Én most pont sima, nem prém T-44-emet tolom - amit amúgy a 100 mm-es LB-1 ágyúval használok, eszem ágában sincs rárakni a 122 mm-est ... így az ágyú pont ugyanaz mint ami a T-44-100-on is van.
Az első amire érdemes felfigyelni, hogy a T-44-100 nem egy igazi med ... inkább egy light/med félvér. ( Eme ruszki vasam effektív álcaértékei álló/menet esetben 32.55/25.28 ... a német Dlack Dog-om ugyanezen értékei 30.09/30.09.
Ez azért elképesztő álca... és a mozgás közbeni se rossz.
Szóval ezzel a tankkal akár spotolhat is az ember ... és amire még kegyetlen, az a puhább ellenséges lightokkal való harcérintkezés. ( HE lőszer betölt, és egy 25 mm-es páncélzatú BlackDog, vagy CDC vagy Mutz igen boldogtalan lesz... 50-es átütés nem sok, de az ő páncéljuk ennek a fele ... és a HE lőszer 330-as alfája elég kellemetlen ... és ugye az viszi a modulokat és legénységi tagokat is szépecskén... ha meg egy szaladgálni szerető ellenséges light lánctalpra kap 330 HE sebzést, az fix1 hogy ledobja a papucsot és megáll. )
De térjünk rá az ágyúra.
... Azt mondod, nem elég a 175 pen. OK, nyilván +2 tierben ez nem elég, ezt nem vitatom. Szemből semmiképp, néha oldalról se. De hát +2 tierben nem szégyen a gold. Egy Mauschen oldalát merőlegesen még átlövi a T-44 100 mm-es ágyújának az APCR lőszere ( 190 az AP és 250 az APCR pen) ... és elvileg egy Maus 200 mm-es oldalpáncélját is vinnie kéne. Persze ez feltételezi a merőleges vagy ahhoz igen közeli becsapódást.
Az IS-6 esetében ( vagy ami nekem van, a WZ-111 esetében) nyilván igaz, hogy nehéz tankok ellen nem elég a 175 pen. ( Épp ezért sokszor a medekkel megyek inkább a "heavidium" jellegű tankjaimmal ... egy nagyra nőtt, szar álcájú, de cserébe jobb páncél-több hp-ütéseb ágyújú-és csak a többieknél csak picit lassabb medként játszva. Az ellenséges medek ellen elég az ágyú átütése, és nem szeretnek mint ellenfelet

De amit mondani szeretnék: amikor ezek a 175 penes ágyúk egy nehézkesen mozgó platformon vannak, akkor nem túl használhatóak, ugyanis a lövések nagy részét szemből lesz kénytelen leadni az ember... És ha van is szemből lőhető gyenge pont, ruszki/kinai ágyúval azt inkább csak véletlenül fogom tudni eltalálni.
Viszont ugyanez az átütés egy mozgékonyabb és álcaértékkel is jobban megáldott platformon már sokkan inkább használható! Sokkal több lehetőség adódik flankelésre ...
Más kérdés, hogy én nem szeretek lemondani sem a távolról sniperkedés sem pedig a lánctalp-lövészet lehetőségéről ... a T-44-esen ez a 100 mm-es ágyú akár szemből akár oldalról elég pontos ahhoz, hogy az esetek többségében eltalálja egy ellenséges tank lánctalpát ... és valszeg le is veszi, különösen ha eleve HE-t töltök és erre készülök... Aztán a többit már a csapattárs heavykra, TD-kre és artistákra kell bízzam, én beérem az assziszt-tal is

Szóval kicsit light stílusban érdemes szerintem vele játszani ... nem olyan rossz ez a tank, sőt.
Más kérdés, hogy kredithozam nem nagyon várható tőle, de hát tier8-as nem prém tank esetén nem nagyon várok pozitív hozamot amúgy sem.
"You've been thunderstruck."
TierX szinten ...