Jelenleg

18
látogatónk van

Blog: Egy lelkes (?) superunicum útja

7 éve 5 hónapja - 5 éve 7 hónapja #211069 Írta: Ba_nshee
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW

Jegyzék:
  1. Bemutatkozás futtában
  2. Lehetséges e "naplót" vezetni, van helye vagy sem?
  3. Miért napló
  4. Tervezett tartalom
  5. Napi-naplós ez-az

1. Bemutatkozás

Magamról a tankos világon kívül nem igazán tervezek beszélni, így tényleg csak: 28 éves, régóta online kártyás megélhetés (kimerítő évek után mostanában kevesebb), a service record meg azt mondja, hogy augusztus 28. kattintottam meg, indult el a hógolyó a hegyoldalon.

Úgy volt ez igazából, hogy véget érőben az overwatch rank season, TS cimborák meg egyre gyakrabban beszéltek valami idióta szpotolásról. Hát mia..., hát nyilván tankoznak. Én amúgy inkább sokat játszom kevés játékkal, de persze miért ne, letöltöm. (...)

És én tényleg nem értettem, hogy ezen mit lehet élvezni. Másodszor nekifutós délután altf4 dühbő kilépés, az. Hiába, mert aztán megint felcukkoltam magam, hogy nem lehetek valamiben ennyire béna, így aztán durván egy hónapja, hogy fejest ugrottam, nem is kis lendülettel.

Van ez a leginkább analitikus habitusom, megközelítésem dolgokhoz, és azt hiszem nem nehéz belátni, hogy itt aztán lehet tanulmányozgatni a végtelenségig. Ráadásul, nem csak lehet, de valószínűleg ez a legrövidebb ösvény is a sikeres szerepléshez. Az egész MMO fejlődésrendszer is teljesen új nekem - minden adott az addikcióhoz.

2. Lehetséges ezen a fórumon napló (amolyan service record) vezetése, jó ötlet, rossz ötlet?

Körbekattintgattam, beleolvastam a pörgősebb topikokba. Látom, hogy nincs ennek természetes helye. Igazából nem offtopik, de offtopikba kell nyitnom. Őszintén, kicsit furcsállom is, hogy nincs.

Amennyire értem, a WOT közösségi életet a klánélet határozza meg. Klánélettel fonódik össze? Klánok szabdalják fel? Erősítik vagy más szemszögből gyengítik?

Mi van akkor, ha az egész klándolog még baromira korai nekem, ha nem csak egy mikroközösségen belül is mikroközösséghez akarnék szólni (nyitni), ha nem lesz tube vagy twitch csatorna, de mégis szeretnék valami sajátot? Amit figyelek, vezetek, építgetek? Amin keresztül megoszthatok, és ami önmagában - remélhetőleg - gazdagítja a játékélményem?

Megjegyzem, hogy érdekel e bárkit a mondandóm, kedvesen vagy nem kedvesen fogadtok, kommenteltek, az egy következő kérdés. Itt most csak az, hogy adminok, moderátorok ezt elfogadhatónak vagy akár egy jó kezdeményezésnek gondolják vagy sem.

3. Miért napló általános fórumhasználat mellett?

Nem tudom, úgy érzem, hogy már most túlmagyarázom és komplikálom. Nem akarom ezt az olvashatatlanságig húzni... egyszerűen csak tudom magamról, hogy sokkal aktívabb lennék a fórumon, ha lenne rajta egy saját-saját... valamim. Persze, tegnap mehettem volna a dühöngő topikba, miután először találkoztam azzal a hangos, rerollozó, spampingelő, a lehető legtipikusabb játékossal, de nem mentem. Ha mentem volna, akkor se tettem volna hozzá a magam kezdő játékos perspektívából gondolataimat a WN8 -ól vagy próbáltam volna párbeszédet kezdményezni a túl erős T67 low tier hatásairól abban a topikban. Feldobhatnám minden előzmény vagy kontextus nélkül a francia harckocsiknál, hogy a CDC első és talán egyetlen premiumnak milyen ötlet, de valószínűleg helyette csak megnyitok egy másik review videót róla. Valahol a pályáknál jelezhetném, hogy nem nagyon értem mit kellene csinálnom Highway D1 med tankokkal a TD crossfire-ben, de tényleg ezzel akarok indítani? Örömködőbe első 2 mark (ELC) vagy napi winrate record, de kinek lenne új vagy érdekes dolog az ott?! Senkinek.

Megértem, ha ez fura, és azt is, ha a lényegi válasz az lesz tőletek, hogy "nop".


4. Tervezett tartalom

Ami most eszembe jut:

- Általában fejlődés nehézségei öt év lemaradásban. Források megosztása, bemutatása, ami hasznos lehet más tapasztalatlan játékosok számára - és számomra is, ha mutattok azoknál is jobbat vagy kijavítjátok őket.
- Ágválasztás, aktuális tapasztalatok a tier lépésekről, midtier játékképről.
- Hogyan látja egy 016 végén is teljesen új játékos a már valószínűleg milliószor taglalt témákat, mint modok, xvm, csapattársak heavy tankokban, játékökonómia és a többi.
- Személyes célok és változásaik. Mérföldkövek.
- Komplikáltabb kérdéseim.
- "Írottabb" írott dolgok, ha megjönne ahhoz az ihlet.
- Ismerkedés.

Lett az utolsó pont, mert reálisan, a dolog lényege csak az, hogy bár belevittek a skacok, igazából mostanra eléggé egyedül maradtam a törekvéseimmel. Lecsupaszítva, csak oda jutunk, hogy igényem lenne kommunikálni a mindennaposat azokhoz, akik értik és átélik.
Aztán hátha megjön valakinek a kedve medium platoon missionöket csinálni velem a csodanőért vagy csak aktívan kommentálni, segíteni. Vagy akármi.

Gyakoriság nem tudom, hosszútávon talán heti párszor.
Ha elindul, akkor valószínűleg azt mesélném először, hogy hogyan lett azon a TS csatornán meme a "a francia vonal fun". Mert bizony így volt. Kérdeztem, hogy de mégis hova kattintsak itt először, és a legtapasztaltabb tankosunk pendítette, hogy szerinte a francia light az fun.
(A francia. Light. Kezdő. Játékosnak.)
(Az AMX40-nél meg kevés jobban dühbő-kilépés, szerintem.)


5. Napi-napi

Először, csak szeretném megosztani egy napokban elért célomat. Alacsony, de nekem valami. Ez bizony nem több, mint 50% összesített winrate.

Úgy rémlik, hogy olyan 500 meccs után, mikor először passzintottam az XVMet, akkor 140 (!) és 44% volt a nevem mellett. Ez volt az "AMX40" meg a "nem értem az élvezetet" rész. Kétezer körül pedig odaért 50re. (Nem szeretnék hazudni: csak kerekítve annyi .) Hurrá nekem. KappaCappuccino?

A legfrissebb meg, a tegnapi, hogy először sikerült kékben befejezni egy hosszú session végén. Éppen kékben, de kékben.


Persze tény, nem játszottam a cseh ötössel, mert odaért hatra, és az M3Lee-vel sem, mert nem.

Egyébként, most leginkább csak T-34 és Type T-34 elite-ig (Vannak ezekből lehetséges CW tankok, ha egyszer odaérnék a szükségükhöz.) grindelés, aztán a hétvégi akcióktól függően IS-2 és/vagy A-43ba átmozgatás. Úgy tippelem, hogy az IS-2 és az A-44 is horror fail lesz az elején... majd kifejtem. Meglátjuk. : )

Köszi, és glhf.


(Solo stats, solo marks.)
Youtube Replays: www.youtube.com...videos
Gunmarks (122): i.imgur.com/4iZkyZx.png
Blog: www.wotinfo.hu/...rt=780
Személyes oktatás ügyében Discordon: Banshee2077#3159
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: CrossMetal1, Apa1972_hu, HondaCB1300SA, Katjaton, Alzur, Xizor111, 19287d58816f35754c4393db64367f89

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 5 hónapja - 7 éve 5 hónapja #211222 Írta: Ba_nshee
Megválaszolva: Ba_nshee
*** Nehézségek fejlődésben, mappák és tankok ***
**Első rész, mappák**

Meggondoltam magam az első témáról, a kezdeti tragikomédia ágválasztás regélése helyett belefognék a legnagyobb nehézségek tárgyalásába. A relatív gyorsan haladni és fejlődni akaró új játékosok számára. Igazából baromi egyszerű és nincs meglepetés: túl sok dolog. És ez a "túl sok" még valószínűleg sokszor visszatérő lesz, mint kontraproduktív elem. Tényleg sokszor hajlandó vagyok preferálni az aktív játékon kívüli fejlődést, tanulmányozást, megfejtést, de amikor ennyire nem látni a végét, és ennyire nem érezni az azonnali hatását, akkor az én lelkesedésem és energiáim is könnyedén máshová forognak. Legyen az a hasonlat, hogy a jövő heti vizsgádra el kell olvasnod 5 könyvet és 99%, hogy azokból fognak kérdezni a kollokvium valamelyik pontján; vagy 15 könyvet, és nincs rá garancia, hogy nem csak a tanár féléves jegyzeteit kell betűre tudni. Nyilván hamarabb és nagyobb energiabefektetéssel kellene nekiállni a tizenötnek, ha tutitra akarunk menni, de a legtöbb ember pont az ellenkezőjét fogja tenni.

Úgy képzelem, hogy sok játékos, aki évek óta itt van már akár ott tart, hogy nincs elég új tank, új pálya, de ez nyilván fel sem merül, ha beleképzelitek magatokat egy újonnan érkező helyzetébe. Bár rá tudnám ezt az egészet vetíteni például a játék ökonómiai részére is, de most akkor csak legyen az, hogy mappák és tankok.

Szűkítsünk rajta még tovább, mondjuk azt, hogy tier 5-6 környékén kezdek el megfontoltabban haladni, valahol itt szeretném jobban érteni és kevesebbet lövöldözni vaktában. Itt tartva, ha nem tévedek, durván 40 különböző pályán kell valamilyen szinten ismerősnek éreznem magam. Negyven különböző térkép különböző oldalain, különböző játékmódjaiban. Másik kézben (túl sok angol kontentet nézek, huh?), 6-8 matchmaking tierben durván 220 különböző tankkal találkozhatunk (150 normál és 70 premium tier 5-8 tank). És amúgy nem tier haton szeretnék beleöregedni a katonaéletbe.

Persze, lehet ezeken a számokon finomítani, lehet okos jegyzeteket készíteni a könyvekből, és fogok is, csak szerettem volna megvilágítani azt a végeláthatatlanságot.


OK, tehát mire jutottam eddig a térképekkel? Először, amit játék közben használok. WorldofTankers.com , kezdődik a meccs, második monitoron vagy ipaden rányomok az adott pályára. Természetesen, mondanotok sem kell, ezzel rengeteg probléma van, vagy csak probléma van. Régi, elavult, minden szempontból elnagyolt, szükséges magyarázat nélküli, butaság tier- és tankspecifikusság nélkül követni, hiányoznak is pályák, de kellett valamilyen kiindulópont. Ennél jobbat erre a célra nem találtam - ha van, azonnal szeretném megkapni a linket!

Gyakorlatban ez úgy nézett ki, hogy adott tanktípussal odamentem a jelöléshez és próbáltam kitalálni, hogy namivan. Gyakorlatban rémálom. Rengetegszer haltam meg zero sebzéssel, miközben csak próbáltam megfejteni, hogy miért van ott a szimbólum, hogy itt most van valami cover vagy hova line of fire/sight ez, vagy ez csak egy start point, ahonnan bizonyos feltételek teljesülésén vagy nem teljesülésén azonnal tovább kellene haladni... satöbbi.
Mégis, valahol el tudtam indulni. És mégis, már volt valami elképzelésem arról is, hogy az ellenféltől mire számítsak, egyértelmű choke pointokról, veszélyes helyekről, SPG pozíciókról és így tovább.


Játékon kívül. Ezek bizonyos része sajnos inkább csak terv mint határozott folyamat, de összességében, azért igyekszem. Mindenekelőtt, nem tudok mit csinálni 40 mappával. Not gonna' happen. Szerencsére - innen nézve szerencsére - furcsán működik a map rotation, vannak gyakrabban és ritkábban előforduló pályák. ( Tier6 link. )

Így aztán, gondoltam arra, kezdésnek ismerni mondjuk a top10 minden szegletét, az már elég jó. Ott már kicsit megnyugodhatok, megveregethetem a saját vállam. Elővettem még az ezeréves laptopom is, hosszú-hosszú órákon telepítettem rá, hogy be tudjak menni training mode-ba nyugodtan körbe..lánctalpazni ezeket. Aztán ott vannak az elérhető elemzések, útmutatók, amiket hozzá lehet nézni.

(Itt nyitnék egy zárójelet, hogy az is bajom ezzel az öt évvel, hogy használható, aktuális tartalmat találni, pusztán az intervallum miatt is bonyolult. Rengeteg időt töltöttem el fórumokon, különböző csatornákon, hogy aztán kicsit később realizáljam, hogy amit éppen megtudtam azt valamelyik patch időközben semmissé tette. Vagy legalábbis zárójelezte.)

Őszintén, egyelőre nem haladtam sokat. Tizenöt könyv... meg az is, hogy tudom, még olyan általános érvényű tudás, játékmechanika is bőven van, amik minden pályán hasznosak, de még mindig nem értem teljes egészen vagy nem használom ki eléggé. Vannak előrébb prioritásban. (Meg az emóció közben az, hogy haladnék is a tankokkal. Hát ki nem?!)

Na, de megint túlmagyarázom. Ami nekem el van mentve első körben ehhez a munkához: QB rövid életű sorozata, Map Mondays, The RiisingSun, 4TankersAndDog scout location guide és where the f' to go sorozata. (Hiperhivatkoznám ezeket nektek egyesével, de a nyitóposztomnál, miután végigszüttyörésztem ezt a folyamatot, jött a hibaüzenet, hogy túl sok hivatkozást használok. Ugyanakkor, sima youtube keresés megoldja.)

4Tankers hez fűznék, már csak azért is, mert valószínűleg ő a legkevésbé ismert. Feltételezem, nem a legnagyobb pro a nagy videórengetegben, de mint tartalomkészítő, biztosan élen van. Lelkiismeretes, aktív, velős, könnyen fogyasztható. Plusz, csak simán bírom a fickót. Külön nagyon-nagyon sokat segített a kezdeti scout fronton, hogy ne csak esés legyen, de néha kelés is.

Jah, nagyjából így a terv, szépen módjával finomítani a játék közben használt térképeken. Persze, "passzívan" is van ebben haladás. Pusztán játékból, minden halálból tanulnom kellene valamit. Vagy bámilyen gameplay videót, streamet nézek, valamilyen szinten mindig figyelni fogom, hogy ki hogyan használ pozíciókat (pláne remek, ha találok valami használhatót, ahol nem csak tier8+ tank van 90 százalékban.)

Összességében nehéz. Nem tudom, mondhatom e, nagyon nehéz magabiztossághoz érni. Az a rengeteg pálya ráadásul sosem statikus. Mindig más. Más az enemy, más a csapatod, másfelé indultak el, máshogy alakul. Más a tankod, ahol az előző tornya még nem lógott ki, másiké már igen, ahol egyikkel le tudtál lőni, másikkal már nem, ahol egyikkel odaértél időben, másikkal félúton szpotolnak, ahol egyikkel elfértél mögötte, annak az összebuherált Skodának biztosan szétlövik a rozsdás fenekét, ahol lehetne sorolni bármeddig. Ettől is szép. Ettől szép? Csak nem egyszerű.

Nem panasznak szánom, ha nem tartanám izgalmasnak vagy sokszor lenyűgözőnek, akkor nem is írtam volna róla ennyit. Remélem, van akinek segítettem a hivatkozásokkal, van, akinél elindítottam akár csak egy hasznos gondolatot, vagy épp valakinek eszébe juttattam, hogy milyen is volt az elején, talán még a kezdő játékosra a csapatodban is egy nagyon kicsivel kevésbé leszel mérges ma. : )

Tankokról legközelebb. Talán jövök ma még egy kis napi aktuálissal is.
Köszi, glhf.


(Solo stats, solo marks.)
Youtube Replays: www.youtube.com...videos
Gunmarks (122): i.imgur.com/4iZkyZx.png
Blog: www.wotinfo.hu/...rt=780
Személyes oktatás ügyében Discordon: Banshee2077#3159
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Toydolls2, dobilaci, tiger, bodzy, HondaCB1300SA, Xizor111, 19287d58816f35754c4393db64367f89

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 5 hónapja #211234 Írta: dobilaci
Megválaszolva: dobilaci
Ha majd meglesz a Skoda T-25 akkor gurulhatunk parat szakaszban ha gondolod. Talan at tudok adni egy-ket morzsat a tapasztalataimbol.

A naplodhoz annyit, hogy jo otletnek tartom, csak igy tovabb!

A Dunning–Kruger-hatás az a jelenség, amikor minél kevesebbet tud valaki egy adott dologról, annál inkább hajlamos túlbecsülni a saját tudását.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: bodzy

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 5 hónapja - 7 éve 5 hónapja #211240 Írta: Ba_nshee
Megválaszolva: Ba_nshee


A naplodhoz annyit, hogy jo otletnek tartom, csak igy tovabb!


Köszönöm a visszajelzést, kedves tőled.

Ha majd meglesz a Skoda T-25 akkor gurulhatunk parat szakaszban ha gondolod. Talan at tudok adni egy-ket morzsat a tapasztalataimbol.


Egyébként is terveztem írni az ágakról, amiken rajta vagyok, van némi rálátásom, igyekszem minél hamarabb odajutni, ott majd megmagyarázom, ami most röviden csak annyi, hogy nem tudom, mikor kezdem el T6on, ha egyáltalán elkezdem valamikor. Lehetőséget ettől függetlenül értékélem és emlékezni fogok rá. : )


(Solo stats, solo marks.)
Youtube Replays: www.youtube.com...videos
Gunmarks (122): i.imgur.com/4iZkyZx.png
Blog: www.wotinfo.hu/...rt=780
Személyes oktatás ügyében Discordon: Banshee2077#3159

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 5 hónapja #211245 Írta: Yan-Chi
Megválaszolva: Yan-Chi
Hűazannya! Bazsi te aztán nem fogadtál klaviatúra-némasági fogadalmat. ;)
Szerintem elkezdem lementeni az írásod, aztán ki tudja, még valami Gyűrűk Ura-féle pentalógia is kijöhet belőle. :)
Talán neked van igazad, és ilyen tudományos alapossággal lehet gyorsan/gyorsabban sikeresnek lenni.
Én csak játszom. Bár bizonyos hasonló hajlamaim nekem is vannak. Csak hát az a fránya lustaság... :evil:
Sok sikert, néha benézek. :)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 5 hónapja #211247 Írta: Bhalangir
Megválaszolva: Bhalangir
Mindenképpen érdekes kísérletnek tartom a kártyás motiváló-tanuló napló mintájára egy naplót írni. Érdekes látni, hogyan gondolkodik valaki a játékról.

A stílusod szerintem rendben van. Sok sikert a kísérlethez.

Ha lesz kitartásod, akkor beszélek Jacktorral, hogy nyissunk ennek valamilyen külön fórumot, ahol helye van. Offtopicknál mindenképpen többet ér.

A tudáshátrány behozásához alapvetően javaslom az alap játékmechanika megismerését, az verziótól függetlenül időtálló és jó alapokat nyújt. Vannak benne finomságok, amik változnak, de mint kályha mindig vissza lehet térni hozzá és ehhez képest értelmezni a finomhangolásokat.

wiki.wargaming....hanics


Mivel rengeteg ág és nemzet van, így először azt lenne jó megfogalmazni, hogy közép és hosszútávon mi a cél. Ehhez lehet aztán igazítani a fejlődési irányt.

"Tükörbe nézünk
De önmagunkba soha
Mindig más a hibás
Mindig más ostoba"

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 5 hónapja #211250 Írta: Ba_nshee
Megválaszolva: Ba_nshee

Hűazannya! Bazsi te aztán nem fogadtál klaviatúra-némasági fogadalmat. ;)
Szerintem elkezdem lementeni az írásod, aztán ki tudja, még valami Gyűrűk Ura-féle pentalógia is kijöhet belőle. :)


Jogos, ennyi humorizálást mindenképpen megérdemeltem emiatt! : ))

Mentségemre, egy hónapja gyűlnek a gondolatok, amiket nem igazán tudtam kifelé kommunikálni. Szóval, van rá esély, hogy idővel azért rövidülni fognak a nagyobb témák körüli bejegyzések is.

Talán neked van igazad, és ilyen tudományos alapossággal lehet gyorsan/gyorsabban sikeresnek lenni.
Én csak játszom. Bár bizonyos hasonló hajlamaim nekem is vannak. Csak hát az a fránya lustaság...


It's just my way. Egyértelmű, hogy én akkor élvezem igazán/jobban, ha érzem magamon a folyamatos fejlődést, ha többet nyerek, mint vesztek, ha átlátom satöbbi. Másnak más aspektusok vannak előtérben a kellemes kikapcsolódás érdekében.

Objektíven, semmi problémám azzal, ha valaki nem erőlteti ezt közel sem ennyire, játssza a játékot, akármi. Gyakorlatban, azt nem szeretem, ha valaki teljesen careless, nem törődöm egy csapatjátékban. Ha egyáltalán nem hajlandó másokkal együtt dolgozni, egy... jah, többnyire csapatjátékban. Azt hiszem, ez elfogadható.

(És gondolom, hogy nekem is, mint mindenkinek, vannak csúnya tilt pillanataim, amikor azért ferdül az objektivitás, de ha így is van, az kizárólag a saját problémám, amivel nekem kell foglalkozni.)

Sok sikert, néha benézek. :)


Pacsi!


(Solo stats, solo marks.)
Youtube Replays: www.youtube.com...videos
Gunmarks (122): i.imgur.com/4iZkyZx.png
Blog: www.wotinfo.hu/...rt=780
Személyes oktatás ügyében Discordon: Banshee2077#3159

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 5 hónapja - 7 éve 5 hónapja #211254 Írta: Ba_nshee
Megválaszolva: Ba_nshee

Mindenképpen érdekes kísérletnek tartom a kártyás motiváló-tanuló napló mintájára egy naplót írni. Érdekes látni, hogyan gondolkodik valaki a játékról.


Örömmel olvasom! Mindenképpen célok közt ez, mégha a nyitóposztban néha vakvágányra is futottam az "elsőposztos és máris valamimástakar" zavaromban. : )

Stílus is, gyakoriság is majd alakul, igazából régen fogtam bele bármi hasonlóba.

Ha lesz kitartásod, akkor beszélek Jacktorral, hogy nyissunk ennek valamilyen külön fórumot, ahol helye van. Offtopicknál mindenképpen többet ér.


Nyilván rátok bízom. Amikor írtam, hogy kicsit furcsa, hogy nincs ilyen szekció a fórumon, leginkább arra gondoltam, hogy nem merült fel az igény korábban. Közben azért érthető is, hogy egyszerűen máshogy épült fel a fórum - ha csak most kinézek oldalra: Tankos apukák fóruma, Vén Tinédzserek. Van itt élet, csak nem úgy, ahogy én megszoktam. Ha mégis belefogna más is, akkor talán el lehetne gondolkozni rajta. Ha nem, majd dobtok valahová : ), vagy simán itt maradok.



A tudáshátrány behozásához alapvetően javaslom az alap játékmechanika megismerését,


Pontosan erre gondoltam én is itt: "olyan általános érvényű tudás, játékmechanika is bőven van, amik minden pályán hasznosak, de még mindig nem értem teljes egészen vagy nem használom ki eléggé. " Van pár baromi hosszú, alapos átolvasásra váró oldal megnyitva a böngészőmben. Jó példa okáért ez az egyik:

wiki.wargaming....Damage



Mivel rengeteg ág és nemzet van, így először azt lenne jó megfogalmazni, hogy közép és hosszútávon mi a cél. Ehhez lehet aztán igazítani a fejlődési irányt.


Rajta vagyok az ügyön.


(Solo stats, solo marks.)
Youtube Replays: www.youtube.com...videos
Gunmarks (122): i.imgur.com/4iZkyZx.png
Blog: www.wotinfo.hu/...rt=780
Személyes oktatás ügyében Discordon: Banshee2077#3159
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Toydolls2, bodzy

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 5 hónapja #211259 Írta: Jacktor
Megválaszolva: Jacktor
Jövőre (mikor ismét lesz szabadságom) teljes template cserét hajtok végre az oldal alatt. Full eszközfüggetlen sablont kap, a felépítése már elképzelés szintjén megfogalmazódott bennem. Emellett integrálok egy profi közösségi komponenst is, mellyel totál testreszabható profilok, saját aloldalak és blogok, felhasználók által létrehozott csoportok is érkeznek majd (többek közt).
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Nortonor, GunnersHun, Thothem, tiger, bodzy, DarkRaven73, HondaCB1300SA, Gantery, Bhalangir, blackhawk133, Tomat, Frankenstein Bourne, 19287d58816f35754c4393db64367f89, Ba_nshee

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 5 hónapja - 7 éve 5 hónapja #211264 Írta: Bhalangir
Megválaszolva: Bhalangir
Jah, a hosszal ne foglalkozz. Vannak emberek ezen a fórumon, akiknek 5 sornál hosszabb szöveg már grafomániával ér fel. Nem kell velük foglalkozni, aki nem akarja, ne olvassa. Ha a gondolatmenet értelmes és logikus, illetve értelmes kérdéseket feszeget, akkor nem a hossz a fő szempont.

Ami az általános tudást illeti, az általam belinkelt link és videó az ami elfogadható mértékben naprakész (ha nem is teljesen az) és a játék működési alapjait bemutatja. Ami ezen túl van, az sajnos túlságosan is verzióspecifikus. Az MMO-knak ez a hátránya, behozni nem szükséges a múltat, elég felvenni a fonalat és követni az adott állapottól a változásokat.

Publickban a taktika teljesen más, mert elsősorban magadra vagy utalva. Akkor leszel egy megközelítőleg jó taktikai szinten, ha a csatakezdés közben a pálya és az ellenfél tankállományának ismeretében jó közelítéssel meg tudod mondani, hogy mi várható , ami alapján aztán a saját játékodat tudod igazítani. Örök érvényű helyek nincsenek, de vannak olyanok, amik a legtöbb esetben jól működnek. Bár hosszú távon az aktív agresszív stílus a legcélravezetőbb, de vannak helyzetek, amikor tudni kell passzívnak is lenni.

"Tükörbe nézünk
De önmagunkba soha
Mindig más a hibás
Mindig más ostoba"

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 5 hónapja #211267 Írta: Toydolls2
Megválaszolva: Toydolls2

ha csak most kinézek oldalra: Tankos apukák fóruma, Vén Tinédzserek.


A kettő közül, csak a VENTI zárt. Mármint osztályilag. :whistle: :evil:

TROLLdoys
Figyelem: Spoiler!

play4stats.com/...olls2/
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: tiger, Szete58, DarkRaven73

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 5 hónapja #211268 Írta: bodzy
Megválaszolva: bodzy
Abszolúte! ! Bár néző pont kérdése :silly:

Egy baráti vállveregetésre mindig jó vagy nálam !! :)


www.youtube.com...tfthsg
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Toydolls2

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 5 hónapja - 7 éve 5 hónapja #211269 Írta: Ba_nshee
Megválaszolva: Ba_nshee

Jah, a hosszal ne foglalkozz. Vannak emberek ezen a fórumon, akiknek [...]


Persze vilgágos, de azt gondolom van széles középút a "túlaggódás" és az egyértelmű túlmagyarázás vagy nehezen fogyaszthatóság között. Megpróbálni "olvasóbarát" lenni nem feltétlen mindenki igényeinek megfelelni akarás.


Ami az általános tudást illeti, az általam belinkelt link és videó az ami elfogadható mértékben naprakész (ha nem is teljesen az) és a játék működési alapjait bemutatja. Ami ezen túl van, az sajnos túlságosan is verzióspecifikus. Az MMO-knak ez a hátránya, behozni nem szükséges a múltat, elég felvenni a fonalat és követni az adott állapottól a változásokat.


Haha, konkrétan nem vettem észre eddig, hogy a videó előtt volt link, majd a válaszomban belinkeltem ugyanazt példának. Ügyes. Valószínűleg úgy értelmezte az agyam, hogy a videó linkként is meg rendesen is megjelenik az oldalon. Szóval a lényeg, hogy már átfutottam azt 1-2 hete és köszönöm a jó tippeket!


Publickban a taktika teljesen más, mert elsősorban magadra vagy utalva. Akkor leszel egy megközelítőleg jó taktikai szinten, ha a csatakezdés közben a pálya és az ellenfél tankállományának ismeretében jó közelítéssel meg tudod mondani, hogy mi várható , ami alapján aztán a saját játékodat tudod igazítani. Örök érvényű helyek nincsenek, de vannak olyanok, amik a legtöbb esetben jól működnek. Bár hosszú távon az aktív agresszív stílus a legcélravezetőbb, de vannak helyzetek, amikor tudni kell passzívnak is lenni.


Bólintottam a monitor előtt, feljegyeztem magamban.


(Solo stats, solo marks.)
Youtube Replays: www.youtube.com...videos
Gunmarks (122): i.imgur.com/4iZkyZx.png
Blog: www.wotinfo.hu/...rt=780
Személyes oktatás ügyében Discordon: Banshee2077#3159

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 5 hónapja #211270 Írta: Ba_nshee
Megválaszolva: Ba_nshee
@Toydolls2 @bodzy

Randalíroztok itt! :izmena:

Persze viccelek. Grat a szülinaphoz Bodzy!


(Solo stats, solo marks.)
Youtube Replays: www.youtube.com...videos
Gunmarks (122): i.imgur.com/4iZkyZx.png
Blog: www.wotinfo.hu/...rt=780
Személyes oktatás ügyében Discordon: Banshee2077#3159
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Toydolls2, bodzy

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 5 hónapja #211272 Írta: Toydolls2
Megválaszolva: Toydolls2

@Toydolls2 @bodzy

Randalíroztok itt! :izmena:

Persze viccelek. Grat a szülinaphoz Bodzy!


Ok bocs, moderálom magam. :D

TROLLdoys
Figyelem: Spoiler!

play4stats.com/...olls2/
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: tiger, bodzy, Ba_nshee

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

© 2024 WOTINFO. Minden jog fenntartva.