Replay elemzés is?

5 éve 2 hete #287556 Írta: gabi418
Megválaszolva: gabi418
Üdv Mindenkinek!

Ma a wotos pályafutásom egyik (szerintem) legszebben sikerült meccsét hozom el a T-34-essel.
Szeretném ha valaki kiértékelné, leírná a hibákat amelyeket csata közben vétettem.

Replay: wotreplays.eu/s...8-t-34
Mellékletek:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

5 éve 2 hete #287585 Írta: Robcsika9
Megválaszolva: Robcsika9
ügyesen csináltad! erős nagyításnál tapasztalatom szerint nő a szórás, gyengék voltak a szövetségeseid, a játék mód ismerős 75 másodperc után 4:1 az állás innen egyenes az út a totális vereséghez! az ellenfelek tele voltak bekkelt tankokkal, bőven használták a nehezen beszerezhető
láthatatlansági és örök élet módokat, sok sikert lesz még győztes csatád is :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: gabi418

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

5 éve 2 hete #287612 Írta: gabi418
Megválaszolva: gabi418

ügyesen csináltad! erős nagyításnál tapasztalatom szerint nő a szórás, gyengék voltak a szövetségeseid, a játék mód ismerős 75 másodperc után 4:1 az állás innen egyenes az út a totális vereséghez! az ellenfelek tele voltak bekkelt tankokkal, bőven használták a nehezen beszerezhető
láthatatlansági és örök élet módokat, sok sikert lesz még győztes csatád is :)


Köszönöm az értékelést.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

5 éve 2 hete #287637 Írta: Aranyhorda
Megválaszolva: Aranyhorda
A kísérő szöveg lehetne kevesebb, mert a sok beszédbe belefájdul az ember feje. Amúgy no kommentár így tovább!:applause:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

4 éve 9 hónapja - 4 éve 9 hónapja #289303 Írta: Istiger1
Megválaszolva: Istiger1
Sziasztok,

Talán ez a legjobb hely hozzá.

Lenne itt egy replay:

Melléklet:

Fájlnév: 20190606_2...otreplay
Fájlméret:2,097 KB


A csata utolsó perce érdekes, van egy udes VIII-as med aki egy épület mögül kilő egy tankot, majd leesik a spot, tudjuk hol van, rámegyünk ketten és mind a kettőnket úgy lövi ki, hogy nem szpottolódik, pedig sztem még az 50 méter is megvolt mikor az utolsó killjét szerezte.

Semmi konteó, de marha érdekes és a chat alapján nem csak nálam nem jelent meg az ellen.

Nézzétek meg kérlek a legvégét a replaynek.

Várom a hasznos tanácsokat. :D
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Laccvacc

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

4 éve 9 hónapja #289328 Írta: Laccvacc
Megválaszolva: Laccvacc
Szia, nekem nagyon tetszett a játékod, nagyon bátor voltál, amikor foglaltak mentél resetelni, pedig egy papír td-vel voltál, kaptál is rendesen, miközben az is3a maradt a helyén a dombon! Figyelted a térképet, pozíciót váltottál, nézted hol lehetsz hasznos! Én hibát sem tudnék mondani, a végén talán amikor fákat döntöttél lehet h látta merről jössz? De nem voltál spotton...szal nem tudom, majd azért még egyszer megnézem majd...inkább amit nem értettem h aki foglalt, az miért tette ha jól emlékszem 400 hp-n volt, miért nem ment és segített?! De végülis nyertetek, sztem nagyon szép kört mentél! Grat!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Istiger1

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

4 éve 9 hónapja - 4 éve 9 hónapja #289334 Írta: Istiger1
Megválaszolva: Istiger1

Szia, nekem nagyon tetszett a játékod, nagyon bátor voltál, amikor foglaltak mentél resetelni, pedig egy papír td-vel voltál, kaptál is rendesen, miközben az is3a maradt a helyén a dombon! Figyelted a térképet, pozíciót váltottál, nézted hol lehetsz hasznos! Én hibát sem tudnék mondani, a végén talán amikor fákat döntöttél lehet h látta merről jössz? De nem voltál spotton...szal nem tudom, majd azért még egyszer megnézem majd...inkább amit nem értettem h aki foglalt, az miért tette ha jól emlékszem 400 hp-n volt, miért nem ment és segített?! De végülis nyertetek, sztem nagyon szép kört mentél! Grat!


Hali, köszi szépen :)
Lehet engem a végén azért tudott kilőni mert döntöttem a fát és onnan várt. Ebben igazad lehet. Ezt még el is fogadom.
De ezt követően hogy sikerült kilőni a csapatársat is neki, úgy, hogy nem szpottolódott? Mikor szinte már ugyanazon ház mellett voltak mindketten! Az már több mint meglepő volt számomra. :)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

4 éve 9 hónapja #289335 Írta: BiO_rOo_BOT
Megválaszolva: BiO_rOo_BOT
Szia, nos megnéztem.
Az hogy téged kilőtt, az nem lepett meg - én is a bokor mögé álltam volna és a Skorpion G álcaértéke nem annyira magas hogy ne spotoljon fel a ház melletti bokor mögül.
Viszont az ahogy a Progettot kilőtte érdekes. Nem konteoznék, de ez csak úgy lehetséges szerintem, hogy miután kilőtt téged, egyből átfordult a ház mellett várva a másik oladlról jövő tankot, és amint az első görgő megjelent kilötte. Mivel ott nincs spot pont a tankon, ezért lehetséges, hogy nem spotolta fel, érzésre az 50 méter se volt meg, talán csak pár méter híján.
A statját nem láttam, de vagy egy meglehetősen tapasztalt játékos játszott, vagy volt némi "extra segtsége".

Sziasztok,

Talán ez a legjobb hely hozzá.

Lenne itt egy replay:

Melléklet:

Fájlnév: 20190606_2...otreplay
Fájlméret:2,097 KB


A csata utolsó perce érdekes, van egy udes VIII-as med aki egy épület mögül kilő egy tankot, majd leesik a spot, tudjuk hol van, rámegyünk ketten és mind a kettőnket úgy lövi ki, hogy nem szpottolódik, pedig sztem még az 50 méter is megvolt mikor az utolsó killjét szerezte.

Semmi konteó, de marha érdekes és a chat alapján nem csak nálam nem jelent meg az ellen.

Nézzétek meg kérlek a legvégét a replaynek.

Várom a hasznos tanácsokat. :D

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Istiger1

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

4 éve 9 hónapja - 4 éve 9 hónapja #289344 Írta: Istiger1
Megválaszolva: Istiger1
Szia,

Köszi szépen, hogy te is megnézted Bio_rOo_BOT.

Az, hogy tudta honnan várjon és ki is tudott szedni amint kilógott a td-m eleje, ezáltal én nem szpottoltam, mert a tankom egyetlen spot pontja sem látszott még ki, teljesen el tudom fogadni. (Bár a 6. érzék nem villant)
A progetto szitujában ami inkább érdekes az az, hogy a progettot kilője ki kellett néznie a ház mögül az udesnek szerintem, mert a ház kellett hogy takarja.


Wot-os értékelése 8k felett van az udeses ellenfélnek. Írtam neki hogy legyen kedves elküldeni az ő replay-ét, mert meglesném hogy hol helyezkedett , de sajnos nem reagált rá.

Mindegy nem rugózók rajta sokat, de érdekes (számomra nem mindennapi) szitu volt :)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

4 éve 5 hónapja #291508 Írta: gabi418
Megválaszolva: gabi418
Üdv Mindenkinek!

A minap mentem egy szerintem elég izgalmas kört a Su-100 tankkal . Szeretném megtudni mit csináltam jól és mit rosszul.

Előre is köszönöm.



Replay:https://wotnoobians.wot-record.com/replay/151869/gabi418_su_100_izgalmas

Melléklet:

Fájlnév: 20191027_1...otreplay
Fájlméret:1,334 KB
Mellékletek:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

4 éve 5 hónapja #291510 Írta: BiO_rOo_BOT
Megválaszolva: BiO_rOo_BOT
Szia Gabi,
Remélem őszinte véleményt vársz. Semmi kritika, csak a tények.
Szóval nyertetek, de ez nem volt egy jó csata sajnos - sok-sok hibát követtél el, tényleg csak néhány:
- az elején a pozíció amit felvettél jó, viszont a bokrokat következetesen rosszul használtad így az álcaértékük nem tudott érvényesülni.
- álcahálót használsz amihez ennél jóval kevesebbet kellene mozogni mert többször volt inaktív mint aktív.
- túl sokat vártál középen a semmire (camp) - gyakorlatilag top tier tankként hagytad a déli oldalt veszni. Ha segítettél volna lent, akkor már az elején megnyerhettétek volna.
- amikor már hosszú percekig nem volt mozgás délen, jóval korábban fel kellett volna venni az F1-G1 pozíciót.
- továbbra se csináltál semmit a déli oldallal
- ami a játék közepén-végén történt az érthetetlen - miért mentél középre abba a bokorba? Oldalról minden arra járó tank kispotol, valamint onnan lőni abban a helyzetben nem is tudom mit reméltél.
- Majd fel északra, ahol egyértelmű volt hogy spotot fogsz kapni
stb...

Én inkább azt mondanám, hogy a csapatod és az ellenfél tapasztalatlanságának köszönhetően alakult ez a csata így ahogy. Örülök hogy győztetek, de kicsit jobban figyelnék a helyedben az álca használatára, a felvett pozíciókra és az időzítésre.

Jó játékot!
Bio

Üdv Mindenkinek!

A minap mentem egy szerintem elég izgalmas kört a Su-100 tankkal . Szeretném megtudni mit csináltam jól és mit rosszul.

Előre is köszönöm.



Replay:https://wotnoobians.wot-record.com/replay/151869/gabi418_su_100_izgalmas

Melléklet:

Fájlnév: 20191027_1...otreplay
Fájlméret:1,334 KB

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

4 éve 5 hónapja #291511 Írta: gabi418
Megválaszolva: gabi418
Köszönöm az elemzést!

Szívesen fogadom az őszinte, építő jellegű kritikát hiszen azért tettem fel ide a replayt hogy tanuljak a hibáimból.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

4 éve 5 hónapja #291519 Írta: AssistKing
Megválaszolva: AssistKing

Köszönöm az elemzést!

Szívesen fogadom az őszinte, építő jellegű kritikát hiszen azért tettem fel ide a replayt hogy tanuljak a hibáimból.


Szia!
Bi0_r0o_BOT elmondta a lényeget, nem tudok hozzáfűzni mást.
Viszont ha rakhatnál fel még csatákat, ránéznék. Talán érdemes lenne nem csak az általad jobbnak, izgalmasabbnak vélt csatáról replayt feltennni, hanem vegyesen. Olyan csatáról is, amit úgy érzel nagyon elszúrtál, illetve olyanról is amit te átlagosnak érzel.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

4 éve 5 hónapja - 4 éve 5 hónapja #291524 Írta: gabi418
Megválaszolva: gabi418

Köszönöm az elemzést!

Szívesen fogadom az őszinte, építő jellegű kritikát hiszen azért tettem fel ide a replayt hogy tanuljak a hibáimból.


Szia!
Bi0_r0o_BOT elmondta a lényeget, nem tudok hozzáfűzni mást.
Viszont ha rakhatnál fel még csatákat, ránéznék. Talán érdemes lenne nem csak az általad jobbnak, izgalmasabbnak vélt csatáról replayt feltennni, hanem vegyesen. Olyan csatáról is, amit úgy érzel nagyon elszúrtál, illetve olyanról is amit te átlagosnak érzel.


Üdv!

Nagyon megköszönném ha ránéznél ezekre a csatákra is és hogy elemeznéd a hibáimat.
Egy rossz, egy átlagos és egy átlagon felüli teljesítményű csatát hoztam.

Rossz, elrontott csata:

Melléklet:

Fájlnév: 20191028_1...otreplay
Fájlméret:1,205 KB


Átlagos csata:

Melléklet:

Fájlnév: 20191028_1...otreplay
Fájlméret:991 KB


Átlagon felüli csata:

Melléklet:

Fájlnév: 20191028_1...otreplay
Fájlméret:1,098 KB


Előre is köszönöm!
Mellékletek:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

4 éve 5 hónapja - 4 éve 5 hónapja #291533 Írta: AssistKing
Megválaszolva: AssistKing
Figyelem: Spoiler!

Legelső csata:



13:45-kor már ki lehet olvasni a minimapról, hogy az ellenfél át fogja tolni a "heavy részt"
A csapatod nagy része a mező végében van.
Maga a pozíció amit felvettél ebben a szituációban használhatatlan. Egyrészt nincs aki spotolna nektek a mezőn (te Su100-al nem tudsz, mert vak), másrészt a tankok nagy része nem onnét várható.
Hellcatet ellőtted, de spotot kaptál te is, és meg is sebeztek. Ennek oka, hogy nem álltál legalább 15 méterrel a bokor mögé, bár ahogy a replayből kivettem, nem is tudtál volna, mert akkor a domborzati viszonyok miatt lőni nem tudsz.
ARL TD felderített, de nem vártad meg amíg leesik a spot, hanem elindultál vissza a helyre, ahonnan lőttél. Az ellenfél vagy ténylegesen látott, vagy pedig azt látta még, hogy elindulsz vissza, aztán esett le a spot rólad. De így már szét lőnek vakon.
Én egy ilyen elcseszett csapatban, elcseszett helyzetben szerintem valahol D1 - E1 körül kerestem volna bokrokat, és megpróbáltam volna lőni a városból érkezőket.

Nézem majd a másik 2-t is
Mellékletek:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

© 2024 WOTINFO. Minden jog fenntartva.