Jelenleg 183 vendég és nincs tag online

Dühöngjünk #3 - Konteó veszély!

1 hete 3 napja - 1 hete 3 napja #303414 Írta: bagó.bagó
Megválaszolva: bagó.bagó
bhaalhun:
"Egy másik "összehasonlítás": nekem a legtöbb csatás tankom az IS (T7 ruszki), ~1600 csatát toltam le vele. Körülbelül ennek a tanknak a "használata" közben kezdtem el ráébredni a dolgokra, kezdtem el belemélyedni annál jobban - minthogy "megyek 'oszt lövök" - a játék megismerésébe. Te úgy nagyjából itt tarthatsz."

Én a német ágat részesítettem kizárólagos előnyben hosszú hónapokig.
Nehezen vettem rá magam, hogy legyen ruszki tankom...
Pedig azzal a legkönnyebb minden, ha már ruszki játék..
És így teljesen csalóka is.

Már pedig a német ág ITT eléggé hátrányban van, mint olvastam, mindegyikhez képest,
nyilván történelmi okok miatt...
Ez is befolyásolhatta erőteljesen a statisztikákat.

Mindenesetre megnézem ezt az is-t, a tervrajzokból kifejlesztettem, már csak kredit kell.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

1 hete 2 napja #303417 Írta: Tankpeti
Megválaszolva: Tankpeti

Bár nekem sajna nem sikerült ezeket a számadatokat ... sehonnan sem előcsalni ....

hu.wot-life.com...stats/  (Recent és Overall adatok is a 3 nagy szerverre)
wotlabs.net/eu (Percintilis alapú felosztás)
wot-news.com/st...orm/en (Overall alapú játékosmegoszlás 300+ csatával)
+
wiki.wargaming....WN8.3F

Játékbeli név: Tankpeti
Akinek segítségre van szüksége a játékkal kapcsolatban, szívesen segítek! (wotinfon privátban keress)

1 hete 2 napja #303418 Írta: Echiron
Megválaszolva: Echiron
Poén itthagyni ezt a fórumot 1-2 hétre majd visszajönni és nagy kanállal falni a dühöngő fórumot. Sajnos már nincs Mónika show de ez mindenért kárpótol :D
egyébként azt látom, hogy időröl-időre felbukkan 1-1 olyan játékos aki elkezdi prófétikusan idehámozni az elméleteit a játékkal kapcsolatban. (eleinte :D) Udvariasan elmagyarázzák/elmagyarázzuk miért is nincs úgy és vagy belátja vagy erősködik.

@bagó.bagó egy korábbi észrevételed annyira szemet szúrt, hogy nem tudok elmenni mellette. Valami olyat írtál (elnézést, hogy nem idézem pedig szoktam): jól játszol és még nem égtél ki. Vagy valami ilyesmi. Szerintem nincs összefüggés a játékból való kiégés és a játékostudás között. Mármint persze ha szarul megy előbb unsz rá de itt akkora a merítés, hogy láthatjuk ez nem teljesen igaz mert sok "béna" játékos tolja évek óta töretlen bizalommal :D 
Én vagy egy éve nem játszok már a játékkal aktívan (olykor belépek 1-2 nosztalgia csatára), nem tartom rossz játékosnak magam mégis ráuntam/kiégtem. Tehát mondhatom, hogy nekem jól ment a játék és főleg pozitív volt a tapasztalat mégis rá lehet unni.

Statisztikai vitára áttérve, sokan fordítva ülnek a lovon. Nem a statisztika alakítja a játékod hanem ellenkezőleg. Ez csak egy eszköz ami rámutathat arra hol van hiba, mi nem megy, de legalábbis ad egy támpontot. Ha a statisztikádban gyenge a találati arány, kevés a sebzés... sorolhatnám azon el lehet indulni, hogy mi az amit nem jól csinálsz vagy mi az ami épp, hogy rendben van és lehet rá építeni. Számomra inkább egy önellenőrzés a statisztika mintsem egy megbélyegzési módszer! Itt többen vannak kiképzők (vagy egykori kiképzők) akik szerintem ugyan így gondolkodnak (és a kiképzők topicjában ezt ki is fejtették)

Nem egyszer előfordult, hogy csata után, esetleg még közben is, csúfolódtak egyesek a statisztikáimmal.

Igen sajnos ez egy valós tendencia és hidd el mindenhol jelen van nem csak a "gyengébb" szinteken. Voltam olyan klánban ahol már az én statisztikám is lenézték, mert én "csak kék" stattal bírok, replayeken hangosan röhögtek, hogy milyen pontatlan vagyok a magam 75%-ával.. nos igen; egy full unikum játékoshoz képest ez gyenge. Fontos az, hogy kihez hasonlítunk, hogy ne torzítsunk az önképünkön.

Bár nekem sajna nem sikerült ezeket a számadatokat (...) sehonnan sem előcsalni, de elhiszem neked.

hu.wot-life.com...stats/
Innen mazsolázhatsz szerver adatokat. Nem a játékos eloszlás szerint van jelölve a "jó", "átlagos", "rossz" besorolás hanem egy algoritmus szerint amit az xvm oldalán meg is lehet nézni; de ez kb besorolja a népet egy eloszlásba amivel lehet már dolgozni.

Kommenttől függetlenül nekem pozitív élmény volt csak egy kicsivel odébb menni a Wows-ra hajókázni és egy fokkal őozitívabb közösségbe betagozódni. Nem mondom, hogy nincsenek bajok ott, de pl nem is kellett kikapcsolni ott még az "all chat" funkciót és társai... A csaták jókívánságokkal kezdődnek és hasonlók. Más a játékélmény.

Nem hiszek a tér létezésében...

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Tankpeti, fabyzol3

1 hete 2 napja - 1 hete 2 napja #303420 Írta: Tankpeti
Megválaszolva: Tankpeti
TÖRÖLVE (by Tankpeti)

"Ha pedig valamennyire is az ellenkezője igaz a fentieknek, akkor erre a posztra NE válaszolj, max nyomj rá egy "Köszönet"-et. (a válasz és idézet gomb mellett a 3.)"

UI.: Nem sikerült
www.wotinfo.hu/...303421

Játékbeli név: Tankpeti
Akinek segítségre van szüksége a játékkal kapcsolatban, szívesen segítek! (wotinfon privátban keress)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: bhaalhun, Tank_szemelyzete, fabyzol3

1 hete 2 napja - 1 hete 2 napja #303421 Írta: bagó.bagó

Nem egyszer előfordult, hogy csata után, esetleg még közben is, csúfolódtak egyesek a statisztikáimmal.
Nekik általában annyit írtam, hogy "fck stats".

Ebből a posztból:
www.wotinfo.hu/...303154
Ez a sor:
"Minden játékban érdemes önkritikát gyakorolni, és saját hibáinkból tanulni (valamint a játékleírásokat elolvasni...)"
Aztán olvasd el ezt:
www.wotinfo.hu/...302379

Ugye nem csoda, ha mindez az írásod után, még jobban megerősödik bennem?

Engem nem érdekel mások statisztikája, amíg nem jönnek oda hozzám, és kérik a segítségem klánkeresésnél, mikortól (kompetitív játék) ez a tényező fontossá válik. Mindenféle játékossal találkoztam már, a te hozzáállásod is egy a sokból, de ennyit ide (fórumra) ilyen játékos még nem írt kb. soha senki.

A fórumra az emberek azért járnak, mert:
  • Fogadó fél: Informálódni, tanulni, kérdezni (ők a játékot nem, vagy csak részben értik, a játékbeli teljesítményükkel problémájuk van)
  • Köztes fél: Olvasni, kikapcsolódásképp (ők nem írnak általában, vagy főképp saját véleményeket osztanak meg napi hírekben)
  • Adó fél: Másoknak segíteni, kérdésekre válaszolni (ők a játékot értik, és úgy teljesítenek benne, ahogy azt elvárják maguktól
Bárki tartozhat bármelyik kategóriába, akár többe is egyszerre. Te viszont nem tudod magadról, hogy mit szeretnél (és az eddigi válaszadókat is ez zavarja). Egy ismerősöm és a saját véleményem az elmúlt hét hozzászólásaira: "Ez a csávó - téged értve ezalatt -  teljesen értelmesen és kulturáltan írogat, de minden amit leír butaság".
Ha tanulni akarnál, akkor a "Csak egy kérdés" topicban tennéd fel a kérdéseid, vagy nyitnál egy teljesen újat, de az eddigiek alapján átkerült volna ebbe a topicba mindenképp,
Ha értenél a játékhoz, akkor nem írnál konteót állításként, és ha még úgy is teszel, akkor nem ismételnéd meg magad miután jó páran kijavítanak.

Ha nem kívánsz változni azzal arra utalsz, hogy nem is érdekel az, amit bárki (köztük te magad) írtál az elmúlt időben. Ebben az esetben ne tegyél fel kérdéseket, mert nem tudunk, kívánunk válaszolni, de nyilván a Dühöngő topicot eláraszthatod akármivel (és ez jó) mert legalább megnevettet minket :)

Ha pedig valamennyire is az ellenkezője igaz a fentieknek, akkor erre a posztra NE válaszolj, max nyomj rá egy "Köszönet"-et. (a válasz és idézet gomb mellett a 3.)

+ www.wotinfo.hu/...301349
+ www.wotinfo.hu/...301236

Talán ne ess abba a tévedésbe, hogy bekategorizálsz fekete vagy fehérként bárkit is!
Mint mondtam már, is-is, okolom magam is, meg a játékot is.
A dühöngés volt a terv elsősorban, mivel láttam, hogy itt dühöngenek.
És olyasmi problémák tettek másokat is dühössé, amikről én is írtam.
Nem számítottam arra, hogy ilyen mértékű és szintű válaszokat kapok a dühöngéseimre.
Persze a válaszok nem magyaráztak meg számomra mindent.
Marad az is-is.
Némileg egyébként igazolva is érzem magam.
Melyikőtök is írta, hogy td-s küldetésnél alig találkozik td-vel, mit megsemmisíthetne, míg más esetben td-k sokaságával találkozik?
Vagy, hogy a ruszki tankok a legjobbak, a németek meg...
Ezeket figyelembe véve nekem elképzelhető bármi a játékban.
Nektek meg nem.
De senki nem tud bizonyítani semmit ugyebár....
Ha a változás az számotokra, hogy mindent álláspontotok elhiszem teljes mértékben, akkor nem kívánok változni.
Másrészt már így is változtam, olvasva írásaitok.

1 hete 2 napja #303422 Írta: bhaalhun
Megválaszolva: bhaalhun

Egy másik "összehasonlítás": nekem a legtöbb csatás tankom az IS (T7 ruszki), ~1600 csatát toltam le vele. 

És nem akarod felpattintani a 3. csillagot is az IS-re? Szerintem jó lennél rá! :)

Köszi a bizalmat, de nem érzem (még) ezt magamban. Azért a 3.GMhez már _valóban_ ott kell lenni a csatákban/játékban.
Elég stresszes/odafigyelős/pörgős melóm van, úgyértem kis túlzással agyhalott vagyok, mire hazaérek, addigra már inkább csak egy kis lövöldözésre vágyok kikapcsolódásképpen, nem pedig megfeszített koncentrációra. Általában az aktuális TotT tankjait/ágat (a hozzá kapcsolódó gyűjtői és meglévő prémtankokat) "húzom". Úgymond kilépegetek a komfortzónámból (HT/ISU-"szerű" nagy alfás TD-k - mert ezek a kedvenceim). Most egy ideje az a játékbeli célom, hogy mindenen meglegyen az "egy csík/csillag/balta/akármi". és csak ezután lépek tovább a következő tankra. A megtartós/"szeretem" tankjaimon nem esélytelen a 2.gm már most sem, mint ahogy néhányon (pl: IS/IS-3/KTC/ST-I) meg is van. De ez majd a következő fokozat lesz úgy mindenre kiterjedően. Aztán pedig a 3 (ha meglesz bennem hozzá a tudás/elszántság/stb.). Nem sietek sehová.

Ez egy kicsit OFF lett ide, de mégis ide reagálok/folytatom, mert valamennyire mégis kapcsolódik @bagó.bagó -hoz is:

- korábban írtad, hogy biztosan a meta/táras/csodajárgányokkal "apcr-huszárkodjuk" össze a statot.. nos, ez rám nagyon nem igaz (pont a fent leírtak miatt sem) - a "goldlőszer"rel kapcsolatban pedig már többször is leírtam, hogy "ésszel" használom, tehát van nálam néhány, ha nagyon KELL(!) - nem fullgold setupom van.
- ugyan több "táras csodajárgány"om is van (bourrasque/progetto/nem tudom, van még néhány), de nem is igazán mentem még velük, mert talán pont ezek a tankok azok, amikkel a legkevésbé szeretek (és emiatt tudok is) játszani, ugyanis nem tetszik az a játékstílus, amit képviselnek. Egyébként ezt is simán megnézhetted volna a statisztikákban is, ha már ennyire beleástad magad, hogy %os összehasonlítgatásokkal dobálózol.
Nagyobb örömöt érzek akkor (jobban szórakoztat), ha egy "gyengébb" tankkal sikerül egy "erősebb" tankot leküzdenem, mint fordítva. Ehhez kapcsolódik, hogy mikor nálam egy legénység eléri kb. a(z) 4-5-6. skillsort, a tankra pedig felkerül az első gm, akkor az  esetek többségében az nekem "készen van" egyelőre(! - majd később fejlesztem tovább/jobban). Tehát hiába van tele a garázsom meta/nem meta tankokkal amikben "jó" legénység is csücsül, valahogy már nem mozgat, hogy hú, akkor most a progettóval menjek még 500 csatát, amivel lefarmolok mindenkit. Inkább elkezdek egy új tankot/ágat egy valamennyire épkézláb (1-2-3 skilles) legénységgel (hogy azért mégse a 0ról kelljen elkezdeni szerencsétlenkedni).
- valahol azt is írtad, hogy miért vagyok álszerény, vagy valami ilyesmi. Nos, tökmindegy, hogy mit mutatnak a "számok", én annak tartom magam (ÁtlagBéla), mert míg az esetek többségében  nagyjából tudom, hogy mi történik a csatában/körülöttem, és le tudom reagálni.. van, amikor a vehemenciám/türelmetlenség miatt mégis úgy alakul a helyzet, hogy hülyeséget csinálok. Persze ez az egyéni játékstílusomból is fakadhat. Nagyon nem szeretek percekig semmittenni, inkább próbálkozok, és vagy belehalok vagy nem. Persze lehetőleg nem ész nélkül. Aztán vannak "pillanataim" is, mikor rendesen érzem, hogy na most ezt nagyon frankón csináltam. Amitől esetleg jobbak lehetnek esetemben a "számok", az a 46k csatás "rutin". ami nem csak kifejezetten a tudás. Tanulni még nekem is van/lenne mit, bőven. Viszont próbálok arra is odafigyelni, hogy a játék mindig játék maradjon, ne legyen egy izzadtságszagú munka. Mindenkinek kb. megvan a szintje (amit kis erőfeszítéssel _játszva_ tud hozni, ahonnan persze még lehet előrébblépni, csak egy idő után ez már annyira teljesítménykényszeres, hogy az már nem szórakozás. Legalábbis nekem/szerintem.
Szóval a csatáim zömében "átlagban" tudok hozni egy "normális/vállalható" teljesítményt, aztán van, amikor elnooboskodom, míg máskor unikumként szárnyalok. Vagyis átlagban "átlagos" játékos vagyok. :)
- statisztika: felesleges a ruszki ágat pl. a német ággal hasonlít(gat)ani, mert a(z általam és mások által linkelt) tankstatisztikák a játékosok egymáshoz képesti teljesítményét mutatják az adott tankkal (az adott időintervallumban), nem pl. IS vs. Tiger I. Viszont pont szerencséd van, ugyanis úgy tűnik, már évekkel ezelőtt (fel)készültem erre a beszélgetésre, mivel a Tier7es HT-k egyébként is nagy kedvenceim a mai napig, innen tudsz csemegézni/érzésed szerint összehasonlítgatni (játékost/tankot, akár goldlőszer ellövési százalékot, ami éppen tetszik) - aminek persze (mint előttem is többen - még nálam jóval hozzáértőbbek is leírták) igazából nincs sok értelme - de ahogy érzed.

Az általam korábban történt összehasonlítás (OI - OI, illetve OI - IS) is (csak!) arra volt reflektálás, hogy azt "sugalltad", mennyi mindent tudsz a játékról (eleget ahhoz, hogy konteózhass), ezért állítottam magam párhuzamba veled ugyanazon tankkal, és a legtöbb csatás tankunkkal is, hogy lásd hol tartasz a játékkal kapcsolatos tudásban hozzám képest. És mivel nem így gondolod, jó, akkor ne legyek "átlagos" a statisztikáid alapján, akkor legyek az, aki már nagyjából(!) tudja, hogy mi hogyan működik a játékban.

Amit még hozzáfűznék - és legyen ez részemről legalábbis - úgymond (tényleg) zárszó, hogy a játékban elsősorban mindig magadban keresd a "hibát". Ami nem baj - ha elköveted, ha nem ismered fel - akkor bőven van még mit tanulni, ha pedig nem ismered be - nos.. az már viszont baj. Aztán persze van, amikor keresztbetesz, vagy éppen kedvez az RNG/MM, de ez (hosszútávon) mindenkire egyformán vonatkozik, és a játék szerves/fontos része. Nincs olyan, hogy direkt/beprogramozott szivatás, főleg egyénileg nem. És olyan sincs, hogy prémfiókkal/tankkal/"elég" anyagi ráfordítással, valaki mindig a célkör közepébe lő/maximumot sebez/ilyesmi. Egyébként én is pont az értelmességed miatt (ahogy előttem is írták) szántam rád ennyi "energiát", és tényleg sajnálom, hogy ennyire "eltévedtél", remélem meglátod a "fényt". :)
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: fabyzol3

1 hete 2 napja - 1 hete 2 napja #303424 Írta: bagó.bagó
bhaalhun:

Nehéz így dühöngeni, ha egyrészt csak egyedül dühöngök, (merre vannak a régebbi dühöngők vajon?), másrészt minderre általában barátságos okítás amit kapok.
Köszi!

"Nagyobb örömöt érzek akkor (jobban szórakoztat), ha egy "gyengébb" tankkal sikerül egy "erősebb" tankot leküzdenem, mint fordítva. Ehhez kapcsolódik, hogy mikor nálam egy legénység eléri kb. a(z) 4-5-6. skillsort, a tankra pedig felkerül az első gm, akkor az  esetek többségében az nekem "készen van" egyelőre(! - majd később fejlesztem tovább/jobban)."
Valami ilyesmit írtam, mikor kérdezték, hogy miért is játszom, minden kritikám ellenére? Gondolok az első mondatra.
Szórakoztató kilőni az apcr imádóit.

Most kérdeznék is!
Ha már dühöngés, dühítő, hogy nem tudom, mi az a gm, vagy milyen csillagról beszéltek, van nekem egyáltalán olyan?
Meg dühítő, hogy egy ideje a szolgálati feljegyzés nem mutatja a tankjaim.
A wg-t kérdezve, válaszoltak valamit, de az nem vált be.
Valamint mostanában már a harci felderítés sem működik, egyszerűen nem tölti be.
Tud valaki megoldást ezekre a dühítő dolgokra?

1 hete 1 napja #303427 Írta: Bulcsu
Megválaszolva: Bulcsu

bhaalhun:

Nehéz így dühöngeni, ha egyrészt csak egyedül dühöngök, (...)

Tud valaki megoldást ezekre a dühítő dolgokra?

A gm szerintem a gunmark lehet.
Ezen az oldalona a"' Marks of excellence" oszlopban találod:
Verbulcsu1944 — World of Tanks player statistics
Tier5 vagy afölött szerzed meg, és ha megszerezted el tudod olvasni fölévíve az egeret, hogy miért adja. 
A legjobb 35,15,5%ban kell lenned átlag sebzést tekintve x számú csata után az 1 2 vagy 3 GM-hez. Vagyis annyival több, mint a Master jelvényed, hogy nem elég egyszer szerencsésnek lenned egy csatában, de folyamatosan kell jónak lenned, hogy elérd. Ezért is találták ki gondolom.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: bhaalhun, fabyzol3, bagó.bagó

1 hete 20 órája #303435 Írta: bagó.bagó
6 ágyú, stb. ...
Gonosz játék ez...

Mellékletek:

1 hete 19 órája #303436 Írta: bandras32
Megválaszolva: bandras32

6 ágyú, stb. ...
Gonosz játék ez...

Van még ember a földön, aki játszik TOG-al?
(megkérdezhetem, hogy mi a bánatos pék ......van a tankban HE?)

1 hete 19 órája #303437 Írta: bagó.bagó

6 ágyú, stb. ...
Gonosz játék ez...

Van még ember a földön, aki játszik TOG-al?
(megkérdezhetem, hogy mi a bánatos pék ......van a tankban HE?)

Akinek van sok humora és szeret szórakozni...
Persze a játék sokszor ellene van...
De azért aki, (pl.:én), a mestere a tanknak, az elboldogul vele.
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Slandyke

1 hete 17 órája #303439 Írta: pannoniacaptain
Megválaszolva: pannoniacaptain
Kíváncsi lettem, hogy ki lehet ez a TOG II mester! Legyél tökös gyerek és dobd be ide a játékos nevedet @bagó.bagó. Aki repesszel és elsősegély készlet nélkül képes mesterré válni, attól csak tanulni lehet :D 
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: bandras32, fabyzol3, Bulcsu

1 hete 16 órája #303440 Írta: KlintIsztvud
Megválaszolva: KlintIsztvud

Kíváncsi lettem, hogy ki lehet ez a TOG II mester! Legyél tökös gyerek és dobd be ide a játékos nevedet @bagó.bagó. Aki repesszel és elsősegély készlet nélkül képes mesterré válni, attól csak tanulni lehet :D 

Lehet, hogy csak szégyenli a TOG-al megszerzett scout és steel wall medálok tömkelegét :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: bandras32

1 hete 12 órája #303441 Írta: bhaalhun
Megválaszolva: bhaalhun

Lehet, hogy csak szégyenli a TOG-al megszerzett scout és steel wall medálok tömkelegét :)

Nekem van vele 8 acélfalam. Akkor az már jó? :)

Mellékletek:

1 hete 10 órája #303442 Írta: bagó.bagó

Nekem van vele 8 acélfalam. Akkor az már jó? :)

Van egy top gunod is, de mivel csak egy, így az nem számít, csak véletlen, mintha eddig valami ilyesmiket írtatok volna ugye?

Melyik oldal mutatja így a tank statisztikát?

© 2021 WOTINFO. Minden jog fenntartva.