Jelenleg 112 vendég és nincs Tag online

Waffenträger: Paradox (09.19-09.30)
Waffenträger: Paradox (09.19-09.30)
Battle Pass XVIII: A tökéletességhez vezető út
Battle Pass XVIII: A tökéletességhez vezető út
previous arrow
next arrow

Legfrissebb cikk hozzászólások

[2.0] Jacktor modpack
Szia,már jó ideje nem játszom. Az utóbbi 1 évben ...
Kesumisu 10 órával ezelőtt
Fair Play-frissítés a modok terén
Nevetséges, hogy még mindig itt tartanak.Az pedig méginkább, hogy ...
_Aerol_ 1 napja
Waffenträger: Paradox (09.19-09.30)
Professor!
"You've been thunderstruck."
Sixtyfeetofbridge 1 napja
[2.0] Jacktor modpack
Köszi,működik!
az.ellenséged.mert 1 napja
2.0.1 és 2.1 újévi frissítés
Ahogy látom, megvannak a 2.0 legfőbb nyertesei:
TierX szinten ...
RockyRuciano 1 napja
Waffenträger: Paradox - Lootboxok
Szóval napi 2-3 órát pörgessem ezt a mod-ot 2000 ...
BaliSan 1 napja
Waffenträger: Paradox - Lootboxok
azon kívül hogy begyűjtöd a (meglepően sok) kötvényt meg ...
bobitusz 2 napja
Waffenträger: Paradox - Lootboxok
Ne csodálkozz. Ha megvan a napi küldi, akkor már ...
Shunz 2 napja
Waffenträger: Paradox - Lootboxok
Játszhatatlan, agyhalottak....
BaliSan 2 napja
Waffenträger: Paradox - Lootboxok
Least obvious WG employee
ianselot12 2 napja
[2.0] Jacktor modpack
A játék főkönyvtárában lévő mods és res_mods mappájában lévő ...
varsa 3 napja
[2.0] Aslain's ModPack Installer
Üdv mikor lesz használható mód meg magyar szinkron????????
turbi72 4 napja
A T803 lenne az ÚJ legerősebb 11-es tank? (by Tankelit)
természetes!De hogy mnden tankomat egyből 3x ammo rackezik, ez ...
okecsapogi 4 napja
Fair Play-frissítés a modok terén
"Továbbá tájékoztatunk, hogy bővítettük a tiltott modok listáját, és ...
Sammie 4 napja
2022. augusztus 31. 07:39

[1.18] Verzióváltás

(20 szavazat)
46 hozzászólás

Szerdán érkezik az idei év legnagyobb frissítése, lássuk milyen újításokat hoz nekünk:

Olasz TD ág

Jármű egyensúlyozások

  • Kranvagn (Tier X HT): Végsebessége 60/18-ról 45/12 km/h-ra csökken. Töltési ideje 21,5-ről 25 másodpercre nő (DPM: 2933 → 2596).
  • Emil II (Tier IX HT): Végsebessége 56/18-ról 40/12 km/h-ra csökken. Pontossága 0,38-ról 0,42 m/100m-re romlik, míg a tár betöltési ideje 25-ről 30 másodpercre nő.
  • AMX M4 mle. 54 (Tier X HT): Életereje 2200-ről 2400-ra nő. Oldalpáncélja 60-ról 85 mm-re nő. A 120 mm-es ágyú normál lőszere nagyobb átütést kap, ahogy a 130 mm-es ágyú speciális lőszere is. Mindezek ellensúlyozásaképp némileg csökken a tank fordulási sebessége.
  • AMX 65 t (Tier VIII HT): A 120 mm-es ágyú pontosabb lesz. Életereje 1550-ről 1600 HP-ra nő.
  • AMX M4 mle. 45 (Tier VII HT): A tank magabiztosabbá válik közelharcban. Front és torony páncélja megnő, ahogy életereje is 1350-ről 1400 HP-ra nő.
  • A következő amerikai nehéz tankok karakterisztikája fejlesztve lesz: M103, T32, M6, T1 Heavy Tank, M6 Medium, M3 Stuart.
  • A T29 (Tier VII HT) dinamikája, töltési és célzási ideje némileg csökkentve lesz.
  • A következő tankok karakterisztikája fejlesztve lesz: KV-1S, M4A3E8 Sherman, Type 58, TVP VTU Koncept, AMX AC mle. 48, AMX AC mle. 46
  • A következő tankok karakterisztikája csökkentve lesz: Škoda T 25, B.U.G.I., CS-44, BDR G1 B, T67, T40, SU-76G FT, SU-85B
  • A következő tankok is módosítva lesznek: M4A3E2 Sherman Jumbo, T20, M26 Pershing, M41 HMC, T-34-1, T-34-2, CS-53
  • A Tier VI-os M44 amerikai arty mostantól kevesebb sebzés kiosztására lesz képes.

Új random térkép: Outpost

Outpost (1000x1000 nyári normál térkép), ami először a Felderítő küldetés játékosai számára mutatkozott meg még 2021-ben és a mostani 1.18-as verzióval kerül be a játékba. A térkép látványvilágát alaposan átdolgozták, de a játékmenet hajaz még némiképp a 2021-es verzióéra.

Térkép egyensúlyozások

Az 1.18-as verzióval 14 térkép kerül módosításra, ki finomabb, ki pedig jelentősebb átalakításon esik majd át:

Ghost Town

A nehéz tank dühöngő most már védve lesz a térkép széléről kempelő TD tüze elől. H7-ben és C7-ben új struktúrák kerültek hozzáadásra. Emellett egyes struktúrák át lettek mozgatva E7-F7-ben.

World of Tanks Magyar Portál World of Tanks Magyar Portál
World of Tanks Magyar Portál World of Tanks Magyar Portál
World of Tanks Magyar Portál World of Tanks Magyar Portál
World of Tanks Magyar Portál World of Tanks Magyar Portál

Paris

A csata kezdeti szakaszában az E3-as mezőről a J7-es téren mozgó nehéz tankokra történő tüzelési időtartamot lecsökkentették. A H7-es téren egy emelvény (erkély) került beépítésre, ami részben vagy teljesen lefedi a nehéz tankok dühöngője felé vezető területet. Emellett G6-ban a saroképület közelebb került a tér széléhez.

World of Tanks Magyar Portál World of Tanks Magyar Portál
World of Tanks Magyar Portál World of Tanks Magyar Portál

Abbey

World of Tanks Magyar Portál World of Tanks Magyar Portál

Glacier, Pearl River, Himmelsdorf, Berlin, Reshire, Murovanka

Az ezekhez a helyekhez tartozó interaktív térképeket itt nézhetitek meg, a kurzort az egyes számok fölé vitelével.

Lakeville

A könnyű tankok pozíciója struktúra módosítással javítva lett G7 mellett. Ez kis módosítás lehetővé teszi a felderítők számára, hogy nyomon követhessék az ellenséges mozgásokat a város területén. Ugyanitt egy bokrot is elhelyeztek, hogy megkönnyítsék a felderítést a térkép közepén.

F2-ben a terep is át lett dolgozva. Most a déli csapat tankjai képesek a hegy mentén mozogni.

Karelia

A sziklák közti távolság megváltozott A3 és C1-ben. Ahogy a sziklák alakja is megváltozott és bokrok kerültek B4-be.

El Halluf

Egy új szikla került A1-be, ami lehetővé teszi a déli csapat számára hogy hull-down-ból tüzeljenek az A vonalon lévő ellenfelekre.

Serene Coast

J7-nél az eddig vízbe fulladó tankok most már képesek kihajtani belőle.

Siegfried Line

Assault csatákban a spawn pontok át lettek helyezve, hogy a támadók a korábbinál nagyobb területen vehessék át az irányítást. A foglalási pont közelebb került a városi terület közepéhez.

Murovanka

E3-F4-ben Encounter csatákban a bázist elmozgatták annak érdekében, hogy javítsák a pozíciók egyensúlyát.

Redshire

Assault csatáknál néhány egyensúlyozás történt a védekező csapat pozíciójának javítása érdekében. Mindkét csapat bázis és spawn pontjait áthelyezték.

Matchmaking változások

A harci élmény fokozása érdekében új szabályokat vezetnek be a könnyű és kerekes tankok egyensúlyozására vonatkozóan. Az MM mostantól szigorúbb lesz a könnyű tankok csapatok közti kiegyensúlyozása során és megpróbálja a csapatokat úgy összehozni, hogy két azonos könnyű tank kerüljön mindkettőbe. Ez azt jelenti, hogy sokkal kevesebb olyan csata lesz, ahol hogy páratlan számú könnyű tank szerepel összesen, ráadásul a kerekes tankok  is sokkal szigorúbb kiegyensúlyozási szabályt kapnak mint eddig.

A kerekes tankok számát mostantól csapatonként 1-re korlátozzák.

Ezen változások támogatása és a könnyű tankok várakozási idejének jelentős emelkedésének elkerülése végett VII-es szinttől kezdve szakaszon belüli korlátozást is bevezetnek, miszerint a szakasz legfeljebb egy könnyű/kerekes tankot tartalmazhat.

A másik fontos változás a csapatonkénti SPG-k számát érinti. A legtöbb csatában 0-2 SPG lesz oldalanként. Ezentúl az MM arra törekszik, hogy a 3-3 SPG-s csaták számát a minimumra szorítsa vissza. Ez a 3-3-as forgatókönyv csak akkor következik majd be, ha feltétlenül szükséges.

Az MM minden helyzetben szívesebben választ majd egy másik járművet a sorból ahelyett, hogy egy 3. SPG-t berakjon, de ritka esetekben, mikor nem áll rendelkezésre más osztály vagy túl sok a várakozó arty, a várakozási idő lecsökkentése érdekében az MM berakhatja a 3. SPG-t is a csapatokba.

Továbbfejlesztett megjelenítés a kilőtt tankok járműnyomaihoz

Az 1.18-tól kezdődően a járműnyomok természetesebbnek tűnnek majd és független fizikai modellként kölcsönhatása léphetnek objektumokkal.

Battle Pass 9. szezon

A fenti fejlesztések mellett kezdetét veszi a Battle Pass 9. (idén utolsó) szezonja is, mely november 30-ig tart majd.

2022-ben megszerezhető Tokenek

2022 Alap Battle Pass Fejlesztett Battle Pass Összesen
7. szezon (2022.03-05.) 12 token +9 token 21 token
8. szezon (2022.06-08.) 12 token +9 token 21 token
9. szezon (2022.09-11.) 12 token +9 token 21 token
Összesen 36 token +27 token 63 token

A Tokeneket 2022. december 20-ig kell felhasználni.

Utoljára frissítve: 2022. augusztus 31. 11:52

NE KONTEÓZZ, NE SÍRJ! Mielőtt kommentelsz, ezt feltétlen olvasd el!

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned.
karakter van hátra.
Hozzászólások betöltése... A hozzászólás frissítve lett 00:00.
  • Ez a hozzáadás vissza van vonva.
    Kristofprof
    • Tankos
    · 3 éve
    5 perces csaták folyamatosan. Nevetséges, hogy ezzel nem foglalkoztak még eddig. Amikor 10 ezren vagyunk egy szerveren tökéletesen lehet játszani. Délután, este 30 ezres létszámmal özönlenek a 3-4 perc alatt lejátszódó csaták. Remélhetőleg a jövőben veszik a fáradságot és elkezdik orvosolni a problémát az MM egyensúlyozás terén. A WTR alapján történő leosztás megoldaná...
    • Ez a hozzáadás vissza van vonva.
      ragnar018
      • Tankos
      · 3 éve
      ha (szerinted) a csapatok közötti skillkülönbség miatt vannak 3-4 perces meccsek, akkor mivan rankeden, amikor mindkét csapat kb full unicum mégis ott is rengeteg a 3-4 perces meccs? (meg a kiugró számú 10-1/2/3-at is érdemes lenne megemlíteni, konkrétan ezek miatt hagytam abba a rankedezést)
    • Ez a hozzáadás vissza van vonva.
      elemér.kis
      • Tankos
      · 3 éve
      Dehogy oldaná meg az egy dolog, hogy kompetitív játékmód nélkül alapból is hülyeség az MMR rendszer, de nem is kell ennyire messzire menni. Nézd meg a nagy e-sport címeket. Melyikben van jól működő mmr rendszer, főleg casual módban? Ja hogy egyikben sem, rosszabbnál rosszabbak. Arról nem is beszélve, hogy a WTR-nél nevetségesebb statisztika nincs is csapat balanszolás szinten
      • Ez a hozzáadás vissza van vonva.
        pori7585@gmail.com
        • Tankos
        · 3 éve
        Növelni kell a tankok HP ját és mindenki tovább él! SBMM et csak az unicumok ellenzik mert féltik a cséennyócat amit összeszedtek és nem lenne jó ha más is tudna játszani mint ők az ellenfélnél! De talán még ha 30v30 lenne akkor is lehetne növelni a csaták hosszát!
        • Ez a hozzáadás vissza van vonva.
          elemér.kis
          • Tankos
          · 3 éve
          Vaaaagy mi lenne ha, tudom elképesztően durva lesz, mindenki venné a fáradtságot, és gondolkodna egy kicsit, meg gyakorolgatna kicsit a játékban, és nem pedig a játéknak kéne mindent megtennie, hogy a játékosok ne legyenek balfaszok? ??? Van 30v30, úgy hívják frontline, vagy nagy csata, ugyanúgy tök egyoldalú néha.A skill based mm meg továbbra is tündérmese, ha játszottál bármelyik másik e-sport játékkal tudnod kéne, ha nem meg akkor hagyjuk is (mert hiába fogom mondani, hogy gondolkozz, hány ponton bukik meg a koncepció, ahogy látom nem fog sehova jutni, mert ?...)
  • Ez a hozzáadás vissza van vonva.
    Kruppmityu
    • Tankos
    · 3 éve
    Az arannyal lövöldöző, nyuszi hevyk megint kísírtak néhány térképváltozást
    • Ez a hozzáadás vissza van vonva.
      Darth_TheConqueror
      • Tankos
      · 3 éve
      1. A prémium (már ezer éve nem arany) lőszer mindenkinek elérhető, tudod van aki kifarmolja rá a kreditet frontlinekor vagy sh-ban, ergo ezért sírni nettó hülyeség.2. Gondolom pl redshire-n vagy gleccseren élvezted amikor mentél a heavy helyre hogy rommá lőttek útközben, jajj várj gondolom te ilyen butaságot nem csináltál hanem befeszülsz még heavyvel is a td helyre
      • Ez a hozzáadás vissza van vonva.
        pori7585@gmail.com
        • Tankos
        · 3 éve
        Jah elérhető de ahoz hogy finanszírozd a kiadást hogy minden csatába legyen elég kredited szorgalmasan fizetni kell a premium számlát, bent kell lenned egy jó klánba ahol non stop aktiválgatják neked a klán kredit boostert meg még aktiválod a saját kredit boosteredet. Szóval aki free to play és nincs klánba az meg elmehet kukutyimba!
        Valakit rálehet venni ezekre és megvan hozzá az adottsága de valaki meg szenved miatta, őket is emberszámba kéne venni! Dehát ez sok embernek nagy feladat hogy belegondoljon más ember helyzetébe!
        • Ez a hozzáadás vissza van vonva.
          Darth_TheConqueror
          • Tankos
          · 3 éve
          Attól hogy free to play valaki miért ne lehetne klánba? Ontja magából a játék a free prémium napokat mindenféle küldetésekkel, twitch droppos tokenből is lehet venni stb, szóval aki free to play az is el tudja érni a 70-80%-ban prémium számlával való játékot. Persze egyszerűbb azt mondani hogy x-y free to play és nem teheti meg
          • Ez a hozzáadás vissza van vonva.
            Hunyi
            • Tankos
            · 3 éve
            Manapság nem kell jó klánban lenni, bármilyen klánban van elég kredit booster, sőt még te magad is csinálhatsz klánt egy kis kreditért cserébe, és viszonylag rövid idő alatt egy jó szintre fel lehet húzni azt, csak a kötelesség útjából...
            Az meg, hogy valaki képes a prém miatt sírni, az valami zseniális
            Az utóbbi időben mindenhonnan öntötték a prém napokat az emberek nyakába, twitch droppokból is zsákszámra lehetett kiszedni az ezelőtti 2 szezonban.
            Szülinapból jött kapásból 7 nap, tokenekből is tudott hozzá pótolni, aki akart...
            De csináltam egy gyors számolást, csak így a főbb dolgokat nézve:
            - Twitch droppokból: 2x24 nap free prémium
            - Évfordulós tokenekből: 7 nap free prém + 7 nap egy sima logért
            - és még a Battle Pass ingyen részlege is adott 4 napot fejezetenként.
            Akárhogy is nézem, de ez 66 nap teljesen ingyenes prémium fiók a nyárra, ami alatt lement egy 9 napos frontvonal, ahova aztán se prém fogyócikk, se gold lőszer, tényleg semmi nem kellett, csak egy kis agy, és szarrá farmoltad magad.
            Ebben a módban bárki képes volt 3-400k-t kifarmolni körönként, akinek egy kicsit jobban ment az 6-7-800k-t is lazán. Ez napi 3 óra játékkal 5 napon át rögtön 10-20millió kredit.

            Aztán itt megy a sírás, ezek fényében, hogy valakinek nincs prém napja meg kreditje, kegyetlen tényleg xD
            Csak egy kis Twitchet kell hozzá indítani, amit még csak nézni sem kell, meg néha letolni pár csatát, és teljesen ingyen játszol hónapokig...
            • Ez a hozzáadás vissza van vonva.
              pori7585@gmail.com
              • Tankos
              · 3 éve
              Örülök hogy sehol sem írtam a sírás szót de ha valaki nem egyezik a te elméleteddel az sírás. Valamint nem mindenki játszik napi min 4 órát hogy napi munkatáborba termelje a javakat hogy mindent is megszerezzen. Nem frontlineozok mert hulladék az egész. Lehet te máshogy látod mert tele vagy meta tankokkal és szaladsz megvenni a legújabb prémiumokat de valaki meg nem. Nincs Twitch fiókom se, és a 7 napból 2x ha beléptem mikor napi prémiumot osztottak az is 5 perc volt hogy lássam mivel fejik a népről a pénzt! Átlagos játékosként jó ha 3 ból 1 battle passt megcsinál az ember és nem fog senki befeszülni mert ad 1 nap prémiumot. És a legnagyobb tisztelettel jegyzem meg, nem mindenki azért játszik hogy kihúzza az összes tankot a játékban! Hanem van olyan is hogy évek óta nem fejleszt valaki semmit mert nincs olyan tank ami vonzó lenne. Betegségbe se szenved mindenki hogy minden tankot megvásároljon vagy kihúzzon mert ADHD je van és kínokat él át ha valamit kihagy vagy nem költi el a pénzét! Köszike!
              • Ez a hozzáadás vissza van vonva.
                Hunyi
                • Tankos
                · 3 éve
                Frontline-hoz nem kell meta tank, bond shop-os tankokkal is simán lehet hatékonyan játszani.
                Továbbá nem folyamatos 4 óra játékról beszéltem, hanem 5 napról, mondjuk 5 napról 2 hónap alatt, és máris nincsenek kredit problémák.
                A Twitch fiók meg egyéni szoc problem, a Twitch fiók amit kb. 1 perc megcsinálni
                • Ez a hozzáadás vissza van vonva.
                  pori7585@gmail.com
                  • Tankos
                  · 3 éve
                  A Magyarok mindig jobban tudják hogy kell más pénztárcájába turkálni és mindent jobban csinálnak mint a másik, csak az a baj hogy nincs mögötte semmi csak az egyéni önzőség hogy más nem létezik csak te! Nem mindenki kel meg fekszik ezzel a játékkal, persze gyerekeknél még ez van hogy az egzisztencia kimerül abban hogy mit érsz egy játékban!
                • Ez a hozzáadás vissza van vonva.
                  mborbas · 3 éve
                  Sajnos ezzel nem tudok egyetérteni, én kimaxoltam a frontline-t farmoltam úgy 10 millát két nap alatt de sajna az E3 full gold kaja kombó már meg is ette mindet. Igaz felejthetetlen csaták voltak a 8k sebzésekkel.Prémium napokról csak annyit hogy tavalyelőtt szeptemberben vettem egy év prémiumot, azóta nem vettem újat csak a küldiket csináltam és az improved passt, most van még 460 napom hátra.Meg ne már hogy valaki emiatt problémázzon, annyi egy hónap prémium mint egy streaming előfizetés..
  • Ez a hozzáadás vissza van vonva.
    Marcus
    • Tankos
    · 3 éve
    Szerintem én ma letörlöm a játékot, és holnap újra rakom. már majdnem 50 gb-ot foglal. Pont jön a frissítés, úgy hogy, egyben meglesz az új verzió, és a telepítés is.
    • Ez a hozzáadás vissza van vonva.
      MicsBjukenen
      • Tankos
      · 3 éve
      Nálam 60Gb, az update mappa csak 1,15Gb benne amit amúgy kitörölhetsz.
      • Ez a hozzáadás vissza van vonva.
        pori7585@gmail.com
        • Tankos
        · 3 éve
        Az SD kliens meg kemény 655 MB
        Szerencsétlen SSD jét jól megkínozza!
  • Ez a hozzáadás vissza van vonva.
    Zellergumo
    • Tankos
    · 3 éve
    "A legtöbb csatában 0-2 SPG lesz oldalanként."
    Nem a legtöbben kellene hanem az összesben és még ez is sok. Aki artyzni szeretne az várjon a sorára vagy játszon másfajta járművel.
    • Ez a hozzáadás vissza van vonva.
      Balista1
      • Tankos
      · 3 éve
      Nos aki artyzni szeretne azért nem játszik más járművel és vár mint eddig is a sorára, - mert artyzni szeretne. A három arty csapatonként eddig is ritka volt. A két arty viszont rendszeres és ezután is az lesz, úgyhogy e téren nagyjából nem változik semmi. Magam ritkán artyzom - leginkább küldik okán - de n em vagyok velük ellenséges - kettőt elviselek csatánként. / A három az tényleg túlzás. /Aki ismeri a játékot, tudja hova kell menni előlük. Viszont szedett-vedett random csapatokban -ahol én is játszom - egy jó artysta sokat tud segíteni a csapatának.Ha nem a kerekes járműveket. meg a lightokat üldözi, hanem szisztematikusan szívja le az ellenség legerősebb tankjainak HP ját az jól tud jönni.
      • Ez a hozzáadás vissza van vonva.
        Darth_TheConqueror
        • Tankos
        · 3 éve
        3 arty ritka volt? Te melyik játékkal játszol, vagy 10csatából 4-5 3 artys ritka?
    • Ez a hozzáadás vissza van vonva.
      fater.Öreg
      • Tankos
      · 3 éve
      Én vérbeli artyista ként, pont ezért kezdtem el tegnap fejleszteni a kerekes ágat, és úgy nézz ki ezzel több a bevétel is.

Téma: OFF topik

    • Sixtyfeetofbridge profilkép
    • Dühöngő (2)
    • Ez inkább szomorkodó poszt,  mert nem olyan...
    • Írta: Sixtyfeetofbridge
    • 7 órája 20 perce ezelőtt

Téma: Minden egyéb WOT

    • perretz profilkép
    • Csak egy kérdés (2)
    • Játékstílus kérdése. Ha meg tudod csinálni,...
    • Írta: perretz
    • 30 perce ezelőtt
    • bobitusz profilkép
    • SEGÍTSÉG! #2
    • Alapból a jobbegérgombot kell nyomva tartani.
    • Írta: bobitusz
    • 5 napja 10 órája ezelőtt
    • RockyRuciano profilkép
    • Csehszlovák harckocsik
    • Ah, a Skoda T27-hoz hasonlítani a régi TVP...
    • Írta: RockyRuciano
    • 1 hete 1 napja ezelőtt
    • green.rebeca profilkép
    • Bónuszkódok
    • sziasztok. kérlek valaki írja alá nekem a...
    • Írta: green.rebeca
    • 1 hete 2 napja ezelőtt
    • perretz profilkép
    • Adminok figyelmébe (2)
    • Bármikor le lehet mondani, az időszakának...
    • Írta: perretz
    • 2 hete 23 órája ezelőtt
    • dobilaci profilkép
    • Olasz harckocsik
    • Pont ma gunmarkoltam le a Progetto 66-ot,...
    • Írta: dobilaci
    • 1 hónapja 3 hete ezelőtt

© 2025 WOTINFO. Minden jog fenntartva.