Jelenleg

21
látogatónk van

Tank modell fémből, Cnc esztergagép gyártásában

6 éve 11 hónapja #236015 Írta: No1Star
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Üdvözlet

Ma találtam egy videót,forgácsológép készítette tank modellről, gondoltam megosztom veletek, hátha valaki még nem látta.
Aki meg látta az meg lehet tud róla több információt is, mint csak a puszta videó.
Mennyibe kerülhet egy ilyen tank legyártása?
Hol kapható?

Remélem tetszeni fog.

www.facebook.co...12038/
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Toydolls2, dobilaci, DrGoodBad, Leopardusz

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 11 hónapja - 6 éve 11 hónapja #236023 Írta: Balu1990
Megválaszolva: Balu1990

Üdvözlet

Ma találtam egy videót,forgácsológép készítette tank modellről, gondoltam megosztom veletek, hátha valaki még nem látta.
Aki meg látta az meg lehet tud róla több információt is, mint csak a puszta videó.
Mennyibe kerülhet egy ilyen tank legyártása?
Hol kapható?

Remélem tetszeni fog.

www.facebook.co...12038/


Anyagköltségbe nem túl drága (attól függ miből akarod legyártani, lehet polimerből vagy akár aranyból is a gépnek mindegy miből forgácsolja), az nem egyszerű, hogy találj valakit aki lemodellezi CAD programba (alkatrészek, összeszerelési rajz stb), majd CAM-be is megcsinálja, hogy meglegyen a program a gép számára. Ja és persze találni valakit aki rendelkezik egy CNC géppel és rászánja azt a jó pár órát az elkészítésre.
A szerelést akár házilag is megtudod oldani, Az egész anyagtól függően, méretaránytól és attól, hogy mennyire jó barát a CNC-s kolléga én azt mondom, hogy 40 ezertől a csillagos égig. És ebbe nincs benne a CAD geometria elkészítése, de ha van egy kis késztetésed rá, egyáltalán nem nehéz megcsinálni, pár napba beletelik de simán megcsinálható. Vannak elég jó amatőr/félprofi CAD/CAM programok amivel egész jól lehet tervezgetni (Autodesk Fusion 360).

Szerk.: Közbe nézelődtem mert felkeltette érdeklődésem a téma és rátaláltam erre az oldalra grabcad.com/lib...litary

Itt megvannak a CAD modellek csak le kell tölteni egy hozzáértő megcsinálja CAM-be és mehet a CNC gépbe.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: dobilaci, No1Star

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 11 hónapja #236059 Írta: bicskeiz
Megválaszolva: bicskeiz
40 ezer mi? Mert ha forint, akkor inkább ragassz a végére még egy nullát.
A gépnek nem mindegy, hogy mit forgácsol. A 3D modelleket szerelhetőre kell megcsinálni, lehetőleg úgy, hogy ne kelljen 5D marógép. A szerelhetőség és a mozgathatóság miatt elég precíz tűrések kellenek. Aztán ez nem egy hétköznapi CNC maró, mert azon ekkora alkatrészeket (láncszemek, géppuska, stb.) nem csinálsz. Egyáltalán nem olyan egyszerű ez...
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: No1Star

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 11 hónapja #236075 Írta: TetranV
Megválaszolva: TetranV
Szakmabeliként én is azt mondanám, hogy hamarabb minimum 400 ezer mint 40 ezer.
Már eleve az anyag, se olyan olcsó mint szerintem sokan gondolnák. Ebben a méretben azért nem kevés kell hozzá. Pláne úgy nem olcsó, hogy én egy ilyet leginkább alumíniumból tudnék elképzelni.
De, hogy mondjak valami konkrétat is nemrég egy "maszek" munkámhoz vettem egy 120x120x150 mm-es AlMgSi1 tömböt. Ez volt nettó 7500. Ebből nagyságrendileg csak a torony jönne ki. Az viszont igaz, hogy az anyag a legolcsóbb az egészből.
Aztán ott van még a gép óradíja. Nálunk egy 3 tengelyes megmunkáló központ nettó óradíja 7-9000 forint körül mozog. Viszont akad olyan szimultán 5 tengelyes DMG Mori ami bőven 20 felett van. Jó pár óra mire minden alkatrésze elkészül.
Aztán még nem beszéltünk a tervezésről. Ami megint nem olcsó. Ez pedig nem váltható ki azzal, hogy egy amatőr összebohóckodik valamit egy CAD/CAM programmal mert az kb. annyit fog érni mintha egy A4-es lapra felskiccelné mit akar.
Egy ilyen tankban rengeteg gépi és emberi munkaóra van.
Én azt mondanám, hogyha csak nem milliomos valaki és úgymond mindegy neki akkor kár gondolkozni egy ilyen legyártásában akár mennyire jól is néz ki mert nagyon elszállhatnak a költségek.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: CrossMetal1, No1Star, Leopardusz, bicskeiz

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 11 hónapja - 6 éve 11 hónapja #236147 Írta: Balu1990
Megválaszolva: Balu1990

Szakmabeliként én is azt mondanám, hogy hamarabb minimum 400 ezer mint 40 ezer.
Már eleve az anyag, se olyan olcsó mint szerintem sokan gondolnák. Ebben a méretben azért nem kevés kell hozzá. Pláne úgy nem olcsó, hogy én egy ilyet leginkább alumíniumból tudnék elképzelni.
De, hogy mondjak valami konkrétat is nemrég egy "maszek" munkámhoz vettem egy 120x120x150 mm-es AlMgSi1 tömböt. Ez volt nettó 7500. Ebből nagyságrendileg csak a torony jönne ki. Az viszont igaz, hogy az anyag a legolcsóbb az egészből.
Aztán ott van még a gép óradíja. Nálunk egy 3 tengelyes megmunkáló központ nettó óradíja 7-9000 forint körül mozog. Viszont akad olyan szimultán 5 tengelyes DMG Mori ami bőven 20 felett van. Jó pár óra mire minden alkatrésze elkészül.
Aztán még nem beszéltünk a tervezésről. Ami megint nem olcsó. Ez pedig nem váltható ki azzal, hogy egy amatőr összebohóckodik valamit egy CAD/CAM programmal mert az kb. annyit fog érni mintha egy A4-es lapra felskiccelné mit akar.
Egy ilyen tankban rengeteg gépi és emberi munkaóra van.
Én azt mondanám, hogyha csak nem milliomos valaki és úgymond mindegy neki akkor kár gondolkozni egy ilyen legyártásában akár mennyire jól is néz ki mert nagyon elszállhatnak a költségek.


Teljesen igaz amit írsz, de ha nem a videón látható részletességű modellt akarsz és nem bérled a gépet hanem ESETLEG van ismerősök között egy ember akinek van egy nem ilyen komolyságú gép akkor TALÁN kihozható. Azért írtam, hogy egy amatőr/félprofi is megtudja csinálni CAD-be, mert ha csak a tornyot csináljuk meg szerelhetőre és tényleg nem ilyen részletes rugós felfüggesztést gyártunk le hozzá.
Az tény hogy az ilyen részletességű modellek mint a videón van az már egy milliós nagyságrend mert a CNC gépnek is kell idő és ahogy írtad is (erről nem tudtam), hogy 7-9000 ft egy gép óradíja, így elég húzós, plusz a tervező díja, ami tudom, hogy b.szott sok. :D
Ezért is írtam, hogy 40000-től a csillagos égig mehet az ára...minden a részletességtől függ. :D
Pl. amt linkeltem oldalt ott vannak olyan tankok is amiknek nincs tornyuk így ha beérjük kevesebbel akkor egy 3D nyomtatóval is legyártható, ami alaposan csökkenti a költségeket (persze így is sok).

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 11 hónapja #236151 Írta: HUN_Sector
Megválaszolva: HUN_Sector
A müllerben 4000 ft-ért láttam egy fém tigris 1-est, apró, kipattintható részekből kell összerakni.
Elég korrekt volt anyagminőségre és kialakításra.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 11 hónapja #236175 Írta: TetranV
Megválaszolva: TetranV
Persze, ha komoly kompromisszumokat kötünk részletesség, minőség terén akkor akkor ki lehet hozni jóval olcsóbban is. Én kimondottan a videón látható minőségi szintű modellről beszéltem.
Lehet Kínában gyártatni préselt lemezből, fröccsöntött műanyag görgős meg gumi láncos tankot, 100 ezres darabszámban és akkor mindjárt lesz egy darabonként 4 ezer forintos tömegtermékünk. Vagy lehet gyártatni egy ilyen egyedi úgymond csúcsminőségű modellt is egy vagyonért. A kettő között nyilván rengeteg lehetőség van minőségben és árban is.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 11 hónapja - 6 éve 11 hónapja #236216 Írta: bicskeiz
Megválaszolva: bicskeiz
A tervezői óradíjhoz: annó értem kb. 50-55 eurós óradíjat számlázott ki a rabszolgahajcsárom. És a videón látott részletesség saccra minimum egy hetes munka (csak a tervezés). Szóval még a 400 ezerrel is nagyon alá van lőve...
Egyébként a gyerekeknek ilyenje van, egész korrekt (persze a maga szintjén):
www.e-shop-dire...-5815/

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 11 hónapja #236244 Írta: Balu1990
Megválaszolva: Balu1990

Persze, ha komoly kompromisszumokat kötünk részletesség, minőség terén akkor akkor ki lehet hozni jóval olcsóbban is. Én kimondottan a videón látható minőségi szintű modellről beszéltem.
Lehet Kínában gyártatni préselt lemezből, fröccsöntött műanyag görgős meg gumi láncos tankot, 100 ezres darabszámban és akkor mindjárt lesz egy darabonként 4 ezer forintos tömegtermékünk. Vagy lehet gyártatni egy ilyen egyedi úgymond csúcsminőségű modellt is egy vagyonért. A kettő között nyilván rengeteg lehetőség van minőségben és árban is.


Ezért is írtam, hogy kompromisszum kérdése az egész. Ha egy ilyen kell mint a videón van, akkor add el a házad, de ha beéred egy polcdísszel, amin semmi nem mozog csak "szép" akkor elég a fizetésed egy része is. :D

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 11 hónapja - 6 éve 11 hónapja #236291 Írta: Leopardusz
Megválaszolva: Leopardusz
Az eredeti kérdés az volt, h mennyibe kerülhet a kezdő vidin látható tankocska elkészitése, tehát ugy, abban a minőségben. szóval mennyi lehet kb? ;)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 11 hónapja #236296 Írta: WJLock
Megválaszolva: WJLock
A videóból nem derül ki, de nagyon nagy eséllyel ez "csak" egy promóciós darab, amivel a szoftver(eket) illetve a gépeket szeretnék reklámozni. Lehetséges, hogy a Mitutoyo cég termékeinek fényezésére készült.
Esélyes hogy teljes mértékben rozsdamentes anyagból készült, mert aluból ilyen lemezvastagságnál már kérdéses lenne az alaktartósság.
A tervezésre nulláról kétségeim vannak az egy hét elegendőségéről.
A cam progi megírása gépspecifikus, mivel a videón látszik, hogy ők is többféle megoldást alkalmaztak a darabmegfogás megoldásásra, ezáltal az is lehet több mint egy hét.
A megmunkálás ha rozsdamentes anyagot veszünk az sok-sok óra.
Vegyünk csak mindenre kettő hetet nyolc órában akkor az ugye 10*8*3 óra.Számoljunk nagyon alá és átlagosan 10 eFt/órával és akkor a válasz minimum 2 400 000 Ft+anyag.
Szóval inkább vegyél autót.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 11 hónapja - 6 éve 11 hónapja #236305 Írta: bicskeiz
Megválaszolva: bicskeiz
Minimum egy hét tervezést tippeltem, ami nyilván nagyban függ a forrás adatoktól (mennyire nulláról kell indulni). És szerintem aluból van, de minden másban egyetértek.
Amúgy ez milyen tank modellje?

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

© 2024 WOTINFO. Minden jog fenntartva.