Jelenleg 214 vendég és nincs tag online

Dühöngjünk #3 (16+) - Konteó veszély!

1 hónapja 2 napja #303549 Írta: bagó.bagó
Megválaszolva: bagó.bagó

Nos akkor itt egy csata, amiről már az elején lehetett tudni, hogy vereség.
Avagy a játék már a kezdés előtt döntött.
Írta valaki régebben, hogy pár kezdő lövésből meg tudja mondani mi lesz a kimenetel.
Itt az első négy lövést nem engedte a játék találni, gondoltam, hogy bármi is történjen, csak vereség lehet.
Az sem meglepő, hogy a  kisebb defender alaplőszerrel beütött simán szemből.

wotreplays.eu/s...15-t95

Persze majd megmondjátok, mi lehetett...

Szerintem jó, helyen voltál. A nehezek ezt a sort szokták nyomni. Talán az út bal oldaláról jobb rálátásod lett volna az ellenfélre. És basszus top tier voltál egy T95-ben, egy kicsit rámenősebbnek kellett volna lenned az elején és nem tétovázni a sarkon. Mielőtt kilőttek volna, ott meg vissza kellett húzódni, míg töltesz. De egyébként így is te lettél az első a csapatban, szóval mondhatni, amit tudtál megtettél (kilőtted az ellenfél T95-öt is) és a vereség nem rajtad múlott.

Kösz, de a rámenősséget erősen befolyásolja az ellenség vélt apcr felhasználóinak létszáma.
Téma zárolva.
1 hónapja 2 napja - 1 hónapja 2 napja #303550 Írta: mistadabolina
Megválaszolva: mistadabolina
"Na most viszont én döhöngök, de nem is kicsit. "Nincs az a tünde-, ent, vagy embernyelvű szitokszó, ami ráillenék ekkora árulásra."
Hogyan csesszünk ki egy teljes csapattal:  wotreplays.eu/s...queror
Mi a bánatos lófülért kellett ezt csinálnia? Ha van időtök (és jó idegrendszeretek) nézzétek meg!"

Light tank festés nélkül? Azonnal megy a feljelentés tétlen, bot. És tiltólista! Hozta ami várható volt tőle....:-D 
Téma zárolva.
1 hónapja 2 napja - 1 hónapja 2 napja #303551 Írta: pannoniacaptain
Megválaszolva: pannoniacaptain

A Kapitány bemutatta a leoparddal, hogy mennyi mínuszt termel még nagy győzelem esetén is.
Én mégis úgy érzem, hogy tönkreteszi azok játékát, akik a normál csatákban játszanak csak, főleg, hogy ilyen mértékben elterjedt.

Nem nézted meg a meccset gondolom. Tier 10-ben nem kreditet szoktak farmolni az emberek. Képzeld el, úgy lövök szinte csak arannyal, hogy egy forintot se fizettem még! Ha nagyon akarod meg tudod oldani, hogy legyen kredit és legyen játékélmény is. Ha teheted kérlek nézd meg az S. Conqis köröm és nézd meg, mit tudtam volna beütni alap lőszerrel? 
Téma zárolva.
1 hónapja 2 napja #303552 Írta: bagó.bagó

"Sikerült, köszi!
Meg az előbbieket is!

Nos akkor itt egy csata, amiről már az elején lehetett tudni, hogy vereség.
Avagy a játék már a kezdés előtt döntött.
Írta valaki régebben, hogy pár kezdő lövésből meg tudja mondani mi lesz a kimenetel.
Itt az első négy lövést nem engedte a játék találni, gondoltam, hogy bármi is történjen, csak vereség lehet.
Az sem meglepő, hogy a  kisebb defender alaplőszerrel beütött simán szemből.

wotreplays.eu/s...15-t95

Persze majd megmondjátok, mi lehetett... "

1. A csata betöltőképernyőjén a kistérkép legyen. Előre el tudod dönteni, merre indulsz majd, ha látod, hogy melyik oldalról indulsz.
2. A minimap mérete túl kicsi, növeld meg.
3. Elhiszem, hogy a prémium lőszer ellen vagy, de rossz a lőszerelosztás, túl sok a repesz is.
4. Rossz pozíciót vettél fel.
5. Az első 5 lövésedből 3 elkapkodott volt. 2 még kis szerencsével be is üthetett volna.
Mit szólsz?

Rendben, elfogadom.
Hova lett volna érdemes mennem?
Mi az optimálisabb lőszer elosztás?
A repeszt találtam használhatónak nagyok ellen, mivel ugye apcr-t nem alkalmazok.

Akkor ehhez mit szólsz?
Vereségre ítélve.
Még találatot sem engedett.
Letaroltak minket.
Szerintem itt is a kezdés előtt eldöntötte a játék a kimenetelt.

wotreplays.eu/s...15-t95

Itt is, mészárlás.
Esélyünk sem volt.
Találatot nem engedett.
Valaki megemlíti a chaten, hogy unfair mm.
Az sem tetszik amúgy, ha nagy ritkán én vagyok a mészárló csapatban.

wotreplays.eu/s..._e_100

Csak vereség...

wotreplays.eu/s..._e_100

wotreplays.eu/s..._e_100

Hali.
A  jge100 replayeket megnéztem 
Tipikus td játékot mutattál be az az igazság. Elfoglalsz egy pozíciót, és onnan bármi történik el nem mozdulsz, mintha hiányozna a WASD gomb a billenytűzetedről.
A minimapot nem nézed, a csapatleosztást nem nézed( malinovkán arta nélkül 8as mm-ben illett volna toldnod a betonkempelés helyett). 0 sebzéssel várod, hogy a maradék 14 ember lehozza neked a meccset, úgy hogy közben kiveszel 2200 hp-t,és 20 másodpercenként 1000 pofont a meccsből. Westfielden ha nem téved eléd az fv, és nem nyomják el a heviket, nullás meccs lett volna ismét. Próbálj meg helyezkedni, támogasd a társaidat, mozog az batár nagydarab vas, mégha lassan is 
Valaki bizos más módon is le fogja írni a vélemyényét, én arra reagáltam ami egyből szemetszúrt.
Más. Betöltőképernyőn állítsd be a kistérképet, csata közben növeld meg a minimap méretét, és használj elsősegély készletet is.

Üdv!

Malinovkán érdekes módon nem tartott velem senki az épületekhez, de mit tehettem volna ezek után?
Úgy vettem észre, hogy a nagydarab vassal egyet mocorgok és már világít is a lámpa.
Sokáig jutottam volna...
És ez a többi helyszínre is vonatkozik.
Egyrészt ezek a pályák lehet nem kedveztek, másrészt, amire nem reagáltatok, a "konteóra", nekem az is simán elképzelhető, hogy a játék döntött a csata kezdete előtt.

Téma zárolva.
1 hónapja 2 napja #303553 Írta: bagó.bagó

A Kapitány bemutatta a leoparddal, hogy mennyi mínuszt termel még nagy győzelem esetén is.
Én mégis úgy érzem, hogy tönkreteszi azok játékát, akik a normál csatákban játszanak csak, főleg, hogy ilyen mértékben elterjedt.

Nem nézted meg a meccset gondolom. Tier 10-ben nem kreditet szoktak farmolni az emberek. Képzeld el, úgy lövök szinte csak arannyal, hogy egy forintot se fizettem még! Ha nagyon akarod meg tudod oldani, hogy legyen kredit és legyen játékélmény is. Ha teheted kérlek nézd meg az S. Conqis köröm és nézd meg, mit tudtam volna beütni alap lőszerrel? 

Üdv!

Megnéztem az első hármat, csak még nem jutottam el a válaszig.
Nos, a hódítóval való csata tetszett a legjobban, nem is használtál apcr-t, pedig azt mondtad. Feltűnt, hogy, persze ha jól láttam, sokszor úgy találtál be, hogy a kis kör piros volt, nem pedig zöld.
Az strv-vel való csatánál tűnt úgy, hogy a játék eldöntötte a kimenetelt a csata kezdete előtt.
Mindenesetre az a kis tortaszelet könnyeben mozog mint a jgpz és kevesebb felületen is lehet eltalálni.
A leopárdos csata meg megtestesíti mindazt, amiért nem szeretem az apcr-t, a közepes tankokat és a tier10-et.
De azért nagyot mentél!
A negyediket meg még nem néztem meg.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: pannoniacaptain
Téma zárolva.
1 hónapja 2 napja #303554 Írta: bagó.bagó
Vagy várjunk csak!
Az 1-es helyen van a hódítónál az apcr??
Téma zárolva.
1 hónapja 2 napja - 1 hónapja 2 napja #303555 Írta: bhaalhun
Megválaszolva: bhaalhun
Mielőtt nagyon belebonyolódunk, kicsit nézd meg a lőszertípusokat a tankokon (főleg magasabb tierben), ugyanis te az apcr-t a "gold" ("drága" - nagy(obb) átütésű) lőszer szinonímájaként használod, ami nem teljesen igaz. Olyan tank is van, aminek a "normál"  (alap) lőszere apcr, és a "goldja" is az, vagy az alaplőszer apcr és a "gold" pedig más, pl. heat.
Ettől függetlenül lehet, hogy a szóban forgó csatában (nem néztem) a tankon meg vannak cserélgetve a lőszerek, ez amolyan kényelmi funkció.

Egyébként nagyon figyelmesen olvasd el, amit néhánnyal visszább @ RockyRuciano  írt, 100%osan egyetértek vele. Én is pár évvel ezelőttig (de ezt már mondtam) "etikai" megfontolásból szintén nem használtam "gold"lőszert, illetve azért, hogy jobban megtanuljam a gyenge pontokat. Ehhez az is hozzátartozik, hogy addig csak max. 8as tankokkal játszottam. Aztán akkoriban nagyot fordult a wot, jött a defender és barátai (pl. egy akkor még OP japán HT-ág), felgyorsult a játékmenet, ,úgyhogy én akkor ezek miatt döntöttem úgy, hogy valamennyi gold mindig lesz nálam ezentúl, mert (sajnos) van, amit egyszerűen nem tudsz nélküle megoldani. Viszont nem kötelező egyáltalán ellőni, ha nem kell. Próbáld ki. Attól mert te is ellősz 5 csatánként 2 db-ot, nem fognak rád kevesebbet, vagy többet lőni golddal. Viszont te egyszer-kétszer (köszönhetően a nagyobb átütésednek 1-1 necces szituációban) 1k dmg helyett akár 3k-t tudsz lőni. Nem mindegy. Ettől még nem leszel "apcr-huszár".

A replayekhez annyi megjegyzésem lenne - és amit eddig megmutattál magadból (arra gondolok, hogy heavyvel és páncélozott TD-kkel szeretsz játszani), hogy sokszor inkább "passzív" vagy, mikor jobban kellene "tolnod". Nem kell rambózni (bottomtierben), mert arra könnyen rá lehet fázni, viszont amikor menni kell, akkor menni kell (főleg ha toptier vagy). Be kell vinni a páncélt és a HP-t, fel kell venni a lövést, ha úgy ítéled meg, hogy az adok-kapokból te tudsz jobban kijönni. Az agyvérzés kerülget azoktól a játékosoktól, akik semmi másra nem koncentrálnak, csak arra, hogy a csata végén ne kelljen javítási költséget fizetniük. Ez nem rád vonatkozik (no offense), szándékosan eltúlozva mondom.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: pannoniacaptain, Bulcsu
Téma zárolva.
1 hónapja 2 napja #303556 Írta: pannoniacaptain
Megválaszolva: pannoniacaptain
Hááát igen, a hódítóval az mind arany lőszer volt :D
Az Obj. 430U-s csatában ott azt nem úsztam volna meg, arany lőszer nélkül, amikor nekem esett egy Strv 103-0, Leopard 1, Obj. 268V4 trió. Oda minden IS kellett, de legfőképpen egy nagy adag mázli. 

Az Strv esetében nem a játék döntötte el, hogy vereség lesz! A csapatunk egy kicsit gyengébb volt és kikaptunk. Megesik az ilyen! 

A Leopard 1 esetében azért használok (indokolatlanul) sok arany lőszert, mert elképesztően gyors+ jó az átütése. 

Holnap megyek pár kört a Jgzp E100-al, ha gondolod, és felrakom majd. Nem vagyok egy Skill4ltu, amit tudok megteszem a csatákban. Remélem tudok segíteni ezekekkel a dolgokkal! 
Téma zárolva.
1 hónapja 2 napja #303557 Írta: bagó.bagó

Hááát igen, a hódítóval az mind arany lőszer volt :D
Az Obj. 430U-s csatában ott azt nem úsztam volna meg, arany lőszer nélkül, amikor nekem esett egy Strv 103-0, Leopard 1, Obj. 268V4 trió. Oda minden IS kellett, de legfőképpen egy nagy adag mázli. 

Az Strv esetében nem a játék döntötte el, hogy vereség lesz! A csapatunk egy kicsit gyengébb volt és kikaptunk. Megesik az ilyen! 

A Leopard 1 esetében azért használok (indokolatlanul) sok arany lőszert, mert elképesztően gyors+ jó az átütése. 

Holnap megyek pár kört a Jgzp E100-al, ha gondolod, és felrakom majd. Nem vagyok egy Skill4ltu, amit tudok megteszem a csatákban. Remélem tudok segíteni ezekekkel a dolgokkal! 

A játék állítja össze a csapatokat.
Avagy dönt.

"Holnap megyek pár kört a Jgzp E100-al, ha gondolod, és felrakom majd. Nem vagyok egy Skill4ltu, amit tudok megteszem a csatákban. Remélem tudok segíteni ezekekkel a dolgokkal! "

Köszi, jó tanulság lesz nekem, jó tanulság lesz mindenkinek!
Valahogy így mondta Henry a Mylordban...

Téma zárolva.
1 hónapja 2 napja - 1 hónapja 2 napja #303558 Írta: bagó.bagó

Mielőtt nagyon belebonyolódunk, kicsit nézd meg a lőszertípusokat a tankokon (főleg magasabb tierben), ugyanis te az apcr-t a "gold" ("drága" - nagy(obb) átütésű) lőszer szinonímájaként használod, ami nem teljesen igaz. Olyan tank is van, aminek a "normál"  (alap) lőszere apcr, és a "goldja" is az, vagy az alaplőszer apcr és a "gold" pedig más, pl. heat.
Ettől függetlenül lehet, hogy a szóban forgó csatában (nem néztem) a tankon meg vannak cserélgetve a lőszerek, ez amolyan kényelmi funkció.

Egyébként nagyon figyelmesen olvasd el, amit néhánnyal visszább @ RockyRuciano  írt, 100%osan egyetértek vele. Én is pár évvel ezelőttig (de ezt már mondtam) "etikai" megfontolásból szintén nem használtam "gold"lőszert, illetve azért, hogy jobban megtanuljam a gyenge pontokat. Ehhez az is hozzátartozik, hogy addig csak max. 8as tankokkal játszottam. Aztán akkoriban nagyot fordult a wot, jött a defender és barátai (pl. egy akkor még OP japán HT-ág), felgyorsult a játékmenet, ,úgyhogy én akkor ezek miatt döntöttem úgy, hogy valamennyi gold mindig lesz nálam ezentúl, mert (sajnos) van, amit egyszerűen nem tudsz nélküle megoldani. Viszont nem kötelező egyáltalán ellőni, ha nem kell. Próbáld ki. Attól mert te is ellősz 5 csatánként 2 db-ot, nem fognak rád kevesebbet, vagy többet lőni golddal. Viszont te egyszer-kétszer (köszönhetően a nagyobb átütésednek 1-1 necces szituációban) 1k dmg helyett akár 3k-t tudsz lőni. Nem mindegy. Ettől még nem leszel "apcr-huszár".

A replayekhez annyi megjegyzésem lenne - és amit eddig megmutattál magadból (arra gondolok, hogy heavyvel és páncélozott TD-kkel szeretsz játszani), hogy sokszor inkább "passzív" vagy, mikor jobban kellene "tolnod". Nem kell rambózni (bottomtierben), mert arra könnyen rá lehet fázni, viszont amikor menni kell, akkor menni kell (főleg ha toptier vagy). Be kell vinni a páncélt és a HP-t, fel kell venni a lövést, ha úgy ítéled meg, hogy az adok-kapokból te tudsz jobban kijönni. Az agyvérzés kerülget azoktól a játékosoktól, akik semmi másra nem koncentrálnak, csak arra, hogy a csata végén ne kelljen javítási költséget fizetniük. Ez nem rád vonatkozik (no offense), szándékosan eltúlozva mondom.

Hja, a szóhasználat.
Jogos!
A drága lőszerre mindig.

A támadást megfontolom, ha épp nem csak lövöldözök, mert tapasztaltam már, hogy nem segítettek és ráadásul szétlőttek szemből az apcr-esek.

Erről jut eszembe Karélia.
Ott sokszor van olyan küldetés, hogy védd meg a bázist!
Elég kevésszer tapasztaltam azt, hogy mindenki felvesz egy védelmi pozíciót és várja a rohamozó ellenséget.
Néha kiírja valaki, hogy def pls.
De általában nem sok hatással.
Ehelyett általában előrerohannak bal oldalon, aztán lesz ami lesz, sokszor nagy segítség ez az ellenségnek, mert a védők, akik kirohannak mint Zrínyi, pedig több esélyük lenne a "'várban", mint Zrínyiéknek volt, felmorzsolódnak.
Szóvá tettem párszor és egyből jött rá a bot, noob, tomato, orange stat...
Ez miért van?
Vagy én gondolok valamit rosszul?

Mellékletek:
Téma zárolva.
1 hónapja 2 napja #303559 Írta: bagó.bagó
Annak meg szerintem, ha valaki "apcr" mellőzésével ér el sikereket, sokkal nagyobb harcértéke van, sokkal nagyobb dicsőség.
A legtöbb sebzés, ha jól emlékszem t30-al volt és 6011 és mindez alap lőszerrel.

Téma zárolva.
1 hónapja 1 napja #303560 Írta: bandras32
Megválaszolva: bandras32

Hja, a szóhasználat.
Jogos!
A drága lőszerre mindig.

A támadást megfontolom, ha épp nem csak lövöldözök, mert tapasztaltam már, hogy nem segítettek és ráadásul szétlőttek szemből az apcr-esek.

Erről jut eszembe Karélia.
Ott sokszor van olyan küldetés, hogy védd meg a bázist!
Elég kevésszer tapasztaltam azt, hogy mindenki felvesz egy védelmi pozíciót és várja a rohamozó ellenséget.
Néha kiírja valaki, hogy def pls.
De általában nem sok hatással.
Ehelyett általában előrerohannak bal oldalon, aztán lesz ami lesz, sokszor nagy segítség ez az ellenségnek, mert a védők, akik kirohannak mint Zrínyi, pedig több esélyük lenne a "'várban", mint Zrínyiéknek volt, felmorzsolódnak.
Szóvá tettem párszor és egyből jött rá a bot, noob, tomato, orange stat...
Ez miért van?
Vagy én gondolok valamit rosszul?

Sokan a legjobb védekezés, a támadás elv alapján gondolják azt, hogy védekezés módban is rongyolni kell előre, mint a barom. Ezért nem is játszok ezzel a móddal, neked is javaslom, hogy kapcsold ki, és már meg is oldódott ez a probléma.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Bulcsu
Téma zárolva.
1 hónapja 1 napja #303561 Írta: bandras32
Megválaszolva: bandras32

Annak meg szerintem, ha valaki "apcr" mellőzésével ér el sikereket, sokkal nagyobb harcértéke van, sokkal nagyobb dicsőség.
A legtöbb sebzés, ha jól emlékszem t30-al volt és 6011 és mindez alap lőszerrel.

Annak van nagyobb harcértéke, aki többet sebez az adott csatában.
Dicsőség? Ez egy játék. Még ha lenne olyan plecsni, hogy csak alaplőszerrel elért kiemelkedő eredményért.... de akkor sem látnám értelmét.
Szerinted, ha egy csata azért megy el, mert nem vagy hajlandó tölteni az aranyat, akkor a csapat mit gondol?
Vajon azt, hogy - hősiesen küzdöttél, csak hát az AP ide kevés, de azért szép volt! :)
vagy azt, hogy - NÉZD MÁR A BAROM ÁLLATJÁT! MIÉRT NEM TÖLTÖD A GOLDOT TE GYÖKÉR? MIATTAD BUKJUK A CSATÁT!
Szerinted? Nem mintha sokat számítana a "csapat" véleménye. De ha már dicsőségről beszélünk, akkor mégiscsak.
Egyébként a gold nem használata, tényleg olyan, mintha valaki nem rakná föl a top ágyút a tankra, mert annak nagyobb az átütése, - nehogy már azzal játszak. Ez csalás azokkal szemben, akiknek még nincs meg a top ágyú.
Tessék használni a drága lőszert! Attól nem leszel kevesebb, viszont a több sebzés miatt lehetnek élvezetesebb csatáid, több győzelem, SŐT. Csata eldöntő tényező is lehetsz bizonyos esetekben. Elvégre nem mindegy, hogy az utolsó tankot kilövöd és nyersz, vagy csak pattogsz róla és buktad.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Tankpeti, Slandyke
Téma zárolva.
1 hónapja 1 napja - 1 hónapja 1 napja #303562 Írta: KlintIsztvud
Megválaszolva: KlintIsztvud
Szerintem engedjétek el a dolgot, ha ennyi győzködés után sem akarja használni, akkor ne használja.
Reménykedjetek, hogy nem kapjátok csapattársnak mikor bottom tier-ben vagytok

Mondjuk nem tudom miért jó ezeket hallgatni, hogy we didn't even scratch them, wir haben sie nichtmal angekratzt, soukou kantsuu, Броня не пробита, stb ...
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mistadabolina, fabyzol3, Slandyke, Bulcsu
Téma zárolva.
1 hónapja 1 napja #303563 Írta: Bulcsu
Megválaszolva: Bulcsu
Tessék beírni a googleba galamb+sakk szót. :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mistadabolina, Tankpeti
Téma zárolva.
© 2021 WOTINFO. Minden jog fenntartva.