Jelenleg

11
látogatónk van

Csata elemzés

4 hónapja 4 napja #304664 Írta: medve.bundás
Megválaszolva: medve.bundás
Kedves Bagó.bagó!

Nem szeretnék indiszkrét lenni, de egy kérdés nagyon bennem van.
Te nőnemű vagy?

Üdv,
Medve a Bundás

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

4 hónapja 4 napja - 4 hónapja 4 napja #304665 Írta: sherman_one
Megválaszolva: sherman_one
Off.
Ez a wotinfon belüli saját szobád (bagó.bagó szoba) - netán fizettél érte- , ahová más nem tehet fel replayt?
Ahogy itt olvasom az elemzéseket, senki másról nem szól ez a szoba, csak rólad. Elhiszem, hogy szereted, ha veled foglalkoznak, de jó lenne másnak is teret hagyni...
mert mást nemigen hagysz érvényesülni.
On.

4 hónapja 4 napja #304666 Írta: AssistKing
Megválaszolva: AssistKing

Megszereztem a krant.
Szeretném elsajátítani a kezelését.
Ez a nagy, dombos föld, mondják, ideális neki.
Próbáltam úgy tenni, ahogy már láttam másoktól.
Az eleje sikerült is nagyjából, utána viszont katasztrófa lett...
Azért vonultam vissza, mert keményebbnek bizonyult a centurio közepes tank, a kran nehéztanknál, vissza akartam állni a kezdeti pozíciómra.

Nincs jogosultságod az oldal eléréséhez!

Mit kéne máshogy tennem?

Nem lehet érdemben mit hozzáfűzni ezekhez a missplay-es replayekhez. 
A játék legjobb tech tree tankjával nem tudsz WestFielden !! egy erős hull down helyet felvenni. Az egész leosztás olyan, hogy az ellenfél Kranvagn-en kívül mindenkit le kéne csak hull downból farmolnod. 
A helyezkedéseden, a mozgásodon, a célzásodon mind látszik, hogy nulla helyzetfelismerésed van a játékban. Te magad sem tudod, hogy a következő mozdulatod mi lesz. 

Célzásod katasztrófa. Félve merem megkérdezni, azért a pen indikátor be van kapcsolva? Csak mert a Centuriont lényegében válogatott szar helyeken lőtted meg, lényegében a leghülyébb helyeken, a legerősebb szögekben. Mondjuk az sem szar, hogy westfielden leiskolázza a Kranvagn-t egy AX 

Mi a fasznak kell HE egy táras tankba? Múltkor már ezt is leírtuk neked. Ellenben a HEAT használatot a vallásod tiltja? Mondjuk az is mókás, hogy tier10es tankban még EÜ csomag sincs. Na meg vicces, hogy cipeled a HE-t de a kb nulla hp-s AX-re sem töltöd át. 

Nem lehet ezekre a csatákra érdemben válaszolni. Ha még arra is baszol rá, hogy legalább egy optimális felszereléssel menj be a csatába akkor mit vársz? 
Tier10 neked brutálisan nehéz még, és kész. 

Köszönöm szépen az elemzésed!
Sajnos nem tudom mi az a "pen indicatorÍ".
Ha jól értem azt mondod, hogy a drága lőszerrel a centurió leszedhető lett volna?

A "pen indikátor" egy bekapcsolható dolog, a célzás beállításoknál. 
Bekapcsolás után piros/narancs/zöld színben fogja mutatni a becélzott felületet. Ez segít abban, hogy be tudod e lőni. Persze nem jelent fix sebzést, vagy fix pattanót, inkább iránymutatónak jó. 

Drágább lőszer.. nem a centurionról van itt most csak szó. Úgy általában felfoghatatlan hogy mehetsz be tier10be gold ammo nélkül. És nem nem arról szól, hogy szerinted mennyire fair a használata. Ha nem használod, akkor hátrányban vagy. 

Pont most játszottam amúgy az Emil 2-vel szintén Westfielden ugyanarról az oldalról egy csatát, nézz rá. Lövések 90%-a alap lőszerrel is bement volna. 
Valami ilyesmi a játék egy tornyos, táras tankkal. Nyilván itt a leosztás szerencsés volt, de MM-től függetlenül ezen a pályán kb csak ezt tudod csinálni egy táras hull down takkal. A Krannnal is ezt kell. 
A tankon nálam szellőzés + turbo + vstab van
Visszajátszás

Lehet még mindig túl gyors a mouse.

A pen indicator, már ha itt van, akkor be van kapcsolva, csak nekem általában pirosat mutat.

Ja, az "apcr"-t azt szinte vallási meggyőződésből utálom...

Köszi!

Nem igazán értelek. A pen indikátor az, amit az általam mellékelt képen látsz. Még az egeret is ráhúztam, oda van magyarul írva. Be ne kapcsoljuk most már helyetted? 

4 hónapja 4 napja #304667 Írta: AssistKing
Megválaszolva: AssistKing

Itt talán nem szükséges a drágára költeni.
Legalábbis azt hiszem.
???
Bírom ezt a tankot.

A játék legkisebb mapján, top tierként 3 tier leosztásban egy 1000 alfás baszógéppel annyi a játék, hogy a spawntól 20 méterre levered a tábort?  Mi gátol meg abban, hogy aktívan játssz vele? Miért nem foglalsz el pozíciókat? Miért nem pusholsz? Miért nem keresel olyan helyet, ahol legalább az alvázad takarásban van? 
2 lövést sikerült leadnod, mind a 2x úgy, hogy az ellenfél kiállt eléd. Abból az egyik ráadásul a te személyes mákod is volt, mert a CS tankot totál szarul céloztad, csak mákodra nem oda dobta hanem feljebb a lövedéket. 
Pozíció elfoglalása a csata elején nulla. Aktív játék nulla. Célzás nulla. Páncél forgatása nulla. Másik pozíció felvétele nulla. 

Azt kéne észrevenned már, hogy a 3 tier leosztásokban TE vagy a szerves része a 2-15 vereségnek. Amíg az ellenfélnél a t110e5 pushol, addig te pozíción kívül tolod fullba a kretént, a csapatodnak kb egy 10es tankkal kevesebb tankja van. Nem viszed be a HP-dat, nem viszed be a páncélodat, nem sebzel. A sebzést is akkor osztod ki, amikor már eldőlt a meccs. 
Nem véletlenül van amúgy kifejezetten a 3 tier leosztásban ennyi 2-15. Ha a top tier tank, jelen esetben te egy bot, míg az ellenfél 10es tankja jó játékos, akkor vége a csatának még mielőtt elkezdődött volna. 

Több replayt nem fogok megnézni, annyira fogalmad sincs az egészről, hogy nem lehet ezekhez a körökhöz mit hozzáfűzni. Ha 20k meccs után ott tartasz hogy 8as tankok ellen beállsz egy 800x800as pályán a sarokba 1000 alfával, akkor te javíthatatlan eset vagy. A csatáid 99%-a abszolút semmi kihatással nem bírsz, nem vagy tényező. 
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mistadabolina, Bulcsu

4 hónapja 4 napja #304669 Írta: Sweetpoison
Megválaszolva: Sweetpoison

Itt talán nem szükséges a drágára költeni.
Legalábbis azt hiszem.
???
Bírom ezt a tankot.

A játék legkisebb mapján, top tierként 3 tier leosztásban egy 1000 alfás baszógéppel annyi a játék, hogy a spawntól 20 méterre levered a tábort?  Mi gátol meg abban, hogy aktívan játssz vele? Miért nem foglalsz el pozíciókat? Miért nem pusholsz? Miért nem keresel olyan helyet, ahol legalább az alvázad takarásban van? 
2 lövést sikerült leadnod, mind a 2x úgy, hogy az ellenfél kiállt eléd. Abból az egyik ráadásul a te személyes mákod is volt, mert a CS tankot totál szarul céloztad, csak mákodra nem oda dobta hanem feljebb a lövedéket. 
Pozíció elfoglalása a csata elején nulla. Aktív játék nulla. Célzás nulla. Páncél forgatása nulla. Másik pozíció felvétele nulla. 

Azt kéne észrevenned már, hogy a 3 tier leosztásokban TE vagy a szerves része a 2-15 vereségnek. Amíg az ellenfélnél a t110e5 pushol, addig te pozíción kívül tolod fullba a kretént, a csapatodnak kb egy 10es tankkal kevesebb tankja van. Nem viszed be a HP-dat, nem viszed be a páncélodat, nem sebzel. A sebzést is akkor osztod ki, amikor már eldőlt a meccs. 
Nem véletlenül van amúgy kifejezetten a 3 tier leosztásban ennyi 2-15. Ha a top tier tank, jelen esetben te egy bot, míg az ellenfél 10es tankja jó játékos, akkor vége a csatának még mielőtt elkezdődött volna. 

Több replayt nem fogok megnézni, annyira fogalmad sincs az egészről, hogy nem lehet ezekhez a körökhöz mit hozzáfűzni. Ha 20k meccs után ott tartasz hogy 8as tankok ellen beállsz egy 800x800as pályán a sarokba 1000 alfával, akkor te javíthatatlan eset vagy. A csatáid 99%-a abszolút semmi kihatással nem bírsz, nem vagy tényező. 

Az a gond, hogy a kedves illető ebből semmit nem képes felfogni...Őt nem hagyja a játék nyerni, eltalálni, átütni... miközben a pen indicator-ról sem tud. Alap játékmechanikai dolgokkal nincs tisztában, de az a legnagyobb gond, hogy már hónapok óta fárasztja a fórum segíteni próbáló tagjait. Nem értem, miért teheti ezt meg még mindig... Zárolnak miatta egy topicot, erre folytatja egy másikban.
Bot115, bot.bot vagy bako.attila, ahogy tetszik, miért nem engeded már el ezt a témát?!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Bulcsu

4 hónapja 4 napja #304676 Írta: rttrenato
Megválaszolva: rttrenato
Bagó, a probléma az, hogy nem nagyon értesz az egészhez. Az EU szerveren az átlag WN8 1250, neked a fele van meg. Tippeim:
1. ami magyar nyelvű oktató videót találsz a youtube-on, sürgősen nézd át újra.
2. egyenlőre felejtsd el a TIER 8-at is, mert meg fogod utálni, ha folyton szarrá lőnek, menj TIER 6-ba, ott még megbocsájzóbb a játék a hibákkal, de már rengeteget lehet tanulni.
3. minden tankba tegyél elsősegély készletet, mert főleg a táras tankoknál szivatod magad, ha meghal a töltőd, vagy egy alapból is pontatlan tankodban a lövész, sőt növeli a legénység ellenállását a lövésekkel szemben.
4. A lightokkal nem lehet sok WN8-at farmolni, mert a spot DMG-t nem számolja az XWM
5. A modokat felejtsd el, például az XWM az egyik leginkább demoralizáló mód, 
6. Minden tankot próbálj a megfelelő szerepkörében használni, például Tiger-rel ne rohanj ki a 9-esek elé, mert már beütni is nehezen fogod őket, de ha stockos tankkal vagy, és kapsz egy kört, amikor a lista felső szekciójában vagy(1-2 szinttel kissebb tankok is vannak), akkor ne campelj.
7. Semelyik tankkal se akarj megfogni egy oldalt, főleg ne egyedül, mer 2-3 tank megesz reggelire, főleg, ha arty supportot is kapnak.
8. Ne foss használni a goldot, mert nem csak magad, hanem a csapatodat is szopatod rendesen.
9. Tanulj meg bokrokat használni, erre ott van Tankelitnek a videója be is linkelem: 

a második csatában elképesztően jól használja a bokrot.
10. Ha használod a pen indicatort a játékban, azt vedd figyelembe, hogy nem nézi, hogy az a felület, amit lőni akarsz, mennyire van döntve, az alapján jelzi sárgának, vagy zöldnek, hogy ha pontosan derékszögben érkezne a lövedék arra a pontra, akkor beütné-e.
Igy hirtelen ennyi.  Nem olvastam végig az egész fórumot, de amiket olvastam, abból az jön le, hogy nem igazán fogadod meg a tanácsokat, pedig semmi olyat nem irtak, ami hibás lenne.
Nem tartom magamat jó játékosnak, rohadt sokszor benézek én is bizonyos szitukat, de ha egy hangyaf@sznyival is, de az átlag felett vagyok. 
Szivesen mutogatok pár trükköt, csak legyen DC-d. Rammstein_eiseman a nick nevem, ha a wn8-am ellenőriznéd, vagy csak megkeresnél a játékban.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Bulcsu, bagó.bagó

4 hónapja 4 napja #304677 Írta: rttrenato
Elfelejtettem Discord nevet irni: rttrenato98 #6184
Azért kell a discord, mert woton megint kaptam a chat bant, nem tudom magam türtőztetni elég sokszor, de ez az én hibám. A lényeg, hogy amint ezt leirom, én fellépek wotra.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: bagó.bagó

4 hónapja 3 napja #304682 Írta: rttrenato
Nem tudom, amit eddig a streamerektől láttam, és próbáltam működött nálam, ez a bokorhasználat is olyan.
Nem volt egy rossz kör, itt tényleg a csapat halt el mellöled, de a Maussal nem kellet volna annyit bajlódnód, mikor a lynx elkezdett lőni, akkor lehet fordulni kellet volna rá, és hátha a medekbe még tudsz lőni párat. A MAUS meg a maga idióta módján nyelte be a sebzést, nem tudta eddig felfogni, hogy a Tortoise DPM-je jóval nagyobb, mint az övé, de csak túl komolyan vette, hogy fognia kéne fel a sebzést. 
Amit még tudok mondani, hogy az egér érzékenységet érdemes levenni (a kranvagenes replayben nagyon kijött), mert alapból pontosabb lövéseket adsz le, ha nem rántod hirtelen a löveget és igy nem esik szét a célkereszt, ráadásul menet közben is könnyebb tartani a célt. 
Szivesen megmutogatom ezeket a dolgokat(bokorhasználat, helyes hulldown stb.), ha érdekel, mert nem vagy teljesen reménytelen, csak ezeknek az alapját kell megérteni, és akkor már kevésbé érzed, hogy nem működik az ami a streamereknél igen. Viszont nem lesz rövid az biztos.

4 hónapja 2 napja - 4 hónapja 2 napja #304710 Írta: Kriminalis
Megválaszolva: Kriminalis
Még az alapvető álca mechanikákat sem ismered? 

Könyörgöm vedd már a kibaszott fáradtságot aztán olvasd el a leírásokat a játékról. 
20k meccs után ott vagy hogy azt sem tudod egy szaros bokor hogy adja az álcát? 

Bírom amikor elő van adva ez az egész úgy, mintha valami atomfizika lenne, holott kb a játék szabályait (15 méter, dupla bokor, 50 méteres spot, páncélátütés, over match stb.) negyed óra ÉRTŐ olvasás mellett elméleti szinten már el lehetne sajátítani.  Magában a játékban elméleti szinten semmi sincs, ami bonyolult lenne. Minden le van írva, hogy működik csak baszol utána nézni. A WoT-hoz kényegében helyzetfelismerésen kívül más nem igazán kell, de az meg nagyon. 

Persze értem én, hogy könnyebb gyártani a saját fasz elméleteidet, az RNG-ről (mondjuk ahogy lejött nekem arról sem tudod pontosan, hogy mi csak szereted dobálni). Meg mutogatni a csapatodra amikor Malinovkán véded a bázist emil 2-vel.  Meg mindenki szar, meg a WG is köcsög. 
De az gecire nem számít semmit, hogy a játék elemi szintű, alapvető működéséről sem tudsz semmit. 

Nem ismered az álca rendszer legalapvetőbb működését ami kb 3 fő pontból áll. Fogalmad sincs a páncélátütési alap mechanikákról pl. tank forgatása, vagy 3 kaliber szabály. 20.000 csata gombra kattintás után azt sem tudod hol vagy, mindenféle off pozíciókat veszel fel top tier tankokkal.  Mellé még fel sem szereled a tankodat normálisan + célozni sem bírsz rendesen. De még a játék normális beállításaira is kb baszol rá. 

Arról nem is beszélve, hogy előszeretettel mutogatsz a csapatodra, holott a komplett wotos pályafutásod alatt nincs egy olyan tank, amivel egy legalább jóindulattal elfogadható átlagot tudnál hozni. Csak úgy összehasonlításképpen... te amit tier10es tankokkal művelsz, azt sokan tier6ban meglövik. Krannal kevesebb az átlag sebzésed, mint egy tár. Jagde100al alfa alatt van az átlagod. 

Ennek fényében lenne pár kérdésem: 
Mi a faszt csináltál 20.000 csatán keresztül?
Mit élvezel a játékban? 
Egyáltalán hogy tudsz játszani valamivel ahol fel sem fogod mi miért történik? (pl álca rendszer).
Mit vársz el attól, hogy ide felspammeled a replayeket? 
Miért nem nézel utána annak, hogy mi hogy működik a játékban alap szinten?
Miért nem nézel streamet? 
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Tas_Lee

4 hónapja 2 napja #304714 Írta: javadamka1
Megválaszolva: javadamka1
Kivételesen vettem a fáradtságot és megnéztem az utolsó tortoise csatádat. Már a garázsban elkezdődik a 'mit csináltam volna másképp' része a dolognak, mert a végsebességedből az jön le, hogy nincs turbó rajta, pedig manapság az egy lassú tanknál rengeteget számít (20 helyett 24 a végsebesség)(lehetne pont a periszkóp helyett rátenni, ezzel a tankkal a legritkább esetben lőssz hátulról, úgy, hogy magadnak kell spotolnod. Aztán, az elképzelés nem volt rossz, de vagy lendületből be kellett volna menned oda, ahol végül meghaltál (valószínűleg kaptál volna egy lövést a 277-től, de a jobb pozícióért megéri), vagy a bunker azon oldalán lenni végig, ahol kezdtél. Miután átmentél a túloldalra, egy hull-down 277 ellen kellett harcolnod, akit te 10/1-szer fogsz átütni, ő meg golddal 10/8-szor téged, plusz a maustól is benyeltél egy felesleges lövést. Ilyenkor nem tudsz mást csinálni, mint várni, minél tovább életben maradsz, annál tovább tudsz sebtést kiosztani (pl. a bunker jobb oldaláról simán szét tudtad volna lőni az E50-et) és így segíteni a csapatod. Iyouxin-t tudom idézni : 'Ha nem tudod, hogy mit csinálj, akkor ne csinálj semmit', legalább addig se vesztesz hp-t.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: fabyzol3

4 hónapja 2 napja #304716 Írta: rttrenato
Most kivételesen egy inkább tanulságos csatát akarnék kielemeztetni, és figyelmeztetni, az összes idióta heavy playert(ennél szebben nem tudok fogalmazni), hogy ha a LIGHT ül egy bokorban, akkor nem camppel, hanem szinte biztos, hogy passzivan spotol. Nagy mázlim volt ezzel a pozicióval, de mit lehet tenni, ha az ellenfél lightjai sem ismerik az E1-et, a jobb playerek rendszeresen lőnek egyet oda.
A csata alapból hibásan kezdődött a csapatunk részéről, én amig lehetett tettem a dolgomat, de az EMIL-nél, a SU-101-nél nem esett le a tantusz, hogy ha a nálam jóval gyorsabb LYNX-ot szarrá lőtték, akkor engem is szarrá lőnek, ők meg lőnek fejenként max. 2-őt, amivel nem vagyunk előrébb. 
A kistérképet vagy kikapcsolta az összes player, vagy nem tudom, de az, hogy középen a T-10 átrusholt, és még pár társa, és le se tojják, erre enged következtetni.
Ami viszont érdekelne, hogy miután ki kellet mozdulnom a bokorból, mert amúgy is ki nyirtak volna, érdekelne, hogy ki mit csinált volna, mert aza része már részemről is fos volt.
Nem vagyok jó játékos, de remélem lesz, aki ebből a replayből tanul, és akkor már elértem a célomat.
A tank direkt van passziv spotra kiépitve, nálam igy teszi a dolgát.
Mellékletek:

3 hónapja 4 hete #304758 Írta: medve.bundás
Megválaszolva: medve.bundás
Kedves  Kriminalis,

szerintem megörökölte valakitől az acc-ot. Tuti nem játszott le 20000 csatát.

Üdv
Medve Bundás

3 hónapja 4 hete #304760 Írta: PZoli
Megválaszolva: PZoli

Most kivételesen egy inkább tanulságos csatát akarnék kielemeztetni, és figyelmeztetni, az összes idióta heavy playert(ennél szebben nem tudok fogalmazni), hogy ha a LIGHT ül egy bokorban, akkor nem camppel, hanem szinte biztos, hogy passzivan spotol. Nagy mázlim volt ezzel a pozicióval, de mit lehet tenni, ha az ellenfél lightjai sem ismerik az E1-et, a jobb playerek rendszeresen lőnek egyet oda.
A csata alapból hibásan kezdődött a csapatunk részéről, én amig lehetett tettem a dolgomat, de az EMIL-nél, a SU-101-nél nem esett le a tantusz, hogy ha a nálam jóval gyorsabb LYNX-ot szarrá lőtték, akkor engem is szarrá lőnek, ők meg lőnek fejenként max. 2-őt, amivel nem vagyunk előrébb. 
A kistérképet vagy kikapcsolta az összes player, vagy nem tudom, de az, hogy középen a T-10 átrusholt, és még pár társa, és le se tojják, erre enged következtetni.
Ami viszont érdekelne, hogy miután ki kellet mozdulnom a bokorból, mert amúgy is ki nyirtak volna, érdekelne, hogy ki mit csinált volna, mert aza része már részemről is fos volt.
Nem vagyok jó játékos, de remélem lesz, aki ebből a replayből tanul, és akkor már elértem a célomat.
A tank direkt van passziv spotra kiépitve, nálam igy teszi a dolgát.

Prokhorovka-n ha az egyik csapat elveszíti a scout-jait, akkor onnantól kevés esélye van győzni, leginkább akkor van esélye, ha a másik csapat hibázik és eldobja a győzelmet.
A kezdeti pozíciód nagyon jó volt. Amint elhullott az ellenfél második lightja is, akkor kellett volna cselekedned, mégpedig azt, hogy lemész a lenti bokorsorba (természetesen hátrafelé "U" alakban, hogy nehogy spotot kapj) és végigaraszolsz rajta (nem rohansz, csak apránként). Amint felvillantasz valamit, megállsz, had lője el a csapatod (azért nem mész tovább, mert ha egyszerre 3-4 tank is spotra kerül, akkor a csapatodnak megoszlik a sebzése, illetve akkor tudják, hogy vissza kell vonulniuk, de ameddig nincsenek spoton, addig megvan a hamis biztonság érzetük.). Ja, ha felvillantasz valamit előtted és az illető közel van, de nem áll, hanem közeledik feléd, akkor nem maradsz állva, hanem tolatsz, hogy nehogy kispotoljon téged, a csapatod remélhetőleg úgyis kilövi, akkor majd mehetsz tovább.
Miután meghalt az ellenfél EBR-e is, benned lehetett, hogy még nem tudod, hogy hol az összes ellenfél, hiszen voltak olyanok, akik még nem voltak spoton. A bokros araszolgatásnál aránylag biztonságban lettél volna, de miután a Lynx az egyik akciójánál felspotolt mindenkit és kivétel nélkül hátul voltak, akkor pedig 99% biztonsággal megtehetetted volna a bokorsoros előrehaladást.
Amúgy a Lynx nem azért halt meg, mert nem volt elég gyors, hanem azért, mert spoton volt és kilőtték. Ő is megtehette volna a bokorsoros előremenetelt, de nem tette, mert szaladgálni volt inkább kedve.
Mikor láttad az ellenfél előretörését a térkép másik részén, akkor a legrosszabbat tetted, amit tehettél, mert lényegében elmentél proxyból spotolni és megöltetted magad. Ebben az esetben a következő verziók lettek volna játszhatók:
1. A már fentebb taglalt bokorsoros előrenyomulással a csapatod kiszedi az összes ellenfelet ezen a részen és utána már csak egy irányba kell figyelni, nem kell tartani attól, hogy oldalról a bokrosból rátok jön az ellenfél. Ha ezt megtettétek volna, akkor tiétek az egész bokorsor, az ellenfél képtelen kispotolni benneteket, ha jól használjátok a bokrokat a lövésekkor (lövés előtt hátra kell gurulni annyira, hogy a bokor már ne legyen átlátszó, csak az ellenfél sziluettjét lássátok, így a legbiztosabb, hogy nem spotolódtok).
2. Maradsz ott ahol vagy az E1-ben. Ezzel megakadályozod az ellenfelet, hogy a bokorsoron keresztül a csapatod közelébe jusson észrevétlenül. Közben a csapatod tud figyelni a vasúti sinekes részre és lőni az onnan érkezőket. Az 1. verzió lett volna nyerő, de még így is lehet győzni, csak ilyenkor az ellenfélen múlik, mert ha úgy dönt, hogy nem jön előre és marad a bokorsor végén, akkor döntetlen.
3. Ez nem jó taktika, sőt rossz (mert az ellenfél csendben besétál és oldalba kap benneteket, de még mindig jobb, mint amit te csináltál. Lejössz az E1-ből és beállsz a bokorsorra a csapatod mellé és onnan villantod a síneknél átjövőket, ugyanis mindent is látsz onnan abba az irányba, teljesen felesleges közelebb menned a sínekhez, pláne proxyznod. 
Amúgy tisztában kell lenni azzal, hogy a játékosok többségének fogalma sincs arról, hogy hogyan kell felderítővel játszani. Ez azt jelenti, hogy ők leginkább csak pingelnek, hogy miért nincs már spot, mert lőnék már az ellenfelet. Gyakran irkálnak is sértőket, de ezzel nem kell foglalkoznod, ne rohanj előre a kedvükért, ha te nem tudod, hogy mit csinálsz, mert annak általában csak gyors garázsmenet a következménye. Persze ahhoz, hogy fejlődjön az ember a spotolásban, időről-időre próbálkoznia kell új helyekkel, manőverekkel, amikről gyakran kiderül, hogy nem működik, de néha pedig az, hogy jó döntés, csak úgy lehet fejlődni, ha valaki csinálja, de tudatosan és utána levonja a tanulságot.
Bár írtad... de én azért mégis. Periszkópot és álcahálót látok a tankodon (a 3. cucc nem tudom, hogy mi). Egyrészt egy scout-nak a legfontosabb szakértelem a 6. érzék után az álcázás, az legyen meg mielőbb mindegyik legénységi tagra 100%-on. Másrészt, az a tapasztalatom, hogy az álcahálónak egy passzív scout-on sem sok haszna van. Miért? Mert ül egy bokorban és a bokor + a tank álcázása önmagában akkora álcaértéket biztosít, hogy szerintem felesleges. Passzív felderítőnek Parancsnok látási rendszere (tudom, hogy ez csak Tier 8-tól van), optika, csendes kipufogó ami elég jó kombináció, Tier 8 alatt a Parancsnok látási rendszere helyett periszkóp. Még a ventillátornak lehet esetleg helye, ha valaki úgy érzi. Ez természetesen csak egy full spotolós setupnál van így, ha valaki a harci értékeit akarja javítani (vstab, töltésgyorsító, stb.), akkor persze másképp szereli fel.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Leopardusz, Slandyke

3 hónapja 4 hete #304761 Írta: rttrenato
Köszönöm a tanácsot, legközelebb azt fogom csinálni, amit mondtál. A tank már nincs a garázsomban, mivel a 8-asokat húzom ki, és meglett belőle, ez azért maradt tovább a garázsban, hogy az első GM-et rárakjam, ami meg is lett, nem tudom miért, nem lehet felvágni vele, nem is az a cél, csak mégiscsak jól esik ez a kis apróság, de 2-3 gm-hez nincs elég idegzetem.
A felszerelést is megjegyzem, eddig a régi 2015 körüli standardot alkalmaztam, mikor passzivra épitettem a tankot, és még nem nagyon találtam azóta még magyar anyagot Lightokkal, kevés streamer játsza passzivan, angolul meg csak annyit tudok, hogy ,,Dont vájolent talking plz" :D, szóval semmit. Ez a tank annyira taszitott azok után, amiket hallottam róla, de meglepően jól tette a dolgát, azt külön élveztem, hogy át is ütötte a tankokat, igy nem volt szenvedés pár nap alatt a 8-ast kihúzni.
Most már olyan gyöngyszemek vannak hátra, amik inkább rosszabbak, mint jók(IS-2, BP, P43 stb.), mert a hetesek ki vannak húzva.

3 hónapja 3 hete #304845 Írta: bandras32
Megválaszolva: bandras32

Itt nem rólam lenne szó, bár lőttem nagyot, több mint 6000 volt a wn8.
És igen, tudom, mentem mint a dilis faltörő kos és a mohóságom áldozata lettem
a végén, azt hittem, nem tud becélozni az ellenség torrentéje.

De a kérdésem az lenne, hogyan tudott ennyire elbújni az ellenséges amx???
A csata utolsó néhány percében látható, avagy nem látható.
A mi tankunk a bokra közelében húzott el és nem volt látható.

Aztán valahogy felfedezték.

Replay-t nem nézek, melózok.
AMX AC 48 - alap álca: 13,28, álca festéssel, álca hálóval, fullos álca skill-el, ventivel, BIA-val ez felmegy 44-re! Ami már önmagában is elég durva, mert majdhogynem lefelezi a látótávodat, és akkor még ott vannak a bokrok, amik tovább növelik az álca értékedet + a dupla bokor, ami = a láthatatlansággal. Persze csak a proxy spot határig, ami 50m, ez azt jelenti, hogy 50m-en belül mindent látsz, függetlenül attól, hogy mi van közted és az ellenséged között.
Jelen esetben ha az AMX-nek fullos álcája volt és beült egy 50%-os bozótba, akkor az Obj. a legjobb esetben is csak 76m-ről fedezhette föl. Ennyi.
Itt tudsz egy kicsit nézelődni. Beállíthatod a tankodat, megtudod nézni hogy mennyit változtata a festés, háló, skill, stb. és ha lejjebb görgetsz ott be lehet állítani az ellenséget, ott is álligathatsz egy csomó dolgot. Középen pedig látod, hogy hány méterről fedezed fel az ellenfelet, és hogy ő hány méterről fedez fel téged. Persze csak fenn tartásokkal kezelni ezt az egészet, mert nem tudom mikor frissült. Lehet hogy régóta nem frissítik, és változhattak pl. az alap álca értékek. De az alapok megértéséhez szerintem tökéletes.

www.wotinfo.net...ulator

© 2022 WOTINFO. Minden jog fenntartva.