Csak egy kérdés

1 éve 4 hónapja #306541 Írta: zsolti.akárki
Megválaszolva: zsolti.akárki
Köszi szépen!
Téma zárolva.
1 éve 4 hónapja #306542 Írta: RockyRuciano
Megválaszolva: RockyRuciano
Sziasztok!
A Roham módnak köszönhetően szépen haladok előre a Harctéri módosításokkal, több tanknál a VI-VII. szintre, sőt az 60TP-nél a VIII-ra értem.
Kérdésem, hogy itt milyen elv szerint válasszam a "jó" módosítást? A tank típusa (azaz heavy vagy med) szerint? Vagy a szerint, hogy a tanknak milyen erősségét/gyengeségét látom és ez alapján csökkentsem a gyengeségét/növeljem az erősségét? Avagy milyen felszereléssel használom? Pl.a  Kranvagn-nél teljesen bizonytalan vagyok, hogy a VI. az tűzerő legyen (mert nehéztankhoz ez illene) vagy mozgékonyság (mert a közelmúltban kapott nerf leginkább ezt érintette)?
Téma zárolva.
1 éve 4 hónapja #306543 Írta: RedFox69
Megválaszolva: RedFox69

Sziasztok!
A Roham módnak köszönhetően szépen haladok előre a Harctéri módosításokkal, több tanknál a VI-VII. szintre, sőt az 60TP-nél a VIII-ra értem.
Kérdésem, hogy itt milyen elv szerint válasszam a "jó" módosítást? A tank típusa (azaz heavy vagy med) szerint? Vagy a szerint, hogy a tanknak milyen erősségét/gyengeségét látom és ez alapján csökkentsem a gyengeségét/növeljem az erősségét? Avagy milyen felszereléssel használom? Pl.a  Kranvagn-nél teljesen bizonytalan vagyok, hogy a VI. az tűzerő legyen (mert nehéztankhoz ez illene) vagy mozgékonyság (mert a közelmúltban kapott nerf leginkább ezt érintette)?
Szia!
Itt meg tudod nézni, hogy Skill4ltu mit ajánl:
skill4ltu.eu/

 

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: RockyRuciano
Téma zárolva.
1 éve 4 hónapja #306546 Írta: VaFec
Megválaszolva: VaFec

Sziasztok!
A Roham módnak köszönhetően szépen haladok előre a Harctéri módosításokkal, több tanknál a VI-VII. szintre, sőt az 60TP-nél a VIII-ra értem.
Kérdésem, hogy itt milyen elv szerint válasszam a "jó" módosítást? A tank típusa (azaz heavy vagy med) szerint? Vagy a szerint, hogy a tanknak milyen erősségét/gyengeségét látom és ez alapján csökkentsem a gyengeségét/növeljem az erősségét? Avagy milyen felszereléssel használom? Pl.a  Kranvagn-nél teljesen bizonytalan vagyok, hogy a VI. az tűzerő legyen (mert nehéztankhoz ez illene) vagy mozgékonyság (mert a közelmúltban kapott nerf leginkább ezt érintette)?

Szerencsére lehet váltogatni, ha az egyik nem tetszik, akkor kipróbálhatod a másikat, vagy választani sem muszáj, ez esetben marad a régi felállás.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: RockyRuciano
Téma zárolva.
1 éve 4 hónapja #306547 Írta: PZoli
Megválaszolva: PZoli
Tudja valaki, hogyan lehetne működésre bírni az " EU & NA Channels Merge " twitch drop-ot, mert nem számolja, pedig az ott felkínált "résztvevő csatornák" közül próbálkoztam már többel is? (a százalékok látszanak, szóval elvileg aktívnak kéne lenniük)

 
Mellékletek:
Téma zárolva.
1 éve 4 hónapja - 1 éve 4 hónapja #306548 Írta: matyiabagoly
Megválaszolva: matyiabagoly

Tudja valaki, hogyan lehetne működésre bírni az " EU & NA Channels Merge " twitch drop-ot, mert nem számolja, pedig az ott felkínált "résztvevő csatornák" közül próbálkoztam már többel is? (a százalékok látszanak, szóval elvileg aktívnak kéne lenniük)



 

Az a drop csak két csatornán működik, az egyik a www.twitch.tv/w...ftanks csatorna. Valószínűleg pont akkor lett vége az élő műsornak, amikor rácsatlakoztál.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: PZoli
Téma zárolva.
1 éve 4 hónapja - 1 éve 4 hónapja #306549 Írta: LesPgt
Megválaszolva: LesPgt

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni:

Battle Pass-hoz van 12 tokenem, és ha jól látom, december 20-ig tudom csak megvenni vmelyik tankot, mert utána kötvényre átváltja. Gondolkoztam azon, h legyen belőle kötvény inkább, hogy tudjak belőle felszerelést venni, de ahogy néztem, manapság már azt is elég szépen lehet farmolni.

Na szóval, a Cobrán és a Lorr 50t-n kívül mindet meg tudnám venni.

Kunze Panzer: nem nagyon tudok róla semmit, ellenfélként eddig nem szartam magam tőle össze. Ez a Leo PTA-hoz hasonló? Anno a PTA-t imádtam, viszont miután újrakezdtem a játékot, játszottam a Leo 1-el, h a harctéri módosításokat kigrindeljem... Konkréten 600 dmg-el nagyobb a 9-essel az átlagom mint a 10-essel. Régen sem ment a 10-es tier, de most kifejezetten kutyaütő vagyok. Lehet egyébként már a 9-essel sem menne (mostanában a T55A-t nyúzom, azzal is rontottam az átlagomon, kb egy 100-ast)

Char Futur: na ettől már fosok, ha szembe jön :D Eddig két táras tankkal játszottam relatíve sokat, Progetto 46 és Lorr. 40t. Előbbit annyira nem szeretem, utóbbi az egyik kedvencem. Látom, h nagyon szépszerű, de igazából legénységképzésre ott a Lorraine is. Viszont kétségtelen, hogy nekem eddig ez az első számú jelöltem.

Object 777: nem különösebben mozgat meg, nem is nagyon tudok róla semmit, de már annyi szovjet heavym van, mint égen a csillag, szal ha csak nem vmi extra nagyon OP, akkor ezt kihagynám.

K-91 PT: egész jó td-nek tűnik, de legénységképzésre és farmolásra is rendelkezem a SU-130 PM-mel. Illetve szovjet, és nagyon unom a szovjet tankokat.

AE Phase: rendelkezem amcsi heavy-vel is, T26E5, bár nagyon nem érzem efektívnek manapság, sokkal jobb tankra emlékeztem, de eddig nem sok örömöt hozott, mióta újra játszok. Tudom, h az AE Phase is népszerű, igazából ez a 2. számú jelöltem a Kunze-val.

Vagy hagyjam a picsába az egészet, és vegyek belőle jutalom felszerelést (pl turbó, abből nincs bountys).

Bocsi, h kicsit hosszú lett, de ez lesz az első T9-es prém tankom, akkor már egyen jó :D (ugye ezek prémtanknak számítanak, nem olyan jutalomtanknak, mint a kampányban szerezhetőek?)

Köszi a segítséget!
 

Char Futur vagy AE Phase ezek a legjobbak a kínálatból szerintem
Téma zárolva.
1 éve 4 hónapja #306550 Írta: RockyRuciano
Megválaszolva: RockyRuciano

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni:

Battle Pass-hoz van 12 tokenem, és ha jól látom, december 20-ig tudom csak megvenni vmelyik tankot, mert utána kötvényre átváltja. Gondolkoztam azon, h legyen belőle kötvény inkább, hogy tudjak belőle felszerelést venni, de ahogy néztem, manapság már azt is elég szépen lehet farmolni.

Na szóval, a Cobrán és a Lorr 50t-n kívül mindet meg tudnám venni.

Kunze Panzer: nem nagyon tudok róla semmit, ellenfélként eddig nem szartam magam tőle össze. Ez a Leo PTA-hoz hasonló? Anno a PTA-t imádtam, viszont miután újrakezdtem a játékot, játszottam a Leo 1-el, h a harctéri módosításokat kigrindeljem... Konkréten 600 dmg-el nagyobb a 9-essel az átlagom mint a 10-essel. Régen sem ment a 10-es tier, de most kifejezetten kutyaütő vagyok. Lehet egyébként már a 9-essel sem menne (mostanában a T55A-t nyúzom, azzal is rontottam az átlagomon, kb egy 100-ast)

Char Futur: na ettől már fosok, ha szembe jön :D Eddig két táras tankkal játszottam relatíve sokat, Progetto 46 és Lorr. 40t. Előbbit annyira nem szeretem, utóbbi az egyik kedvencem. Látom, h nagyon szépszerű, de igazából legénységképzésre ott a Lorraine is. Viszont kétségtelen, hogy nekem eddig ez az első számú jelöltem.

Object 777: nem különösebben mozgat meg, nem is nagyon tudok róla semmit, de már annyi szovjet heavym van, mint égen a csillag, szal ha csak nem vmi extra nagyon OP, akkor ezt kihagynám.

K-91 PT: egész jó td-nek tűnik, de legénységképzésre és farmolásra is rendelkezem a SU-130 PM-mel. Illetve szovjet, és nagyon unom a szovjet tankokat.

AE Phase: rendelkezem amcsi heavy-vel is, T26E5, bár nagyon nem érzem efektívnek manapság, sokkal jobb tankra emlékeztem, de eddig nem sok örömöt hozott, mióta újra játszok. Tudom, h az AE Phase is népszerű, igazából ez a 2. számú jelöltem a Kunze-val.

Vagy hagyjam a picsába az egészet, és vegyek belőle jutalom felszerelést (pl turbó, abből nincs bountys).

Bocsi, h kicsit hosszú lett, de ez lesz az első T9-es prém tankom, akkor már egyen jó :D (ugye ezek prémtanknak számítanak, nem olyan jutalomtanknak, mint a kampányban szerezhetőek?)

Köszi a segítséget!

 

Char Futur vagy AE Phase ezek a legjobbak a kínálatból szerintem
 

Egyetértek az előttem szólóval, Char Futur vagy AE Phase ezek a legjobbak.

Kunze Panzer: szerintem egy átlagos tank, nekem kicsit csalódás volt, de egy nálam jobb játékos valószínűleg többet tud kihozni belőle. Van egy érdekes "siege mode" hozzá, ami elég unikálissá teszi. Ekkor kap egy extra 5 fok gundepet, így 15 fokos lesz a gundep. Emiatt a siege mód maitt inkább a svéd med-vonalhoz hasonlítanám, a Leo PTA-tól erősen eltér.

Object 777: nem ajánlom, ez jó esetben átlagos, de inkább egy átlag alatti tank szerintem. Mentem vele pár kört, nem jött be, eladtam. (nem szoktam prémtankot eladni, de ezt eladtam)

K-91 PT: nincs meg, így nincs véleményem erről (nem szoktam TD-vel játszani , de nekem 17 token-em lesz, a többi elérhető tank megvan (ill. az Obj 777 visszavásárolhatü), így kb kénytelenségből ezt fogom megvenni)

AE Phase: a T26E5-től annyiban más, hogy ennek nagy alfa-sebzése van, a T26E5 meg ugye inkább meggymag-köpködő. Én csak jót tudok erről a tankról mondani (egyetlen "hátránya", hogy van a szintén TierIX ami heavy Concept 1B, ami egy picit még ennél is jobb tank, ám csak Ranked jutalomtankként volt elérhető keveseknek --- és nekem nem)

Char Futur: nagyon jó, de tárashoz képest kicsit zavaró, hogy 2 lövés között 4 mp-t tölt
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Tank_szemelyzete
Téma zárolva.
1 éve 4 hónapja #306551 Írta: RockyRuciano
Megválaszolva: RockyRuciano
Harctéri módosítások:

A Skill4ltu féle ajánlatot ismerem, de több bibim is van vele:.
- a VI. szintre nem ajánl. Lehet, hogy azért van mert az egyén által használt felszerelésből következik, de furcsa. Ha pedig használt felszerelésből következik, akkor illett volna egy iylen értelmű megjegyzést tenni.
- úgy látom, hogy az ajánlás eléggé elnagyolt, minden med-re ugyanazt az egyen- harctéri módosítást ajánlja és minden heavy-re ugyanazt az egyen-harctéri módosítást. Nem néztem végig minden med-et ill. heavyt, de amelyik med/heavy tabk nekem megvan, azokra fenáll ez az "egyen-ajánlat". Lehet, hogy túlgondolom, de ennél egyénibb módosításra számítanék.
- a VII. szintnél a 60TP esetében ösztönösen a 2. beállítást választanám, mert egy elég lassú tankból nem lesz villámharckocsi azzal a 4km/h-val, viszont a jobb toronyforgás meg gyorsabb célzás jól tud jönni közelharcban --- a skill4ltu féle 1. beállítást inkább a Kranvagennél érzem jogosnak, különösen, ha a tolatásnál is igaz az a +4km/h (illetve dogom majd jogosnak érezni, ha odaérek)

TierX-ben egy nap ritkán megyek 2-3 csatánál többet és azt se biztos, hogy egy tankkal, ráadásul egy héten 2 max 3 nap játszok -- de mégha másnap is játszok, másnapra meg már elfelejtem, milyen volt/mennyivel volt másabb. Csapkodóan meg nem akarok váltogatni a módosítások között. A II-IV-V. módosításnál könnyen megtaláltam azt elvet, amely szerint kiválasztom vagy tudatosan kiválasztatlanul hagyom a módosítást, ám itt a felsőbb szférában nem látom az elvet.

 
Téma zárolva.
1 éve 4 hónapja - 1 éve 4 hónapja #306553 Írta: Tankpeti
Megválaszolva: Tankpeti

Harctéri módosítások:

A Skill4ltu féle ajánlatot ismerem, de több bibim is van vele:.
- a VI. szintre nem ajánl. Lehet, hogy azért van mert az egyén által használt felszerelésből következik, de furcsa. Ha pedig használt felszerelésből következik, akkor illett volna egy iylen értelmű megjegyzést tenni.
- úgy látom, hogy az ajánlás eléggé elnagyolt, minden med-re ugyanazt az egyen- harctéri módosítást ajánlja és minden heavy-re ugyanazt az egyen-harctéri módosítást. Nem néztem végig minden med-et ill. heavyt, de amelyik med/heavy tabk nekem megvan, azokra fenáll ez az "egyen-ajánlat". Lehet, hogy túlgondolom, de ennél egyénibb módosításra számítanék.
- a VII. szintnél a 60TP esetében ösztönösen a 2. beállítást választanám, mert egy elég lassú tankból nem lesz villámharckocsi azzal a 4km/h-val, viszont a jobb toronyforgás meg gyorsabb célzás jól tud jönni közelharcban --- a skill4ltu féle 1. beállítást inkább a Kranvagennél érzem jogosnak, különösen, ha a tolatásnál is igaz az a +4km/h (illetve dogom majd jogosnak érezni, ha odaérek)

TierX-ben egy nap ritkán megyek 2-3 csatánál többet és azt se biztos, hogy egy tankkal, ráadásul egy héten 2 max 3 nap játszok -- de mégha másnap is játszok, másnapra meg már elfelejtem, milyen volt/mennyivel volt másabb. Csapkodóan meg nem akarok váltogatni a módosítások között. A II-IV-V. módosításnál könnyen megtaláltam azt elvet, amely szerint kiválasztom vagy tudatosan kiválasztatlanul hagyom a módosítást, ám itt a felsőbb szférában nem látom az elvet.



 

Skill oldalán a legoptimálisabb, legkompetitívebb összeállítás van fent, ha választani KELL (!) a kettő opció közül. Ahogy a harctéri módosítás neve is írja, egyéni választása mindenkinek megvan rá.
Példa a 60TP-s példára: a 7-es módosítás +/-4km/h előre sebesség, -/+ 5% célzási sebesség, -/+ 7% torony/löveg forgási sebesség.
A torony/löveg forgási sebesség nem számít. A célzási sebesség 0,14 secel változik (ami effektíven kb 0,3 secet jelenthet). Na most az előre sebesség az statikus. Max sebesség esetén ront ugyan a szóráson, de 60TP-vel nem mozgás közben szoktunk lövöldözni. Tehát előbb érsz oda helyekre, és több effektív lövést tudsz leadni. Ugyanerre példa: kampányra rendben van aki a 60TP-re a bal oldalit, vagy egyiket sem választja, de garantáltan levetetik a jobb oldalit, mert nem opció mikor kell 60TP, hogy 8km/h-val lassabban menjen másoknál.
Ahogy te is írod: a nem választás mindig jobb mint a rossz választás, és specifikus, hogy valakinek a jobb választás passzol-e egyáltalán a stílusához (főként ha egyéni játékról beszélünk, ahol az a 1-2%-os javulás nem feltétlen ugyanazt a hatást kelti).
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: PZoli, Tank_szemelyzete
Téma zárolva.
1 éve 4 hónapja #306554 Írta: Proxima_hun
Megválaszolva: Proxima_hun
Sziasztok,

pár évet kihagytam a játékkal, most kezdtem újra. Konkrétan nekem új, hogy kötvényért lehet venni tankot. :D Van 12000-em és kicsit viszket az ujjam, hogy vegyek egyet. Leginkább a 8-as brit lighton gondolkodom, és az lenne a kérdésem, hogy megéri? Szeretem a mozgékony tankokat, de a francia kerekesek nem ölik meg a hagymományos lightozást most? 
Téma zárolva.
1 éve 4 hónapja - 1 éve 4 hónapja #306555 Írta: RockyRuciano
Megválaszolva: RockyRuciano
@Tankpeti
Hát kételyem nem szűnt meg, de azért köszi!Picit zavar, hogy mennyire a 60Tp-re koncentrálódtunk, de már így alakult.

Randomban a csata kezdetén 60TP-vel elég defenzíven játszok. Egyrészt picit lassúbb tank, de főleg azért, mert lassan tölt, DPM-ben alulmarad – ha agresszíven, úgymond szerepkör szerintien  „áttörő-tankként” játszanék a csata elején, az nekem suicide-yolo lenne. Defenzív kulcspozíció elfoglalása meg lassú tankkal is simán, gond nélkül lehetséges. A gyorsabb célzás meg toronyforgás meg jól jönne, ha lövésre kerül sor – akár a defenzív pozícióból ellenfelet csipegetni, akár akkor, amikor az ellenfél több tankkal letámad engem, akár akkor, amikor én megyek át támadásba. Ezek miatt szól/szólt ösztönöm a VII-s jobb oldali/ 2. módosítás-opció mellett a 60TP-re. (Viszont pl. a Kran esetén az, hogy a tár-újratöltés idejére gyorsabban tudjuk visszatolatni, az nagyon értékes, így ott tök indokoltnak látom a bal oldali 1-t.)
Előrenyomiban vagy CW-n még nem láttam tömegtámadást 60TP-vel. Klánom (igaz, hobbiklán) biztos nem visz iylen taktikát, és ellenoldaltól/ellenfél klántól sem rémlik ilyen. Klános módban 60Tp-t védekező feladattal láttam, pl. sarkot védeni vagy E3-al együtt, megelőzni, hogy az E3-t leforogják --- így ide is áll a Randomra írtak.
Van még ugye ez a Roham mód, ahol kétségtelen jóval támadóbban, így a sebességet jobban kihasználva játszom ezt a tankot --- ám az, hogy a Roham módra optimalizáljam a tankot, az elég fura/vad hozzáállás lenne (különösen, hogy nem tudni, milyen gyakorisággal tervezik ismételni/állandósítani ezt a játékmódot).

Ha sebességet szeretnék javítani a 60TP-n, akkor inkább gondolnék arra, hogy az alternatív felszerelésnél turbót használjak – de az meg nekem nagyon „vad” felszerelés-választás.
Így 60Tp-nél a VII-es módosítást egyelőre tudatosan kiválasztatlanul hagyom.
Téma zárolva.
1 éve 4 hónapja #306560 Írta: Grande__Reagel
Megválaszolva: Grande__Reagel
Sziasztok!

Két, összefüggő kérdésem lenne

1.) Az account reset miből áll? A küldik, a legénység, a tech tree, mind lenullázódok ugye? És mi van a prém, illetve a jutalom tankokkal (nem a küldikből kiszedhető jutalom tankokra gondolok, hanem Battle Pass-ból vagy maratonból (AE Phase, Progetto 46)kiszedett tankokra, vagy a regisztárcióra kapott járgányokra (Super Hellcat, T50-2))

2.) Jelenleg nem lehet accot restelni, ahogy nézem már hónapok óta, de nem írják, h ezt végleg törölték volna. Erről mit tudunk?

Köszi.
Téma zárolva.
1 éve 4 hónapja #306568 Írta: tre.la
Megválaszolva: tre.la
sziasztok
szeretem az Arty-kat nagyon sokat játszomvelük és igen be lehet lőni az ablakon
 
Téma zárolva.
1 éve 4 hónapja #306569 Írta: Tankpeti
Megválaszolva: Tankpeti

Sziasztok!

Két, összefüggő kérdésem lenne

1.) Az account reset miből áll? A küldik, a legénység, a tech tree, mind lenullázódok ugye? És mi van a prém, illetve a jutalom tankokkal (nem a küldikből kiszedhető jutalom tankokra gondolok, hanem Battle Pass-ból vagy maratonból (AE Phase, Progetto 46)kiszedett tankokra, vagy a regisztárcióra kapott járgányokra (Super Hellcat, T50-2))

2.) Jelenleg nem lehet accot restelni, ahogy nézem már hónapok óta, de nem írják, h ezt végleg törölték volna. Erről mit tudunk?

Köszi.
 

1. Miből állt? (most már múlt idő)
Ahogy írod a kampányok (260/279e), fejlesztési fák, szabad xp, kredit mind nullázódott. A prémium és tier 10 jutalom tankok maradtak, de a 9-es jutalom tankok nem, ugyanakkor az eltörlés előtt is fennakadásokat okozott a rendszer logikájában, hogy BM-en kaphattunk 10 tankokat kreditért... (FV td, Foch 155).

2. Nem lehet (egész pontosan 2020 október óta, és 2021 februárban lett kihirdetve, hogy ez így is marad). Az okok sejthetők a józan ész határain belül: a funkció egyedüli előnye a stat tisztítás volt. 2020-ra bevezették játékon belül is a hónapos értékelési rendszert (kívül már régóta működött), de nem tudták/akarták az account resetből származó fiókeladásokat, lemorzsolódó játékosokat és "felesleges" account-szaporulatot is kezelni. A 3 hónapos próbaidőszak kedvező statisztikát adott vissza, szóval mennie kellett.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Leopardusz, PZoli
Téma zárolva.
© 2024 WOTINFO. Minden jog fenntartva.