Jelenleg

32
látogatónk van

Papírmakettezés: mi is az a papírmakett???

8 éve 9 hónapja #129219 Írta: bfitt
Megválaszolva: bfitt

Általában műszaki rajzlap az alap. abból lehet papír vastagítást is csinálni. Ezen kívül én szívesen használok Triplex-et is. Nagyon jó merev vázat lehet belőle építeni.



És azt a papírt hogyan lehet megvastagítani?

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 9 hónapja #129272 Írta: Maxxsus
Megválaszolva: Maxxsus

Általában műszaki rajzlap az alap. abból lehet papír vastagítást is csinálni. Ezen kívül én szívesen használok Triplex-et is. Nagyon jó merev vázat lehet belőle építeni.



És azt a papírt hogyan lehet megvastagítani?

Egyszerűen fogod, és ráragasztod a kivágatlan alkatrészt egy másik papírra. Én pl kartont szoktam venni papír írószerből, de vagy 3 féle vastagságút, mert valamihez véknyabb, valamihez vastagabb kell. Ezeket az összeállítási útmutatón vagy az alkatrész számozásán csillagokkal jelölik. 1 csillag véknyabb vastagítás, 2 csillag duplája, de találkoztam már 3 csillaggal is :)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 9 hónapja #129274 Írta: bfitt
Megválaszolva: bfitt

Általában műszaki rajzlap az alap. abból lehet papír vastagítást is csinálni. Ezen kívül én szívesen használok Triplex-et is. Nagyon jó merev vázat lehet belőle építeni.



És azt a papírt hogyan lehet megvastagítani?

Egyszerűen fogod, és ráragasztod a kivágatlan alkatrészt egy másik papírra. Én pl kartont szoktam venni papír írószerből, de vagy 3 féle vastagságút, mert valamihez véknyabb, valamihez vastagabb kell. Ezeket az összeállítási útmutatón vagy az alkatrész számozásán csillagokkal jelölik. 1 csillag véknyabb vastagítás, 2 csillag duplája, de találkoztam már 3 csillaggal is :)



Köszönöm a válaszodat, szerintem, már holnap neki állok egynek.. :-)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 9 hónapja #129276 Írta: Maxxsus
Megválaszolva: Maxxsus
Nézd át a készeket, s egy egyszerűbbel kezd el :) S a készítésről is tudsz lesni :)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 6 hónapja #148611 Írta: Ergil
Megválaszolva: Ergil
Papírmakett nagyban:
englishrussia.c...cycle/
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Toydolls2, Szete58

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 6 hónapja - 8 éve 6 hónapja #148628 Írta: Jacktor
Megválaszolva: Jacktor
Lol, gondoltam bereakom mert pont most találtam egy robbanásos diorámát, és ugyanazon az oldal :cheer:
englishrussia.c...truck/
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Toydolls2

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 6 hónapja #148631 Írta: treffhetes10
Megválaszolva: treffhetes10
De jó, hogy felhoztátok, mindig elfelejtek megkérdezni valamit. Aug. végén ki kellett a gyerekeknek vágnom kb. egymillió darab betűt, számot, írásjelet. Sniccer mellett döntöttem, de nagyon megkínlódtam a vágással, mert csak egy kartonon tudtam nyiszálni. A profik min darabolnak szikével? :)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 6 hónapja #148634 Írta: Toydolls2
Megválaszolva: Toydolls2

De jó, hogy felhoztátok, mindig elfelejtek megkérdezni valamit. Aug. végén ki kellett a gyerekeknek vágnom kb. egymillió darab betűt, számot, írásjelet. Sniccer mellett döntöttem, de nagyon megkínlódtam a vágással, mert csak egy kartonon tudtam nyiszálni. A profik min darabolnak szikével? :)


A profik tenyerükre fektetik a munkadarabot! :whistle: Neked egy deszkát ajánlanék, hogy az asszony ne vegye zokon, ha a konyhaasztalon kezdenél nyiszálni. :P

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 6 hónapja #148639 Írta: treffhetes10
Megválaszolva: treffhetes10
Pedig azt hittem, az lesz a válasz, hogy a profik műtőasztalon vágnak vele. :P
Gyerekkoromban volt valami alulemez alátétem, amit íráskor a füzetbe kellett tennem. Ha szereznék is ilyet, gondolom gyorsan kinyírná a sniccert. Talán valami jó kemény műanyag lenne praktikus. Toydolls tenyere nem lehet mindig kéznél. ;)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Toydolls2

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 6 hónapja #148647 Írta: Ergil
Megválaszolva: Ergil

Pedig azt hittem, az lesz a válasz, hogy a profik műtőasztalon vágnak vele. :P
Gyerekkoromban volt valami alulemez alátétem, amit íráskor a füzetbe kellett tennem. Ha szereznék is ilyet, gondolom gyorsan kinyírná a sniccert. Talán valami jó kemény műanyag lenne praktikus. Toydolls tenyere nem lehet mindig kéznél. ;)


nem modellezek, de google: "makett + vágólap"
www.papirmakett...7.html
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: treffhetes10

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 6 hónapja - 8 éve 6 hónapja #150000 Írta: darkwolf1980
Megválaszolva: darkwolf1980
Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék a gyakorlott modellezőknél hogy a méreteket honnan veszik egy egy tanknál mert én szeretnék modellezni 1:10 ben tudom nem szabványos méret de ezt már elég nagy ahhoz hogy hajtás legyen benne meg egyéb. Azonban nem nagyon találok olyan oldalakat ahol méretarányos rajzok, képek lennének fent vagy akár tervrajzok mérettekkel ami számomra fontos lenne hiszen ha már fém modellt készítek akkor az mérethelyes legyen. Gondoltam arra hogy valahogyan kinyerni a modelleket a WOT ból, erre valamilyen ötlet? :)Segítségeteket előre is köszönöm.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 6 hónapja #150059 Írta: HarcosGeri
Megválaszolva: HarcosGeri

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék a gyakorlott modellezőknél hogy a méreteket honnan veszik egy egy tanknál mert én szeretnék modellezni 1:10 ben tudom nem szabványos méret de ezt már elég nagy ahhoz hogy hajtás legyen benne meg egyéb. Azonban nem nagyon találok olyan oldalakat ahol méretarányos rajzok, képek lennének fent vagy akár tervrajzok mérettekkel ami számomra fontos lenne hiszen ha már fém modellt készítek akkor az mérethelyes legyen. Gondoltam arra hogy valahogyan kinyerni a modelleket a WOT ból, erre valamilyen ötlet? :)Segítségeteket előre is köszönöm.


Szia mivel írtad, hogy 1:10 elég nagy lenne már a hajtáshoz gondolom RC tankot akarsz építeni. Ha igen milyen funkciókat akarsz bele irányítás alap :) torony forgatás löveg emelés esetleg air-soft? vagy infra rendszer? Szerintem a méreteket mivel én se nagyon találtam, szerintem papír modellt tölts le és azon megvan adva, hogy milyen arányú lesz a tank, és a lapon lévő részeket leméred, és átméretezed 1:10-re időbe fog telni, de amég nem találsz valós méretet ez is egy megoldás.

Ui: majd linkelek egy oldalt ahol viszonylag sok papír modell van feltöltve, ha megtalálom.


Üdv, HarcosGeri

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 6 hónapja #150282 Írta: HarcosGeri
Megválaszolva: HarcosGeri
Sziasztok ezen az oldalon vannak papír modellek: forum.worldofta...anzer/

Üdv HarcosGeri

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 5 hónapja #153794 Írta: Ubullka
Megválaszolva: Ubullka
Sziasztok ez egy picit off téma lesz bocsi érte..

Olyas valaki segítségét kérném, aki jártas a rendes makett (műanyag) készítésben. Van egy Italeri Leopard makett, de a lánctalpat nem tudom rátenni.A bontatlan dobozból való gyári lánctalp túl kicsi nem ér kőrbe. Valakinek valami ötlet hogy mit lehetne tenni, esetleg aki találkozott hasonló problémával, hogyan küzdötte le? köszi szépen

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 5 hónapja #153877 Írta: Toydolls2
Megválaszolva: Toydolls2

Sziasztok ez egy picit off téma lesz bocsi érte..

Olyas valaki segítségét kérném, aki jártas a rendes makett (műanyag) készítésben. Van egy Italeri Leopard makett, de a lánctalpat nem tudom rátenni.A bontatlan dobozból való gyári lánctalp túl kicsi nem ér kőrbe. Valakinek valami ötlet hogy mit lehetne tenni, esetleg aki találkozott hasonló problémával, hogyan küzdötte le? köszi szépen


Érdekes, hogy nem ér körbe. én eddig csak 1 műanyag makettet raktam össze, ha jól emlékszek egy T-54-est, annak nem volt baj a lánctalp hosszával, és én sima kerékpár gumi ragasztót használtam hozzá. Ezzel nem is lett volna baj, mert megfogta, csak a kicsi fiam elkezdett játszani vele, így elengedett a ragasztás. :)
Talán vidd vissza a boltba ahol vetted, és próbáld meg kicseréltetni a láncot, de jobb ha vársz még nálam tapasztaltabb emberke válaszára. Közben eszembe jutott a ragasztáshoz még ezt ajánlanám:
Figyelem: Spoiler!


Nagyon jó kis ragasztó, ez biztos megfogja mint állat, és a maradékot bármi más ragasztására fel tudod használni. :)
Mellékletek:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

© 2024 WOTINFO. Minden jog fenntartva.