Jelenleg 317 vendég és 3 tag online

Toborzás, tagfelvétel

2 hete 6 napja #302160 Írta: Echiron
Megválaszolva: Echiron

mistadabolina beküldte: A két utolsó oldalt visszanézve, simán lehetett volna egy komplett 100 fős, és mellé egy 48 fős, akadémia, vagy oktató klánt létrehozni. Azért nem mindegy ám a létszám, hogy mennyi online ember farmolja a kockát, amiből az épületek szintjét emelni lehet, és milyen hatékonysággal.  Értem én, hogy mindenki a saját kupacán szeretne kukorékolni, de a kevesebb néha több.
Sikeres toborzást mindenkinek.

El se hiszed mekkora nagyot mondtál. Anno ugyan ezt mondtam minden kisklánnak, hogy miért nem állnak össze egy nagyobbá. 8-10 klánból lenne 3-4 aktív fullosan. Máig nem értem hol akad el a dolog

Nem hiszek a tér létezésében...

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mistadabolina

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

2 hete 5 napja - 2 hete 5 napja #302162 Írta: FleiszG
Megválaszolva: FleiszG
Szia!!

Azt nem tudom hogy a kicsit miért nem próbálnak összeállni.

De azt tudom hogy kampányban miért nehéz a vegyes klánoknak.

Anno az első klánom viszonlag nagy volt de nem túl aktív, így amikor lehetőség adódott egy aktív tagokból álló csapat átment egy másik klánhoz. Így a lán ki tudott állítani 3 CW csapatot plusz a 6 chipet (3 csapat mind különböző klánból jött össze).

Kb a 3. vagy a 4 napra kiderült hogy csak a chippek miatt kellünk illetve azért hogyha ütközés van akkor tudjon valaki bemenni (5. naptól este 20-24 vagy tovább ott ültünk hátha kapunk egy csontot) 6. napon kb 20-30 mentek el.

Én maradtam a végéig. Volt olyan hogy 23 fame pontot kellett volna szereznem és 4 órán kereszül amikot betett a taktikus, 10 másodpercel előtte kidobott a klán másik tagja, TS pingelő modot küldtek amit csak TS újra indításával lehetett megoldani. A legrosszab CW emlékem.

Ekkor fogadtam meg hogy nem leszek olyan klánba csak CWre áll össze illetve nem vagyok CW előtt minimum 6 hónapja tagja (összeszokás, taktika meg ismerése stb.) 

Szerencsére most olyan klánba sikerült bekerülni ami tetszik.

2 hete 5 napja #302163 Írta: Black_Sheep_01
Megválaszolva: Black_Sheep_01

Echiron beküldte:

mistadabolina beküldte: A két utolsó oldalt visszanézve, simán lehetett volna egy komplett 100 fős, és mellé egy 48 fős, akadémia, vagy oktató klánt létrehozni. Azért nem mindegy ám a létszám, hogy mennyi online ember farmolja a kockát, amiből az épületek szintjét emelni lehet, és milyen hatékonysággal.  Értem én, hogy mindenki a saját kupacán szeretne kukorékolni, de a kevesebb néha több.
Sikeres toborzást mindenkinek.

El se hiszed mekkora nagyot mondtál. Anno ugyan ezt mondtam minden kisklánnak, hogy miért nem állnak össze egy nagyobbá. 8-10 klánból lenne 3-4 aktív fullosan. Máig nem értem hol akad el a dolog

Pedig egyszerű. Sok ember szeretne kitűnni valamivel a tömegből, hogy elismerjék, felnézzenek rá. Kell nekik a hatalom, főnökök akarnak lenni, érezni és éreztetni akarják a hatalmukat mások felett.
Nyilván nem mindenki ilyen, de kevés olyan klánparancsnokot láttam, aki szolgálta a klánt, és nem uralkodni akart.

Első klánom egy híres klán újraélesztési próbálkozása volt, egy játékosként gyenge, emberileg még gyengébb vezér alatt. Viszonylag hamar helyettes lettem, felduzzasztottuk 97 fősre a csapatot kb. 1 hónap alatt, pirosaktól kékekig mindenféle játékossal. Minden munkát leosztott a vezető (diplomácia, CW, konfliktusok kezelése, toborzás, stb...), a feszültségkeltés és a szarkeverés maradt meg a kezében, művészi szintre fejlesztve. Aki fellépett ezzel szemben, azt kirakta, egyre kevesebb lett a használható játékos, egyre több a gyenge birka. Ilyen körülmények között én sem akartam maradni, pedig rengeteg időt beleöltem, de leléptem. A klán még 1 hónapot húzta a távozó mag nélkül.

Rövid idő után felvettek a VTEPS-be, ahová azóta vágytam, hogy elkezdtem fórumozni. Itt nem főnök volt, hanem vezető. Sikeresek voltak, rengetegen jelentkeztek hozzájuk, de alacsony volt a fluktuáció. Voltak átlagos játékosaik, de többségében ügyesebb, jó játékosok adták a gerincét a klánnak. Jók voltak az FC-k, a helyettesek, és következetesen építették a klánt, a normális embereket megtartva, a bunkókat kiszórva (játéktudástól függetlenül). Nem volt probléma az aktivitással, 50-60 ember sem volt ritka online egy időben. Nem mi voltunk a legerősebb magyar klán, de jó érzés volt, amikor a chatbe írta az ellenfél, "VTEPS szakasz, akkor buktuk is". :) Bárkihez társulhattál szakaszba, elképesztően összetartó csapat voltunk.
Az elején mindenki elhozta a CW reward tankot, aki akarta, volt event, ami helyett inkább leraboltuk Európát, mert a nagyok levonultak. A törvényszerűen jelentkező feszültségeket példásan rendezték le, nem volt klikkesedés, segítettünk azoknak a klántársaknak, akik nem értek rá (ezért is van több CW csatám idegen accokon, mint a sajátomon). Az évi rendszeres klántalálkozóról már nem is beszélve. 

Itt a fórumon beszélgettem klánparancsnokokkal, javasoltam nekik a folyamatos toborzás helyett az összeolvadást. Néhány alkalommal sikerült is, de hamar széthullottak. Klikkesedés, ki legyen a főnök vetélkedés, következetlenség, széthúzás, sértődés, majd tömeges kilépés. Senki sem akart kompromisszumot kötni, ha mégis, akkor hamar lenyomták és kivágták, mert veszélyforrásként tekintettek rá. 

Én azt javasolnám mindenkinek, aki alacsony aktivitású klánban játszik, hogy lépjen ki, és keressen nagyobb létszámú, aktív klánt normális vezetéssel. Sokkal jobb közlegényként játszani egy aktív, jó klánban, mint tisztként/vezetőként egy inaktív, reménytelenül toborzó tucatklánban. 
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mistadabolina, Frankenstein Bourne, Tankpeti, Sezamme

KERES
© 2021 WOTINFO. Minden jog fenntartva.