Gépigény

5 éve 6 hónapja #282791 Írta: uuee
Megválaszolva: uuee


Ebből a gépből egy netezős élőhalott jönne ki. Azt a 100 ast meg amit ráköltenél jobb híján el lehetne égetni.
Ha magas grafikán akarsz játszani olcsón akkor egy 4xxx szériás i5 ös gép használtan, mellette meg egy a korának megfelelő vagy újabb videókari. Ezek a gépek 80-150k környékén mozognak most. Általában az árat a vidókari mozgatja.
Javaslatom: ha van türelmed alkatrészenként vásárolni.
H97, Z97 es alaplap
4xxx i5, i7 proci
ddr3 ram igény szerint
Amd r9 280, 285, 380 RX570, 580 Geforce 770, 960, 1050ti

Lehet ezzel vitatkozni, de a nagyon olcsó játékra alkalmas gép kb innen indul használtan.


Szerintem 1155-től indul, ráadásul az említett keretbe nem is fér bele más (100-ból nulláról ugye, ebből nem lesz 1150)

Random 1155-ös lap, lehetőleg 4 ram foglalattal (xx7 vagy b75), ha más nincs H61 ~10K
i5 3470 ~15K
2x4Gb DDR3 ~10K
450W+ tisztességes táp ~10K
120-as SSD (ezt újonnan, pl. teamgroup L5 lite) ~10K
1050Ti ~45K

-ez így egy viszonylag jól balanszolt alap 100-ért (+utánajárás +posta), ami így is GPU limites lesz többnyire.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: DaisetsuHUN

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

5 éve 5 hónapja #283045 Írta: pap32
Megválaszolva: pap32
Mivel már kaptam itt párszor segítséget, megpróbálom most is, DE előrevetíteném, hogy sok tekintetben nagyon OFF kategória lesz a kérdésem... :oops:

Szóval...nem feltétlenül látok hosszú jövőt a WOT-ban magam számára, a "pótlék" Heroes 3-at meg már kissé kijátszottam, így gondoltam nem ártana beújítani valami más játékot...San Andreas-ig megvolt már a GTA-sorozat, így a GTA 4-re esett a választásom...."nem hivatalos beszerzésből" fel van telepítve, csak bizonyos átmásolandó dll-eken rugózik a gépem....utánanézve írták, hogy a Windows Defender szereti ezeket automatice vírusnak nézni, s így kérdés nélkül törli, ergo ajánlott azt kikapcsolni...amit meg is próbáltam, többek közt a 'gpedit.msc'-féle módszerrel...csakhogy nekem fullra nem írja ki a mappák közé a Windows Defendert...mivel egyébként tökre nem értek az ilyesmihez, kérdezném, hogy ez azt jelenti, hogy már ki van kapcsolva/le van tiltva ez a program, s ezért nem látom (valahol olvastam, hogy a gpedit telepítésétől egyből tiltódik vagy mi), VAGY csak annyira el lenne dugva, hogy még így se látszik? (Az a bizonyos dll továbbra is egyből törlődik, amint indítanám a játékot...)

Előre is köszi!

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

5 éve 5 hónapja #283058 Írta: AzertsemJo
Megválaszolva: AzertsemJo
Windows verzió ?

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

5 éve 5 hónapja #283059 Írta: pap32
Megválaszolva: pap32
"Fantasztikus" Windows 10... :unsure:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

5 éve 5 hónapja #283062 Írta: Balista1
Megválaszolva: Balista1
Szeretném hozzáértő segítségeteket kérni. Én magam nem vagyok egy számítógép Guru.
A problémám az, hogy néhány óra játékot követően 100-ról fokozatosan 10 körülire csökken az FPS és játszhatatlanná válik a játék.
Az előző videokártyámnak régóta voltak hűtés problémái ezért arra gyanakodtam. Most új Asus 1060 as van benne, a gép csendes, hőmérséklet normális. Reméltem megoldódik a probléma. Tegnap délelőtt kezdtem 100 FPS felett, este ismét már csak 17 volt. A különbség pusztán annyi, hogy a magasabb induló szintről lassabban érem el a 20 alatti állapotot. WIN 10 újra rakva, játék újra telepítve, videokártya frissítve tegnap előtt az új behelyezésével. Igaz tegnap a nejem letöltött valami Ncoros dolgot, ahol feltettek valami olyan típusú kérdést, hogy engedélyezi e, hogy a letöltés váltásokat eszközöljön a Chromban?
Évek óta játszom ezzel a konfigurációval gond nélkül. Most kb .három hete nem tudok szabadulni a problémától. Az előző - szintén Asus - videokártyánál a gép leállítását követően másnap a szokásos 40-60 FPS-el indult a gép és úgy fogyott el. Most már ez sem így megy, Tegnap 17 nél hagytam abba és ma reggel a körül is indult a játék. Mi az ördög keseríti az életemet?

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

5 éve 5 hónapja #283063 Írta: Kesumisu
Megválaszolva: Kesumisu

Szeretném hozzáértő segítségeteket kérni. Én magam nem vagyok egy számítógép Guru.
A problémám az, hogy néhány óra játékot követően 100-ról fokozatosan 10 körülire csökken az FPS és játszhatatlanná válik a játék.
Az előző videokártyámnak régóta voltak hűtés problémái ezért arra gyanakodtam. Most új Asus 1060 as van benne, a gép csendes, hőmérséklet normális. Reméltem megoldódik a probléma. Tegnap délelőtt kezdtem 100 FPS felett, este ismét már csak 17 volt. A különbség pusztán annyi, hogy a magasabb induló szintről lassabban érem el a 20 alatti állapotot. WIN 10 újra rakva, játék újra telepítve, videokártya frissítve tegnap előtt az új behelyezésével. Igaz tegnap a nejem letöltött valami Ncoros dolgot, ahol feltettek valami olyan típusú kérdést, hogy engedélyezi e, hogy a letöltés váltásokat eszközöljön a Chromban?
Évek óta játszom ezzel a konfigurációval gond nélkül. Most kb .három hete nem tudok szabadulni a problémától. Az előző - szintén Asus - videokártyánál a gép leállítását követően másnap a szokásos 40-60 FPS-el indult a gép és úgy fogyott el. Most már ez sem így megy, Tegnap 17 nél hagytam abba és ma reggel a körül is indult a játék. Mi az ördög keseríti az életemet?


Fura, amit írtál. Általában folyamatos "fps csökkenést" melegedés szokta okozni, de nem feltétlenül a vodeokari hőfoka, A proci, a winyo, de még az alaplap is okozhatja(sőt akár ram és a táp is). Viszont ha reggel friss indításnál is alacsony az fps a melegedés talán kizárható, lehet, valami miner-t szedtél össze.
Mindenesetre valamilyen progival pl. aida64-el monitorozni kellene a hőfokokat, a proci és a videókari használatát, ill. a ramot is. Én kb 1 éve egy bitcoin miner-t szedtem össze, hasonlóan leesett az fps. Úgy vettem észre, hogy alaphelyzetben is 100%-on pörgött néha a videókari. A kaspersky teljes vizsgálattal megszabadított tőle.
Ez csak tipp. Először a monitorozás kellene megcsinálnod szerintem...
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Balista1

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

5 éve 5 hónapja #283071 Írta: AzertsemJo
Megválaszolva: AzertsemJo
Ha Win10 abban az esetben talán próbáld meg a következő könyvtárat teljesen kitörölni , majd ezután elindítani a játékot.
"users/felhasználó név/appdata/Roaming/Wargaming.net"
Ez alapból rejtett könyvtár , szóval Total Commander vagy hasonló fáj kezelővel a legegyszerűbb megtalálni.
(Csak engedélyezd a rejtett könyvtárak/fájlok megjelenítését benne.)

Ezzel gyakorlatilag minden bejegyzést/beállítást kitörölsz amit a régebbi verziók hoztak létre.
Mivel a Win-t nem húztad újra ezért -elvileg- ezzel megoldódhat a dolog :whistle:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Balista1

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

5 éve 5 hónapja #283072 Írta: Balista1
Megválaszolva: Balista1
A Win 10 is újra lett telepítve a WOT 1,0 után.
Èrthetetlen ès elkeserítő ez az egèsz.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

5 éve 5 hónapja #283156 Írta: allinmax
Megválaszolva: allinmax
Sziasztok!

Van egy problémám, aminek okára nem tudok rájönni, ezért a segítségeteket kérném.
Adott egy Asus TUF gaming fx504 laptop, és tvre kötve HDMI kábellel a játék képe késik a laptop kijelzőjéhez képest. Alapvetően ultra grafikán játszom 30-40 fps környékén. Próbáltam visszavenni a grafikán, a felbontáson de nem változott semmi. Megnézve más játékokat, GTA V, FIFA 18, Battlefield 1, ezt a hibát nem tapasztalom. Ugyan nem szándékozom tartósan használni a tvvel a gépet, de néha jól esik fotelből játszani, ezért légyszvies aki tud megoldást jelezze :) A gép specifikációi:

Intel® Core™ i5-8300H Processzor (8M Cache, up to 4.00 GHz) • Windows 10 Home • 8GB DDR4/2666MHz memória • 1TB SATA SSHD meghajtó • 15.6" FullHD(1920x1080) matt kijelző • NVIDIA® GeForce® GTX 1050 4GB GDDR5 grafikus vezérlő • Gigabit LAN • WiFi 802.11ac • Bluetooth 4.0 • HDMI • USB 2.0 (1db) • USB 3.1 (2db)

Előre is köszönöm.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

5 éve 5 hónapja #283158 Írta: Filler1
Megválaszolva: Filler1

Sziasztok!

Van egy problémám, aminek okára nem tudok rájönni, ezért a segítségeteket kérném.
Adott egy Asus TUF gaming fx504 laptop, és tvre kötve HDMI kábellel a játék képe késik a laptop kijelzőjéhez képest. Alapvetően ultra grafikán játszom 30-40 fps környékén. Próbáltam visszavenni a grafikán, a felbontáson de nem változott semmi. Megnézve más játékokat, GTA V, FIFA 18, Battlefield 1, ezt a hibát nem tapasztalom. Ugyan nem szándékozom tartósan használni a tvvel a gépet, de néha jól esik fotelből játszani, ezért légyszvies aki tud megoldást jelezze :) A gép specifikációi:

Intel® Core™ i5-8300H Processzor (8M Cache, up to 4.00 GHz) • Windows 10 Home • 8GB DDR4/2666MHz memória • 1TB SATA SSHD meghajtó • 15.6" FullHD(1920x1080) matt kijelző • NVIDIA® GeForce® GTX 1050 4GB GDDR5 grafikus vezérlő • Gigabit LAN • WiFi 802.11ac • Bluetooth 4.0 • HDMI • USB 2.0 (1db) • USB 3.1 (2db)

Előre is köszönöm.


Azt hiszem, ha egyszerre megy a kettő, az sok ennek a kártyának. De tévedhetek is. :blink:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

5 éve 5 hónapja #283162 Írta: allinmax
Megválaszolva: allinmax
A vásárlás után amikor kipróbáltam nem volt vele gond ilyesmi gond, De ugyan ezt csinálja ha laptop kijelző ki van kapcsolva (Csak a második kijelzőre van téve a kép). közepes grafikán megvan a 80fps de a késés megmarad, mindemelett SZVSZ a BF1nek nagyobb a gépigénye ott pedig tökéletes.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

5 éve 5 hónapja #283167 Írta: Filler1
Megválaszolva: Filler1

A vásárlás után amikor kipróbáltam nem volt vele gond ilyesmi gond, De ugyan ezt csinálja ha laptop kijelző ki van kapcsolva (Csak a második kijelzőre van téve a kép). közepes grafikán megvan a 80fps de a késés megmarad, mindemelett SZVSZ a BF1nek nagyobb a gépigénye ott pedig tökéletes.


Eonokkal ez előtt esett szó arról is, valamilyen frissítés elsődlegesre állította az alaplapi videomeghajtót. A dedikált kártya meg szépen pihent. Más ötletem nincs.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

5 éve 5 hónapja #283168 Írta: zics911
Megválaszolva: zics911

Sziasztok!

Van egy problémám, aminek okára nem tudok rájönni, ezért a segítségeteket kérném.
Adott egy Asus TUF gaming fx504 laptop, és tvre kötve HDMI kábellel a játék képe késik a laptop kijelzőjéhez képest. Alapvetően ultra grafikán játszom 30-40 fps környékén. Próbáltam visszavenni a grafikán, a felbontáson de nem változott semmi. Megnézve más játékokat, GTA V, FIFA 18, Battlefield 1, ezt a hibát nem tapasztalom. Ugyan nem szándékozom tartósan használni a tvvel a gépet, de néha jól esik fotelből játszani, ezért légyszvies aki tud megoldást jelezze :) A gép specifikációi:

Intel® Core™ i5-8300H Processzor (8M Cache, up to 4.00 GHz) • Windows 10 Home • 8GB DDR4/2666MHz memória • 1TB SATA SSHD meghajtó • 15.6" FullHD(1920x1080) matt kijelző • NVIDIA® GeForce® GTX 1050 4GB GDDR5 grafikus vezérlő • Gigabit LAN • WiFi 802.11ac • Bluetooth 4.0 • HDMI • USB 2.0 (1db) • USB 3.1 (2db)

Előre is köszönöm.


egy halom dolog okozhatja. erre keress rá: laptop external monitor lag, az egyik tipp tuti bejön majd. hajrá!

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

5 éve 5 hónapja #283796 Írta: kombajos
Megválaszolva: kombajos
Hello. Az uj patch ota nem tudok játszani! Ping gondom van. Ahogy megjelenik egy ellenséges tank,pingem felugrik 300-400ra. Nettem rendben van, virus nincs.Ujra raktam a játékot. Nem találom a megoldást. Valakinek valami ötlet? E
löre is közsönöm a segitséget!

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

5 éve 5 hónapja #283798 Írta: turoskeksz
Megválaszolva: turoskeksz

Hello. Az uj patch ota nem tudok játszani! Ping gondom van. Ahogy megjelenik egy ellenséges tank,pingem felugrik 300-400ra. Nettem rendben van, virus nincs.Ujra raktam a játékot. Nem találom a megoldást. Valakinek valami ötlet? E
löre is közsönöm a segitséget!


Ping nálam is 3-400között van,szóval nem hiszem hogy az a gond.FPS meg 100felett.Milyen géped van,meg milyen vga??

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

© 2024 WOTINFO. Minden jog fenntartva.