hátrány. Nem ritkán lemaradok lovésekről, vagy egy leforgós közelharcban se igazán jó....

Azt megtehetem, hogy megtanulom a pályákat, tudok pozíciókat, jobb pillanataimban olvasom a minimapot és reagálok helyzetekre...

Amikor megtaláltam a wotinfót, szénfekete volt a napi statom ... a WN8-am sose lesz "normális", de a napi statom már sárga vagy zöld szokott lenni ... néha még kék is.

Szóval tanulni tanulhatok, önmagamhoz képest léphetek előre. ( Épp ez a kihívás számomra: önmagamhoz képest előbbrelépni. )

... de a reakcióidőm már nem lesz jobb. Ebben soha nem kelhetek versenyre nálam fiatalabb, és nagyon nagy eséllyel fürgébb idegrendszerű ifjoncokkal.

Bocs, de bántja a szememet, egy helyiértéket ugrottál, a 0.3-0.7 sec az 300-700 millisec, ami számokat írtál, azt mind szorozd meg 10-el.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Sics, MegaJani

Egy lelkes új játékos naplója (?) 3 hete 3 napja #257164

• Bhalangir
  • Bhalangir profilkép
  • Távol
  • Moderátor
  • Köszönetek: 550
Robb_HUN beküldte:
Ezt Bazsi elképzelni sem tudom, hogy igaz lenne amit írsz.
Mármint a reflexekről. De nyilván ez az én korlátozottságom miatt van, ha ennyi "nagy név" mondja csak kell lennie benne valaminek.

Tudom, hogy extrém, meg sok dolog egybeesése kellett hozzá, de ezt egy 0 skilles legénységgel toltam. Ezzel csak a pályaismeret, helyzetfelismerés és helyzetkihasználás súlyát akarom érzékeltetni a reflexekhez képest. Ez ennek egy szélsőérték példája, de jól mutatja, hogy mit lehet kihozni ilyenekből. Életemben nem láttam e5-öt olyan gyorsan elpárologni, mint ebben a csatában! :)
Figyelem: Spoiler! [ Kattints a kinyitáshoz ]
"Tükörbe nézünk
De önmagunkba soha
Mindig más a hibás
Mindig más ostoba"
Utolsó szerkesztés: 3 hete 3 napja Írta: Bhalangir.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szecsibeni, Robb_HUN

Egy lelkes új játékos naplója (?) 3 hete 3 napja #257173

• szecsibeni
  • szecsibeni profilkép
  • Távol
  • Hadnagy
  • Köszönetek: 79
Bhalangir beküldte:
Robb_HUN beküldte:
Ezt Bazsi elképzelni sem tudom, hogy igaz lenne amit írsz.
Mármint a reflexekről. De nyilván ez az én korlátozottságom miatt van, ha ennyi "nagy név" mondja csak kell lennie benne valaminek.

Tudom, hogy extrém, meg sok dolog egybeesése kellett hozzá, de ezt egy 0 skilles legénységgel toltam. Ezzel csak a pályaismeret, helyzetfelismerés és helyzetkihasználás súlyát akarom érzékeltetni a reflexekhez képest. Ez ennek egy szélsőérték példája, de jól mutatja, hogy mit lehet kihozni ilyenekből. Életemben nem láttam e5-öt olyan gyorsan elpárologni, mint ebben a csatában! :)

Szívesen megnéznék egy bemutatós vagy elemzős videót erről a 10k spottos csatáról. Össze tudok hozni 3-4k spottos köröket, no de 10k-t! Ez már művészet :D
"Ítéljen mindenki a saját véleménye szerint, saját olvasmányai alapján, de ne azok után, amiket mások mondanak neki." (Albert Einstein)
Utolsó szerkesztés: 3 hete 3 napja Írta: Bhalangir.

Egy lelkes új játékos naplója (?) 3 hete 3 napja #257175

• Achotep
  • Achotep profilkép
  • Távol
  • Szakaszvezető
  • Köszönetek: 3
Megtisztelő egy ilyen példakép mögött zárni a napot.
Mellékletek:

Egy lelkes új játékos naplója (?) 3 hete 3 napja #257176

• straubbazsi
  • straubbazsi profilkép
  • Távol
  • Alezredes
  • Köszönetek: 1545
Achotep beküldte:
Megtisztelő egy ilyen példakép mögött zárni a napot.
Utolsó szerkesztés: 3 hete 3 napja Írta: straubbazsi.

Egy lelkes új játékos naplója (?) 3 hete 3 napja #257181

• straubbazsi
  • straubbazsi profilkép
  • Távol
  • Alezredes
*** Tank a garázsban: Panther/M10 ***

Ügyesen kapcsolódik a felvetett témához, mert a legjobb middle-tier tanulótanknak címkézem. Nekifutásnak, azonnal.

Pár hete rákerült a harmadik csillag, de azóta is sokat játszom vele, mert szeretnék eljutni az ötödik skillsorig a T 55A tiszteletére. Amellett, az elmúlt időszakban a T8 matchmaking több ízben is rosszabbnak tűnt, mint bármikor korábban. Randomban elsődlegesen innen jött a credit.

Na nem az, hogy úgy két kézzel csákányozza, de 80% bónusz mellett, elkényelmeskedve is, szünetekkel is átlépi az egy milliós profitot két óra alatt, amivel én ki vagyok békülve. Miközben a tier nyolchoz képest egy kiszámítható, nyugis, elpötyögő játék ez. Ami azt illeti, inkább unalmassá szokott válni, gyakran mással viszem az utolsó negyedet.

Ránézve az adatokra, elsőre az ágyú pozitív tulajdonságai tűnhetnének fel. De nem ez a lényeg. Már nekifutásból mondom, hogy az 1.300 HP. Az ahhoz képesti pontosság. Az azt tovább erősítő páncél. Az ezerháromszáz életpontot kísérő DPM. Így.

Amikor a medium tankokat átfogóan elemeztem, akkor azt írtam, ha minden egyes tier hetes preferential matchmakinget kapna, igazából nem lenne különösebb hatása. Itt tulajdonképpen erről van szó. Grátiszból nem látunk tier kilenc ellenfeleket. Na ez sem lenne erős normál hetesként, de a már kiemelt tulajdonságokban listavezető vagy ahhoz közeli a hetesek között is!

Bár többnyire nyolcasok ellen fogunk játszani, de akkor is van hét darab nálunk kisebb, és akkor haló, 1.300 HP! Továbbá, a frontot ki lehet rakni szép szögben, a lövegpajzsnak vannak átüthetetlen pontjai, az oldala pedig csak 120mm felett overmatch. Átlag 280 sebzést fogok fel vele, amivel elérünk 1.580 effektív értékhez. Összehasonlításképpen a francia tízes light ezernégyszázból gazdálkodik.

És akkor sokszor az van, hogy csak bele kell állni. Felvenni a sebzést, kitolni a sebzést, haladni. És akkor rájövünk, hogy megint nevetségesen túltolták. Hogy a Type 64 után simán viszi az ár-OP arányt.

*

Jogos. Nem véletlenül emeltem túlzón ki az életerőt. Vesszőparipámmá válhat, hogy használni kell. Hogy játékérzékkel egyáltalán nem rendelkezők nem értik ezt. Ahogy például a páncél szerepét sem. Mintha tier kettő ragadtunk volna. Vagy tamagotchit dédelgetnénk.

Ezért a legjobb tanulótank, mert megtaníthat a HP használatára. A DPM ágyú használatára is. De még a gyengepontok jelentőségére is. Meg mert OP. Meg mert tökéletes a szinteken felfelé haladáshoz. Nem az E100 meg Maus felé vánszorogva, inkább ez a jó kis amcsi import!

Már azért jól jönne egy kis extra credit, nézelődsz az első prémiumtankjaid után, feljebb lépnél megfontoltan? Hands down. Panther/M10.

*
Utolsó szerkesztés: 3 hete 2 napja Írta: straubbazsi.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: tiger, Szete58, Bhalangir, bittus, _BudSpencer_

Egy lelkes új játékos naplója (?) 3 hete 3 napja #257185

• Robb_HUN
  • Robb_HUN profilkép
  • Elérhető
  • Őrnagy
  • Köszönetek: 321
Bhala nekem is volt ilyen. Fierly S.-en beültem egy bokorba pont Bc-12-vel.
Én is azt gondoltam, hogy ezek "állatok" úgy szedték le a HP-t csak lestem röpködtek az ezresek.
De mint mondtad ehhez sok minden kell. Mert ha történik valami azt le kell reagálni, és persze jól.

Nézd meg (ha van időd kedved) a replayemet:) Kiváncsi vagyok a véleményedre.
De sajnos ez nem minden csatánál van így, néha néha tudok ilyet alkotni.

Természetesen engem is érdekelne a te replayed, szívesen megnézném

bodzy.wot-recor...t_dmg

Bazsi boccs az OFFért. Privátban folytatjuk.
Ez nem nagy idézet, de legalább a sajátom. Mert van önálló gondlatom.

"Mielőtt rátaposnál valakire, gondolja arra, olykor te leszel a csizma alatt"
(Robb_HUN)

Utolsó szerkesztés: 3 hete 3 napja Írta: Robb_HUN.

Egy lelkes új játékos naplója (?) 3 hete 3 napja #257220

• Bhalangir
  • Bhalangir profilkép
  • Távol
  • Moderátor
  • Köszönetek: 550
Robb_HUN beküldte:
Bhala nekem is volt ilyen. Fierly S.-en beültem egy bokorba pont Bc-12-vel.
Én is azt gondoltam, hogy ezek "állatok" úgy szedték le a HP-t csak lestem röpködtek az ezresek.
De mint mondtad ehhez sok minden kell. Mert ha történik valami azt le kell reagálni, és persze jól.

Nézd meg (ha van időd kedved) a replayemet:) Kiváncsi vagyok a véleményedre.
De sajnos ez nem minden csatánál van így, néha néha tudok ilyet alkotni.

Természetesen engem is érdekelne a te replayed, szívesen megnézném

bodzy.wot-recor...t_dmg

Bazsi boccs az OFFért. Privátban folytatjuk.

Este megnézem, meg feltolom, vagy holnap este, majd meglátjuk este hogy alakul. PM-be majd megdumáljuk :). Az enyémnek emlékeim szerint úgy 5-6k-ig bokorülős, onnantól meg van egy kis csavar benne, de a lényege, hogy a helyzetre reagálva alakul az elejétől a végéig, nem egy teljesen standard elrohanok a bokorba aztán kimegyek vacsorázni passzív spotkör. És persze kellett hozzá az ellen is, meg főleg a csapat mögöttem.
"Tükörbe nézünk
De önmagunkba soha
Mindig más a hibás
Mindig más ostoba"
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Robb_HUN

Egy lelkes új játékos naplója (?) 6 napja 18 órája #258961

• straubbazsi
  • straubbazsi profilkép
  • Távol
  • Alezredes
*** Összefoglaló ***
** Október **
* Kampány két szakasz *

Egyébiránt, eddigi leghosszabb loosing streak, amiben benne vagyok. Nincs különösebb oka. Ilyen ezer meccses. Downswing. Benne van. Ponton túl persze már kihatással volt az egyéb mutatóimra, meg a morálomra is.

Annyira nem érdekes, hogy beszélni kellett volna róla. Most is talán csak az abszolút mélypont említésén keresztül.

AMX 13 105. Arra a hétvégére szerettem volna megkapni az ötven győzelemért járó boostereket, de az iszonyatos széria félbehagyása, a tank pihentetése igazából a kampány kezdete miatt nem volt már opció. A Bat-Chat lányok ültek át bele, akikre értelemszerűen nem ott lett volna mihamarabbi szükség.

A kampány kezdőnapján 43 százalék győzelmi arányig mentem le vele. Annyira nem néztem ki nyugodtnak. Nem tudom, mit mondjak... nem állt össze a csapat. (Legtöbbet az assist sebzésem nagysága mondott el pártucat meccs után. Alig hittem el.) Természetesen, addigra már én is karcolgattam a C játékomat, de amennyire akkor objektíven meg tudtam ítélni, csak egy-két bukóban maradt benne a fordítási lehetőségem.

Fenti képen az utána nap befejező hajrá. Reggeli kávé mellett még hozzánéztem egy kis Orzanelt is, újra összekapartam a hitet a tankban meg magamban is, és ennyit sikerülni javítani rajta. Úgy is látom, hogy ilyen 2700-2900 tudnék most lőni vele, ami kiegészülve a játékstílusommal ilyen 57-59% győzelemre lehet elég. Amihez képest 110 meccsen végül is már... még mindig elég nagy az eltérés.

A háromezerhez nagyon ott kellene lennem. Meg tényleg nyerni is kellene, hogy odaérjen a tank több cleanup fázisba is. Meg a 3k plusz már egyébként is 3mark territórium. Dühöngőbe tettem a tier 10 light játékélményről többször is, de nem linkelem, mert igazából meg lehetne ezt közelíteni pozitívabban, kevésbé egyoldalúan is. Bár az összegzés továbbra is az lenne, hogy ne nagyon siessetek lightokkal tier hét fölé. AMX most a legjobb tízes randomban. Autoloader is, tehát, minden pályán lehet vele csinálni valamit. De ne nagyon. A francia is egyértelműen csak vakok között!

Nem tudom. Amúgy Thunderbolt borzalmas. Szerintem nem leszek képes gunmarkolni. Így fejben nem. Így magamban érzek itt egy gátat.

Panther szokásos. Object mellékes projekt. Állítólag tier nyolc lesz, azt nem akarom megvárni vele. Szigorúan brawlernek játszom (11% sniping damage), ami egész szórakoztató, meg a hónapban a legjobb győzelmi arányt is ez hozta.

Revalorisé ment volna még relatív jól, de a hónap utolsó napján bekezdtem hét bukóval, hogy úgy helyére kerüljön. Száztizenháromhoz majd időnként visszanézek, hogy mennyit javult a játékom. Nyilván nyerni itt sem. Az első felében négy ezres DPG-vel nem, utána meg a sebzésen rontottam, majd ott is hagytam, mert a legkevésbé sem vagyok elragadtatva a jelenlegi mezőnytől, metától (egy másik bejegyzés témája). E3, nem tudom, majd még próbálkozom vele. Egyedül játszva nem a legkellemesebb választás, az fix.

Valaki nem követi: felső 11 ezerben kell lenni a tankhoz, jelenleg 829. vagyok. Amúgy én eredetileg nem akartam ezt! Annyiban igazam is volt, hogy többször igen, mint nem, totális pancsernek érzem magam!

Meg lehetne ezt úgy közelíteni, hogy Egy lelkes új kampányjátékos. Ahogy a napló elején, az akkori kihívásokról.

Bár már nincs túl sok időm hétig.

Ha kezdeném, itt ott kezdeném, hogy teljesen más a dinamikája. Randomban sokszor, legalábbis karikatúrával ábrázolva, 1v1 összecsapások során keresztül jutunk el valamerre. Csapatjátékban pedig ez a legritkább. Csomópontok, együtt mozgások, csapat a csapat ellen.

Duh! Milyen meglepő dolgokat írok! Ahova forgatni akarom, az az, hogy ennek a szembeálló fél "organikus" működése a furcsább része, ahol idő kell ezt átkapcsolni fejben. Hogy az ellenfél sem egyedül gondolkozik, lép, cselekszik. Vagy például mennyivel máshogy működnek pozíciók, pozícióban és pozíción kívül levés, ahol nem játékos, hanem csapat játszik a csapat ellen.

Aztán akkor lehet újratanulni tűzvonalakat (line of fire), egy-egy pályarész működését, a tizenöttel több dologra figyelést, prioritásokat, tankok szerepét, harcok és harcok fázisait, meg úgy mindent.

Összesen nyolcvan global map csata, valamennyire rázódom befelé irányba..., de na, hát na, nem egyszerű. Sok szempontból Randomban is rutintalan vagyok még. Egyáltalán nem is terveztem kampánnyal ebben az évben. Csak aztán meg tessék, odakerültem erre a kivételes helyre.

Ahol a fő profil ez, tehát valamennyire nekem is hamarabb meg kell keresnem ezt az arcomat. Ahol egyáltalán komoly butaság lenne nem élni a lehetőséggel.

Különben is, még mindig lehet a mélyvíz a legjobban működő módszer. Ott meg ott vagyok kétségtelen. - Több szempontból is az elejét akartam a lehető legjobban megtolni, stage II. zárónapon nem voltam, de előtte végig, alvást is ehhez igazítottam, mindent. Igyekszem.

Amúgy sumákolás lenne nem említeni, hogy valamennyire rá is kaptam a dologra. De élménybeszámoló most már biztosan nem lesz, mert már tudom: Haló, CW van!
Utolsó szerkesztés: 6 napja 17 órája Írta: straubbazsi.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: bittus, Ender, Serious_Black, _BudSpencer_, AntTheZ

Egy lelkes új játékos naplója (?) 6 napja 18 órája #258962

• GoldMalac
  • GoldMalac profilkép
  • Távol
  • Főtörzszászlós
  • Köszönetek: 135
Ez nagyon tetszett :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: straubbazsi, AntTheZ

Egy lelkes új játékos naplója (?) 6 napja 15 órája #258969

• Robb_HUN
  • Robb_HUN profilkép
  • Elérhető
  • Őrnagy
  • Köszönetek: 321
His back, His back, Bazsi his back:)

Viccesnek tartom, hogy kezdőnek aposztrofálod magad.
Talán azért, mert minél jobban értesz valamihez, annál jobban tudod, hogy mennyire keveset tudsz:)
Ez nem nagy idézet, de legalább a sajátom. Mert van önálló gondlatom.

"Mielőtt rátaposnál valakire, gondolja arra, olykor te leszel a csizma alatt"
(Robb_HUN)

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: straubbazsi

Egy lelkes új játékos naplója (?) 6 napja 15 órája #258972

• F3rmi
  • F3rmi profilkép
  • Távol
  • Moderátor
  • Köszönetek: 679
Mit akarsz a hátával? :-Đ
Robb_HUN beküldte:
His back, His back, Bazsi his back:)

Viccesnek tartom, hogy kezdőnek aposztrofálod magad.
Talán azért, mert minél jobban értesz valamihez, annál jobban tudod, hogy mennyire keveset tudsz:)

3GM: T-34; KV-1; Type T-34; Chi-Nu; Pz. III/IV; Pz. IV H; VK 30.01 (H); T-34-85; T-150; E25; Leo; T26E5 Patriot; T26E4 SuperPershing; Löwe; Rhm. Skorpion G; M4A1 Revalorisé; WZ-111; AMX M4 mle. 49 Liberté; T34; IS-6; STA-2; FCM 50t; FV4202; Object 252U Defender;
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Kulung69

Egy lelkes új játékos naplója (?) 6 napja 14 órája #258975

• straubbazsi
  • straubbazsi profilkép
  • Távol
  • Alezredes
@Robb

Nem javítottam volna ki, de amire te gondolsz az "he is" vagy "he's". Bár hangzásra OK a "his", de a jelentése már "övé". A "back" főnévként pedig "hát". Hát így.

De értettem és köszi. ; )
Az oldal motorja a Kunena fórum

Fórum hozzászólások (WoT)

Hasznos oldalak

Fórum hozzászólások (más játékok)

WOTINFO CHAT/VOICE CSATORNA

Cikk hozzászólások