Jelenleg

35
látogatónk van

Szavazás: Belépés kizárólag WOT-os felhasználónévvel?

5 éve 8 hónapja #280091 Írta: perretz
Megválaszolva: perretz
Ha már fejlesztés. Legyen az első 5 nap, regisztráció után, read-only.
Téma zárolva.
5 éve 8 hónapja #280092 Írta: Imre_1960_
Megválaszolva: Imre_1960_
Esetleg valamilyen hitelesítésre nem gondoltatok?
Pl maradna minden így, ahogy most. De lenne egy módszer felhasználó hitelesítésre. PL SMS-ben kapott kód.
Ezek után aki hitelesítette így saját magát, annak megjelenne a neve mellett egy "hitelesített felhasználó" ikon/felirat.

Lehetne mondjuk topikoknál beállítani ezután, hogy csak hitelesített felhasználó szólhasson hozzá. Vagy akár ne is láthassa.

Akár kötelező is lehetne ez a hitelesítés (mint rengeteg más helyen ).
Téma zárolva.
5 éve 8 hónapja - 5 éve 8 hónapja #280093 Írta: perretz
Megválaszolva: perretz


miért fontos az, hogy mennyi hozzászólásod volt eddig. ezt sem nagyon értem... számít ez bármit? ja nem..
inkább a minőségre...

Nem a hozzászólásaimat sajnálom, amúgy sem érint engem, ugyanaz a nevem WOT-ban is, hanem tudom, hogy mi minden a felhasználói profilhoz van kötve. Hozzászólások, elemzések, privát üzenetek ...
Téma zárolva.
5 éve 8 hónapja - 5 éve 8 hónapja #280094 Írta: Snoke
Megválaszolva: Snoke

@snoke: ahhoz képest, hogy gondod van a mérőszámokkal az aláírásodban az virit :) de ahogy fentebb írtam bármilyen aranyosan hangzik is ez a gyengébb játékosok körében népszerűnek hitt kijelentésed, nem nem arról szól a változás terve, hogy aki 2k wn8 alatt van az buta.... de tudjuk ezt mindketten........


Neked is ott volt, de arany szarra cserélted valamiért. Nekem azért van ott, mert mivel nem a wotos nevemmel regeltem ide anno, régebben ez volt a baja velem az akkori "okos nickeknek", hogy nem tudják ki vagyok és nem tudtak lekáderezni, és a véennyócam alapján eldönteni, hogyan álljanak hozzám. De tudjuk ezt mindketten...

Tudom miről szólna a változtatás és támogatom is 100%-ban. Igennel szavaztam rá, mert jogos szerintem is.
Téma zárolva.
5 éve 8 hónapja #280096 Írta: Jacktor
Megválaszolva: Jacktor
"Csak" a hozzászólások és köszönetek száma tűnne el, az elemzések nyilván nem, hisz az új felhasználónévhez hozzá lennének rendelve.

Nyilván egy köztes megoldás lenne a legjobb, azaz WOT belépési azonosítás, de a user dönthet hogy milyen nevet akar megjeleníteni. Így a moderáció hatékonysága ugyanúgy nőne (WOT userid ban), illetve a saját statjait is láthatná mindenki az oldalon.

A meglévő fiókok aktiválós mókájával az a gond, ha valaki egy valós WOT nevet használ itt (akár véletlenül), amit más meg beaktivál utána és akkor elveszi az itteni accját? Ez nyilván nem kivitelezhető így.
Téma zárolva.
5 éve 8 hónapja #280097 Írta: rezsi70
Megválaszolva: rezsi70
Van annyi aktív (kommentelő, kérdező, válasszoló) tag, hogy nem baj ha akár csökkenhet is a számuk emiatt?
Mert nőni biztosan nem fog. :)

A kitett statisztikák miatt pedig a kérdések és a hozzászólások száma is csökkenhet. A megmondóembereknek megtöltöd a "ilyen statisztikával ne..." nevű puskáját.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: pap32, Leopardusz, Snoke
Téma zárolva.
5 éve 8 hónapja #280098 Írta: Ergil
Megválaszolva: Ergil

Ez az ötlet elsőre jónak tűnhet, az elméleti alapja tényleg jó. Jobban belegondolva viszont nem hiszem, hogy hosszútávon beválik majd ebben a formában.

Azzal teljes mértékben egyetértek, hogy a "trollok" számának mérséklése érdekében, azonosítható kiléthez kellene kötni a felhasználókat.

Tegyük fel, hogy ez sikerül is. Ekkor viszont a játékot jellemző mérőszámok is hozzárendelődnek a felhasználókhoz, így látszólagos értéket adva a kommenteknek. Szerintem ez a többségnél nem feltétlen fog hozzáállásbeli változást előidézni, de mindenképpen lesz egy olyan réteg is, akinek egy "piroska nehogy már megmondja a véleményét". Ilyenek eddig is voltak, csak nehezebb dolguk volt, ha ki akarták deríteni a kiszemeltjükre jellemző statisztikai értékeket, ha az nem a játékban regisztrált nevével kommentelt.

A mérőszámok jó mutatói annak, hogy valaki érti-e játék mechnikáját. Nem véletlenül vagy kiváncsi arra, hogy mik a statisztikái valakinek, amikor konteókat gyárt....
A jó számok sem jogosítanak fel senkit arra, hogy személyeskedjen vagy a közösséget rombolja. Ettől még az illető lehet nagyképű, bunkó, türelmetlen.

Mivel én nem élvezem a trollkodást, csak támogatni tudom ezt a kezdeményezést.
Téma zárolva.
5 éve 8 hónapja #280100 Írta: Ergil
Megválaszolva: Ergil
Egyébként láttam már olyan userneveket ingame, amiket egy fórumon nem szívesen vállalnék fel :troll:
Téma zárolva.
5 éve 8 hónapja - 5 éve 8 hónapja #280102 Írta: Bhalangir
Megválaszolva: Bhalangir

igazából veszteni nem vesztünk semmit, mindenkiről tudható lenne ki kicsoda, segíteni is jobban lehetne neki látván a tankállományt stb... akár lehetne instant szakaszokat is létrehozni és próbálgatni közös csatákat.. jobbá tehetné a közösséget kilépve a névtelenségből.
nem kellene 20 hozzászólásos friss regekkel vitázni az élet dolgairól úgy, hogy lehet, hogy van neki egy 1200 hozzászólásos regisztrációja is párhuzamosan

És ha valaki csak magának való,és nem szeret másokkal játszani,mert csak a saját szabályait szereti?Attól hogy te tudod,a wotinfon a pl Ferenc 5432342342 felhasználó jókat írt,de az igazi neve a wotban zsuzsika9851012012778 és a win 8-a 215 ami nagyon rossz.Ezek után már ha jót is ír az akkor is rossznak számít?Hogyan lehet valakit megítélni név,és stat alapján?A stat pl megmutatja,hogy rendesen fizeti-e a számlákat?


Azért jó ötlet, mert nagyon sok olyan emberke van, aki frissen beregisztrál, csak azért, hogy beböföghessen valamit. elhiszem, hogy te nem ilyen vagy, de attól még nagyon sokan vannak, és senkinek sincs az ínyére a dolog.

Lehet hogy igazad van ,akkor meg elég volna szigorítani a szabályokon.Egy rendszer ami figyeli kinek mennyi figyelmeztetése van.Három után automatice törlés.Egyébként még mindig nem értitek attól hogy eredeti névvel regelsz be újra,simán be tudsz böfögni ahogy ti fogalmaztok.De kérlek írj egy ilyen beböfögős példát,hogy értsem.


Ha a wot accountoddal tudsz csak regelni, akkor súlya lesz a hozzászólásaidnak, mert onnantól a wot accountos reg lesz tiltható, tehát csak új wot accountal tudsz újra regelni. Ha ehhez még hozzáteszünk egy minimum csataszámot, azzal kezelhető, hogy a kitiltott ember 1 óra múlva ne legyen újra fent és trollkodjon tovább. A személyeskedéseknek is más a súlya, ha a végleges tiltás lehetősége nyilvánvaló.
A rendszer automatiksaun szűri a reregeket és a userek automatikusan átgondoltabban fórumoznak, ez pedig emeli a kommunikáció, az egymáshoz való viszonyt és a közösség színvonalát. Aki meg nem akarja ezeket a szabályokat, az hamarabb és hosszú távon hatákonyabb módon kerül kiszűrésre. Az oldal jelenlegi üzemeltetési modellje miatt a szigorítások megvalósítása érdemi módon, hosszú távon nem megvalósítható (gy.k. önkéntesek csinálják, szabadidejükben).
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Lord_Loga
Téma zárolva.
5 éve 8 hónapja - 5 éve 8 hónapja #280104 Írta: AzertsemJo
Megválaszolva: AzertsemJo
Elsőként leszögezném , ez számomra semmi változást nem jelentene. :P
Mivel jelenleg is a WoT-os nevemmel vagyok regisztrálva , pedig ugye messze nem vagyok pró :)
(Egyéb fórumokon is lehetőleg az adott felhasználói nevemmel regisztrálok , sokat segíthet adott esetben.).

Amúgy nem igazán értem miért gond a "valós" WoT-os név , elvégre ettől még senkiről sem fog semmi személyes adat kiderülni ;) Nem személyi szám+lakcímkártya szintű adat ez :P
Maximum ezek után nem lehet tetszőleges hupilila játékos adatait belinkelve bizonygatni hogy milyen szuper gyerek is valaki :evil:
Ha valakit ennek bevezetése után azért "ugatnak le" mert paradicsom és nem az adott hozzászólása miatt akkor az nem neki lesz égő , hanem a megmondónak. Jobb helyeken ezért még az adott téma félistenét is komolyan büntetik.

Az hogy valaki hogyan fizeti a számláit nem hiszem hogy pont egy játékos oldalon jelent bármit is. Abszolút semmi köze se a játékához se az adott fórumon lévő magatartásához. Ha itt paraszt valaki akkor kit érdekel hogy a való világban 300 IQ-s Nobel Díjas ? Enyhén szólva vicces ez mögé bújni :nono:

Ami a csataszámot illeti , szép elképzelés hogy legyen ennyi vagy annyi . . .
DE . . .
Gondoljunk csak bele , valaki érdeklődik a játék iránt , esetleg épp hogy elkezdte és bizony ténylegesen is szeretne ehhez itt segítséget találni-kérni.
Erre megkapja hogy húzz innen , majd ha ilyen meg olyan leszel akkor felengedünk-kérdezhetsz :woohoo:
Tuti szép és jó gondolatai lesznek az oldalról. Pláne ha pár ilyen -olyan okból elhajtott ezt felhasználva csinál "reklámot". Kell ez ide ? :whistle:

Ettől függetlenül , szerintem is jó ötlet valamilyen módon összekötni a fórumozókat a wot-os fiókjukkal. Akár úgy is hogy ezt csak az oldal üzemetetője tudja mindenképp , és más csak akkor lássa ha a profilban ezt engedélyezik. Ha pedig valaki WoT-os fiók nélkűl akar regelni akkor gondolom megoldható hogy a neve alatt ott legyen pl hogy nem játékos reg. Ez ha technikailag megoldható akár bizonyos korlátozásokkal járó reg is lehetne. Csak bizonyos témákhoz szólhatna hozzá , korlátozott számban , időarányosan. Ha valaki csak trollkodni akar akkor pl egy napi 3-5 kommentes max erősen lekorlátozhatja ezt.
Téma zárolva.
5 éve 8 hónapja - 5 éve 8 hónapja #280105 Írta: perretz
Megválaszolva: perretz


A meglévő fiókok aktiválós mókájával az a gond, ha valaki egy valós WOT nevet használ itt (akár véletlenül), amit más meg beaktivál utána és akkor elveszi az itteni accját? Ez nyilván nem kivitelezhető így.


Beaktiválni csak felhasználói név/jelszóval lehet. más WOT-os accját nem aktiválhatja senki a saját WOTINFO-s(WI) accjához. Extrém esetben lehet "PISTIKE" WOT-os acc "ISTVAN" WI-hez csatolva és "ISTVAN" WOT-os acchoz "PISTIKE" WI-s profillal. Mit számít? A statisztika úgyis a WOT-os felhasználói névvel lenne linkelve.
Téma zárolva.
5 éve 8 hónapja #280106 Írta: Angmaar
Megválaszolva: Angmaar
A kérdésem az lenne, hogy a worinfo az a wg által működtetett hivatalos website?
Téma zárolva.
5 éve 8 hónapja #280107 Írta: -
Megválaszolva: -
Tyű meg ha, mi van itt. Na szóval:

1.) A Wargaming saját rendszerével lehet összekapcsolni az wotinfós accodat a WoT-ossal. Felesleges SMS, meg telefonszám, meg stb.
2.) A megmondóemberektől való félelmet egy profilon belüli "WoT statisztikám megjelenítése" checkbox-al meg lehet oldani talán, ötletnek nem rossz
3.) Semmilyen személyes adatodat nem fog letárolni a WoT-os accountodból (se telefonszám, se email, se személyi igazolványszám [azt se tudom, hogy ez hogy jött ide]), csak azt, amit amúgy is közzétehet a Wargaming a te általad aláírt EULA-val.
4.) Trolloknak nehéz lesz újra regisztrálni, 500 csata azért nem két perc. Azt is tegyük hozzá, hogy nem lesz érdemes már beregisztrált WoT-os accounttal szórakozni :)
Téma zárolva.
5 éve 8 hónapja #280108 Írta: Jacktor
Megválaszolva: Jacktor

A kérdésem az lenne, hogy a worinfo az a wg által működtetett hivatalos website?

Nem. De a WOT-os OpenID-n keresztül megoldható az összekapcsolás.
Téma zárolva.
5 éve 8 hónapja #280109 Írta: Angmaar
Megválaszolva: Angmaar

A kérdésem az lenne, hogy a worinfo az a wg által működtetett hivatalos website?

Nem. De a WOT-os OpenID-n keresztül megoldható az összekapcsolás.


Ebben azért érzek némi jogi buktatót. ;)
Téma zárolva.
© 2024 WOTINFO. Minden jog fenntartva.